Problema site

Viorel

Member
Registered
Salutare, am si eu mai multe probleme cu site-ul meu, am tema Toroplay si am o problema cu playerele, mi le arata mult prea mari. As vrea sa fie undeva la 360px iar acum are peste 440px. Ma poate ajuta careva? Daca este cineva care se pricepe f bine la website-uri de acest gen, il rog sa imi dea mesaj, am mai multe probleme...(PLATESC DACA ESTE NEVOIE)
 

Atașamente

  • 2019-09-07.png
    2019-09-07.png
    355,8 KB · Vizualizări: 58
Caută in CSS ceva de genul: sidebar si fa-l 360px după care vezi cât e in stanga dimensiunea si scade in funcție de cât ai băgat la sidebar.
Sper ca ai înțeles
 
da-i inspect pe div-ul respectiv, si modifica dupa bunul plac, de preferat ar fi max_height sau height sa il modifici .... daca e fix, atunci de aia e asa mare. Apoi te duci in css si cauti div-ul respectiv si il modifici cum l-ai facut si pe inspect.
 
da-i inspect pe div-ul respectiv, si modifica dupa bunul plac, de preferat ar fi max_height sau height sa il modifici .... daca e fix, atunci de aia e asa mare. Apoi te duci in css si cauti div-ul respectiv si il modifici cum l-ai facut si pe inspect.
Pai asta este problema, nu stiu care este div-ul care trebuie modificat
 

Am gasit aceasta linie si am modificat cam asa:

.TPlayer{border-radius:10px;overflow:hidden;margin-bottom:1.25rem;z-index:2;position: relative;min-height: 300px;max-height: 360px;white-space: nowrap;font-size: 0;text-align: center;}

...dar fara rezultat. Alte idei? Sau daca are careva tema ....dar sa fie modificata cat de cat, nu ca aceea care o pot eu downloada de pe site-ul lor. Au cei de la filmetop tema fff super modificata
 
Ultima editare:
Cod:
    .TPlayerTb iframe, .TPlayerTb, .TPlayer { height:360px !important; }
 
Da si degeaba, sau poate nu am adaugat corect, am atasat style.css pentru a ma ajuta si modifica tu daca esti amabil!
 

Atașamente

  • style.zip
    18,4 KB · Vizualizări: 2
Vad ca folosesti cloudflare, ai sters si cache-ul din cloudflare?
Cand faci modificari la css, trece siteul in cloudflare in modul "Development Mode"
 
Modifica rezolutia din setarile de la netu.tv. Din poza asa pare ca ar fi problema!
Cand adaugi un film sau un serial prin aceasta tema, nu adaugi embed-ul filmului , ci link-ul catre film, nu ai de unde sa schimbi rezolutia!

Si plus de asta, asa sunt toate sursele video adaugate nu doar netu.tv
 
Loading...
Back
Sus