problema pagina facebook

adrian.i

Member
Registered
BUNA , am o pagina facebook si numai am rezultate la postari cu link , face foarte slab impact la postarile cu link , la cele fara link face normal , orice as posta cu link numai are deloc rezultate bune,am incercat sa schimb domeniul si degeaba,am incercat sa bag postare preview , postare cu poza incarcata + descriere cu link si la fel ,ambele metode penalizeaza, precizez ca nu am postat stiri false ,ci doar bancuri si umor , am lasat-o 2saptamani fara postari cu linkuri deloc si nici acum nu si-a revenit si nici nu am primit notificare nimic.aveti idee ce poate fi si cum se poate rezolva?
 
Ai grija sa nu deviezi de la publicul tau țintă. Fii mereu scurt și la subiect și adaugă cate o imagine HD plăcută pe tema subiectului respectiv.

Postează zilnic, promovează-ti pagina și răspunde mesajelor private de pe pagina in cazul in care funcția este activată.

Distribuie conținutul pe grupuri sau pe profilul tău personal, trimite prin chaturi, etc. Recomand folosirea aplicației Telegram , intră în diverse grupuri de români și distribuie și acolo dacă administratorul îți aprobeaza aceasta cerere de share. Succes !

(Am spus cateva metode pe care le-am folosit si eu cândva)
 
Ai grija sa nu deviezi de la publicul tau țintă. Fii mereu scurt și la subiect și adaugă cate o imagine HD plăcută pe tema subiectului respectiv.

Postează zilnic, promovează-ti pagina și răspunde mesajelor private de pe pagina in cazul in care funcția este activată.

Distribuie conținutul pe grupuri sau pe profilul tău personal, trimite prin chaturi, etc. Recomand folosirea aplicației Telegram , intră în diverse grupuri de români și distribuie și acolo dacă administratorul îți aprobeaza aceasta cerere de share. Succes !

(Am spus cateva metode pe care le-am folosit si eu cândva)

postez si poze cu umor zilnic fara link , dar totusi a penalizat-o si nu stiu de ce ca nu am postat stiri false
 
ideea este sa incerci cu domeniul unui site mare, gen adevarul, digi etc care cu siguranta nu este penalizat si atunci poti vedea daca nu cumva este pagina penalizata sau doar domeniile tale


am testat cu adevarul si cu protv si la fel nu face deloc rezultate 5-6clikcuri in 10 ore si nici reach.. problema e ca nu apare niciunde ca ar fi penalizata ,nici in page quality nici in inbox support pagina… nu stiu ce se petrece
 
Loading...
Back
Sus