Problema upload de pe telefon

Kukool

Member
Registered
Salutare,am și eu o problema cu upload de pe telefon,am incercat mai multe site-uri de upload imagini și la toate am aceeași problema...când apas butonul de upload nu îmi apare să îmi aleg din galerie,îmi apare doar camera foto,camera video și contacte,doar atât,am crezut că este de la browserul Chrome,am instalat Firefox pentru mobil,am instalat și opera,și mai multe browsere pentru android și toate îmi arată doar camera foto ,camera video și contactele când apas pe butonul upload,nu îmi arată galeria,sau drive-ul,țin să menționez că înainte îmi apărea aceste facilități sa uploadez ce vroiam eu,acum nu îmi mai apare,am resetat și telefonul și tot la fel îmi arată...înainte când postam o știre pe site-ul meu automat trebuia să adaug și o imagine la știrea respectiva,și uploadam fara probleme,îmi arată chiar și Google drive să îmi pot alege de acolo imagini din backup...și acum după ce am scris aceasta postare am vrut sa atașez din butonul "atașează fișiere" și îmi arată la fel.
Doar pe uploadimage .net îmi da voie si îmi arată direct galeria când apas butonul de upload...sau aici pe forum când apas butonul de lângă smille ...

4453

Aici când apas butonul de lângă smille îmi arată toată galeria , vezi poza de mai jos

Kukool

Member
Registered
La unele site-uri îmi apare la fel insa eu dau pe camera foto si de acolo pot naviga in alte foldere.
La mine dau pe camera foto dar nu îmi da voie sa intru la foto doar sa fac poza și atât.Iar legat de permisiuni da am dat la toate inclusiv spațiul de stocare și de pe card,și din memoria internă am dat enable la toate...

Kukool

Member
Registered
Am revenit,mda se pare că cei de la Chrome ,opera etc...au dezactivat la ultimul update aceasta funcție de upload orice fișier ,cică spun ei pentru limitarea și oprirea conținutului fara drepturi de autor,de aceea nu îți mai da voie decât la camera foto sa faci poze și să le uploadezi sa se asigure că tu ești autorul acelei poze sau video...am intrat și pe forumul de la Firefox și mai mulți erau nemulțumiți de aceasta regulă,iar la presiunea celor de pe forum Firefox a renunțat la această restricție imediat ce au implementat-o...de aceea până acum o lună cred puteam sa uploadez ce vroiam și cu Chrome și cu orice browser android și de când și-a făcut actualizare automata nu a mai fost chip să uploadez...Acum am instalat din nou Firefox și are opțiunea de a naviga in memoria internă sau pe card,in loc să îmi arate funcția "contacte"așa cum am pus imagine mai sus,acum în locul acelui buton "contacte" este butonul "fișiere"...
Acum am trecut pe Firefox...4454

Kukool

Member
Registered
Daca nu mă documentam mai bine până la urmă spărgeam telefonul,tocmai am terminat designul la un site de știri și când să încep să adaug conținut,automat trebuia să adaug și imaginii,nu îmi funcționa...bine că nu l-am spart,dar mult nu mai avea până jucam fotbal cu el...;););)

Iurra838

你为什么要浪费时间翻译这个?
Registered
Full Member
Am revenit,mda se pare că cei de la Chrome ,opera etc...au dezactivat la ultimul update aceasta funcție de upload orice fișier
Eu am ultima versiune de chrome şi nu am avut această problemă nicăieri, niciodată, poate au dezactivat doar pentru anumite versiuni de android sau branduri de telefoane.

Reclama

Topicuri Recomandate

1. Platforma CPL Romania

Stiri Monezi Virtuale

Reducere pentru Vacanta

Sunt Invizibil

Loading...
Sus