Problema Site!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut baieti. De curand am observat ca un site imi copieaza automat toate filmele cu tot cu playere, imagini, descriere, taguri... Problema ii ca goole ma scoate pe mine de pe locul 2 de exemplu cu siteul la anumit film si pe el il pune in locul meu...

Ce pot face in aceasta cauza?
 
Presupun ca o face prin rss.
1. dezactiveaza rss la site.
2. seteaza cateva reguli cros-domain. cum se face gasesti pe google
3. activeaza hotlink din cpanel.
4. exista o metoda care face tot continutul sa apara ca flash, care nu te afecteaza cu nimic. Doar ca atunci cand da click dreapta ii apare ca la flash player. Nu stiu exact cum se numeste.
5. daca stii adresa la site care te fura, pune cateva reguli de Deny in fisierul htaccess. In acest fel nu va putea accesa site-ul tau. Poti baga si ip de la site.
6. Poti bana domeniul sau ip din capnel.
7. daca nici una din cele de mai sus nu functioneaza, mergi si rupei picioarele. :D
 
o sa incerc. multumesc frumos pentru sfaturi.... dar o sa raman cred ca la punctul 7, mi se pare mai corect ::D
 
Salut. daca pun asa in fisierul .htacces"
allow from all
deny from 192.168.0.1
deny from 192.168

Se intampla ceva pentru continutul meu? voi mai aparea in cautari la google sau... nu?
 
Salut. daca pun asa in fisierul .htacces"
allow from all
deny from 192.168.0.1
deny from 192.168

Se intampla ceva pentru continutul meu? voi mai aparea in cautari la google sau... nu?
Nu vor fi probleme pentru google. doar acel ip sau domeniu nu va avea acces la site-ul tau.
 
Loading...
Back
Sus