Problema sitemap!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut. Are cineva pluginul yoast seo si foloseste sitemap-ul de la acest plugin... deoarece eu le folosesc pe amandoua... si am o problema in indexarea paginilor (google le indexeaza foarte greu). Siteul este de filme online, si este un site nou de aproximativ 1 luna si cv... ce ar trebui sa fac, ca indexarea paginilor sa fie mai rapida. Multumesc!
 
Salut. Are cineva pluginul yoast seo si foloseste sitemap-ul de la acest plugin... deoarece eu le folosesc pe amandoua... si am o problema in indexarea paginilor (google le indexeaza foarte greu). Siteul este de filme online, si este un site nou de aproximativ 1 luna si cv... ce ar trebui sa fac, ca indexarea paginilor sa fie mai rapida. Multumesc!
Si eu am plugin SEO , dar nu folosesc sitemapul de la el. Folosesc Xml Sitemap - parca asa ii zice si nu am treaba cu indexarea. Faza e ca trebuie sa postezi constant, niste backlinkuri de pe siteuri vizitate de google
 
Ieri am retrimis sitemap-ul de la yoast la google doar pentru ca in 24 de ore sa imi fie dezindexate peste 20 000 de pagini ... Am ajuns de la 3500-4000 vizitatori pe zi la 250 :D
Nu cred totusi ca are sitemap-ul ceva, probabil e de la ultimul update, doar ca robotii google nu prea au fost la mine pe site de atunci
.. Nu cred ca se mai poate de facut ceva decat sa astept un alt update si sa sper rezolvarea, nu ?
 
Loading...
Back
Sus