Problema verificare domenii Sedo

George

New Member
Registered
Buna ziua,Am urmarit tutorialul de adaugare domenii la sedo.Am faut cont,am adaugat 3 domenii. Dar nu am idee cum sa le verific,am intrat prin cpanel am incercat unele variante de validare dar nu reusesc. Ma poate ajuta care ?Multumesc frumos .
 
1. Unde ai domeniile inregistrate?
2. Domeniile sunt live, adica au site-uri active pe ele?
3. Vrei doar sa vinzi domeniile pe sedeo sau vrei sa le parkezi pentru a scoate bani? Asta inseamna ca site de acum pe ele, daca sunt, nu vor mai fi active.

Raspunde la aceste intrebari sa stiu ce sa iti raspund.
 
Un domeniu e la toolz . iar 2 domeni sunt la globehosting . Unu dintre domenii are gazduire active de ieri .. si se termina in 3 luni .
Domeniu de la toolz nu are gazduire ..deci e off .. Iar acele 2 domeni de la globehosting au gazduire . Doar atat gazduire activa,continut nimik

Pai din ce am inteles in tutorialul tau .. Se pot scoate bani lunar din ele.. Iar in acelasi timp exista si posiblitate de a fi vandute... varianta asta as vrea.. daca am inteles bine.
 
Pai din ce am inteles in tutorialul tau .. Se pot scoate bani lunar din ele.. Iar in acelasi timp exista si posiblitate de a fi vandute... varianta asta as vrea.. daca am inteles bine.
Pai atunci e foarte simplu.

1. Mergi unde ai domeniile inregistrare
2. Cauta sectiunea dns manager sau change dns (schimba dns/ns)
3. Acum pune aceste ns-uri la domeniile care le-ai adaugat in sedo.
Cod:
ns1.sedoparking.com
ns2.sedoparking.com

In functie de registerul tau de domenii poate dura intre cateva minute si 72 ore propagarea dns.

Domeniile vor aparea automat ca verificate in contul tau sedo si la accesare va afisa reclame sedo din care castigi bani.

Daca tot nu apar ca verificate dupa 3 zile, atunci le stergi si dupa o ora le adaugi iar. De data asta vor aparea automat verificate.

Posturi care te-ar putea interesa.
Cum poti face bani din domeniile banate de google sau sunt in lista de spam
Bani online cu sedo
Dovada - Plata sedo Domain-ParkingJune2013-July2015



 
Acum incerc si revin cu un EDIT


Rezolvat... astept activarea.. Sa vedem :) Multumesc frumos pentru raspunsuri
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus