Probleme creare cont Gmail

Marcous

Active Member
Registered
Full Member
A mai intampinat cineva probleme in ultima vreme cu Gmail?

Exista vreo limita anume referitoare la cate conturi poti crea folosind acelasi ip / nr de telefon?

De ceva timp am constatat ca nu mai pot crea un cont de Gmail. Completez toate datele necesare, totul e ok, dar in decurs de cateva ore, imi apare eroarea ca trebuie sa faca o verificare suplimentara, imi cere sa introduc un nr de telefon si de acolo se blocheaza totul, caci orice nr de telefon as introduce, nu mi-l accepta, imi spune ca "Acest nr nu poate fi folosit pentru confirmari".

Acum sa nu credeti ca am facut zeci de adrese sau ceva...
Am adunat de-a lungul timpului vreo 7-8 adrese.
Am incercat acum vreo 2 sapt sa creez alta, si s-a intamplat ca mai sus.
Azi am incercat sa fac alta, aceeasi poveste.
Am incercat si sa nu pun nici un nr de telefon la crearea contului, iar atunci cand imi cere verificarea aia suplimentara, sa bag un nr de telefon nou, care nu a mai fost folosit niciodata.
Dar tot nu merge.. si nu inteleg de ce..
 
Uite un hint care il folosesc eu.
Alege un serviciu google, gen GA, GW, Youtube, blogger si iti faci cont gmail la ele. Merge de fiecare data, cel putin la mine.
Eu sunt conectat pe 15 conturi gmail in browser si nu am probleme, pana in acest moment. :D
 
De fiecare data cand creezi un cont google intra pe un browser nou . Gen mozzila, opera etc . Dupa creere contului sterge cache etc etc , eventual daca ai router dai un restart. Si da nu poti creea multe conturi intr-o zi. Eu maxim doua am reusit.
 
incearca sa faci si de pe smartphone, eu cind nu puteam sa fac de pe desktop, faceam de pe tableta si mergea.
 
Loading...
Back
Sus