Problema Windows 10

spstream

Active Member
Registered
Full Member
Salut. Vi s-a intamplat vreodata ca dupa ce ati instalat Windows 10 si ati dat restart sa va apara mesajul: "Preparing Automatic Repair" ? Am incercat toate variantele de rezolvare de pe net dar nu am reusit sa trec de acest pas. Stie cineva o rezolvare? Mersi!
 
Da, mi s-a intamplat. Am incercat toate variantele de pe net si tot n-am reusit, apoi am intrat in safe mode, mi-am salvat ce era de salvat si am reinstalat windowsul, dar culmea, desi initial a mers, dupa ce am instalat driverele si am dat restart aceiasi poveste. Apoi la fel si pe windows 7, pana la urma mi-am bagat Linux temporar ...

La mine din ce am dedus eu, era de la driverul de la placa video, au facut update sau ceva si de atunci nu mi-a mai mers. Fara sa instalez driverele imi mergea, dar nu aveai cum sa folosesti laptopul asa ...
 
Doar cu Windows 10 am aceasta problema, mi s-a intamplat la fel la mai multe laptopuri.. nu imi dau seama care sa fie problema..
 
Install cum l-ai făcut?
Ai folosit programul lor de upgrade, install??
Eu mereu asta am folosit si a mers fara probleme.
Este tutorial aici pe forum la secțiunea Windows 10.
Alta metoda a fost :
Facut iso cu programul lor
Pus pe dvd sau USB, ba chiar salvat pe hdd in calculator
Rulat executabil de la Windows 10 si apoi urmat pașii
 
Tu pe pc/laptop ai drivere pt Windows 10?adica dacă sunt compatibile, cât de vechi e?
Dacă zici ca după ce instalezi driverele îți face asta a e posibil ca asta sa fie una din cauze
 
@remussik , Pai am spus si eu ca aia a fost la mine, mai mult ca sigur driverul de la placa video, dupa ce au facut update-uri ...

P.S. Eu am un sony vaio i3, cumparat acum vreo 5-6 ani ...
 
Daca vrei sa-l "repari" nu cred ca o scoti la capat. Eu am incercat aproape o saptamana, ca imi placea windows 10, pana m-am dat batut. Apoi a mai incercat cineva sa ma ajute si degeaba ...

Salveaza ce ai de salvat din safe mode si reinstaleaza windows 10. Sunt sanse mari chiar si asa sa nu ti mearga. Incearca cu alt windows, neavand de ales. Daca nici cu altul nu-ti merge, cu linux o sa-ti mearga sigur ...
 
Am avut si eu ceva probleme cu instalarea la win 10, cel mai bine este sa instalezi win 7 si dupa sa dau upgrade la 10
 
Loading...
Back
Sus