Probleme domeniu 1and1

MarianVIP

Active Member
Registered
Full Member
Salutare,
Am cumparat un domeniu la 1and1.co.uk, daca cineva stie sa ma ajute ce trebuie facut ca el sa mearga ca eu nu inteleg ce se intampla. Am intrat prin panoul de control si am reusit sa schimb nameserverele de la serverul (VPS) meu. Pe acelasi VPS am alte domenii gazduite care merg bine insa acest domeniu nu se propaga deloc. A trecut 1 saptamana si tot nu merge.... mai trebuie facut ceva pe la ei prin cont sau ce sa ii fac ? Daca are cineva cont la ei si se pricepe bine sa umble in panoul lor de control sa ma ajute sa fac si eu domeniu asta sa mearga...
 
Si eu am avut problema asta da cu un host normal. Am rezolvat problema doar prin tiket la ei. Problema a fost de la ei.
Mentionez ca a fost acum 4 ani de zile.
Dar verifica ce a zis si @AlexH
 
Nu am reusit nici pana acum sa il fac sa mearga. Daca cineva stie sa umble in panoul lor idiot si vrea sa ma ajute sa imi dea un semn sa ii trimit user si parola de la cont sa faca el setarile necesare. Ticket nu pot sa le trimit ca nu gasesc pe site asa ceva. Doar sa sun dar nu ma descurc cu engleza si nu cred ca ma inteleg cu ei...
 
Nu am reusit nici pana acum sa il fac sa mearga. Daca cineva stie sa umble in panoul lor idiot si vrea sa ma ajute sa imi dea un semn sa ii trimit user si parola de la cont sa faca el setarile necesare. Ticket nu pot sa le trimit ca nu gasesc pe site asa ceva. Doar sa sun dar nu ma descurc cu engleza si nu cred ca ma inteleg cu ei...
Vezi poate gasesti ceva pe aici sa te ajute
https://m.help.1and1.co.uk/search?q=DNS&query=DNS
 
Nu ma ajuta ... nu ii dau de cap, la info despre domeniu pe intodns.com mi-l arata pe nameserverele mele, in server e adaugat ca celelalte domenii pe care le folosesc... nu stiu de unde e problema dar sigur de la ei din setari ...
Daca ai cont la ei si stii sa umbli iti dau pe privat id si paroal de la cont si intri sa te uiti...
 
Stie cineva ce sa aleg aici ? Cred ca aici e problema :D Eu nu am gazduire la ei si nu cred ca e bine asa ... Daca bifez "redirect" imi da sa scriu destinatia si apoi tipul redirectului http redirect sau frame redirect ....
 

Atașamente

  • domeniu 1and1.JPG
    domeniu 1and1.JPG
    60,8 KB · Vizualizări: 3
pai calea aia este daca ai host, daca nu ai poti alege redirect si apoi pui link.
E posibil s anu ofere freedns si domeniu nu functioneaza.
Adauga domeniu in cloudflare, pune ns de al ei si apoi schimbi ip cu cel de la noul server.
 
Loading...
Back
Sus