Problema WPS Player

Kukool

Active Member
Registered
Full Member
Salutare...așa cum spune și titlul, știu că mulți lucrează cu pluginul și temele de la wp-script de mulți ani (eu încă sunt nou cu ele) , și mă întreb dacă la voi acest player vă redă corect iframul de la xvideos și celălalte tuburi care le poți transforma in propriul player, deoarece la mine funcționează dar claritatea lasă de dorit nu trece de rezoluția 240p , și nu există nici butonul in care poți să îți alegi rezoluția dorită...
La voi tot așa redă videoclipurile , am făcut și setarea cu proxy am urmat setările perfect dar aceași problema rezoluția este tot de 240p ...
Am căutat pe google dar nu prea mă ajutat cu nimic,foarte puține discuții despre această problema și răspunsuri din părți nu există...
Poate cineva să mă ajute cu vreo setare ceva... Mulțumesc
 
ratelimit adică videoclipurile pe care le iei tu au o limită de transfer de date iar tu ai depasit-o și îți limitează accesul la calitatea minimă.
Am înțeles că îmi limitează accesul la o calitate minimă, de aceea folosesc și proxy și degeaba tot la calitatea minimă se vad videoclipurile prin acest player, și de aceea și întreb cum se procedează cu acest ratelimit sau altceva că să nu îmi mai limiteze claritatea la minimum...
Am observat că pe unele site-uri cu același player se vede la calitatea maxima și au destui vizitatori pe site,ei cum procedează de videoclipurile lor de pe xvideo au claritatea maximă.
 
Loading...
Back
Sus