Problema host site - AJUTOR

Ionut Curca

Member
Registered
Full Member
Salutare,tuturor! De curand,am o problema cu proaspetele site-uri pe care incerc sa le deschid.Incerc sa-mi redeschid un nou site,iau domeniu de la namecheap si host-ul de la hawkhost,adaug in domeniu dns-urile host-ului,instalez site-ul in wordpress...astept de vreo 2-3 zile si tot imi apare eroarea aceasta din imagine! Tin sa precizes ca nu este prima data cand imi deschis site-uri cu firma asta de hosting si domenii ,mai am site-uri de la ei,dar n-am mai patit asta! De obicei dupa ce parcurgeam toate etapele de mai sus,in maxim 15-20h ,cel mult imi functiona site-ul! Acum nici in wp-admin ,nu pot intra,apare aceasi eroare din imagine! Daca mi-ar oferi cineva o explicatie si cum as putea rezolva! Va multumesc
 

Atașamente

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    15 KB · Vizualizări: 32
Problema este de la tine din host, sau nu ai pus ns-urile bine.
Sterge domeniul si adauga iar pe host.
In mode normal ar trebui sa functioneze in 5-10 minute si nu 20 ore.
Daca ai facut acelasi proces ca inainte si toate datele sunt ok, atunci un mesaj la firma de hosting sa rezolve probleme.
 
Probleme de propagare nume ... ceva nu e inregistrat cum trebuie in DNS-uri
De la NameCheap numele a disparut, apare doar protectia lor WhoisGuard Protected insa nu apare nici o inregistrare de DNS nicaieri.
La ei in dashboard trebuie sa treci datele domeniului tau ... cine tine numele de domeniu.
Poti trece doar IP-ul serverului pe care esti insa trebuie sa lasi gestionarea la ei, la namecheap...
Daca nu asa, trebuie sa treci datele serverelor care se ocupa de nume. Cei de la hosting ti-au dat ? ns1...ns2...ns3...ns4 sau orice alta combinatie ?
Ai trecut aceste NS -uri la NameCheap ?
Ai intrebat la hosting daca au probleme cu serverele de nume ?
 
Probleme de propagare nume ... ceva nu e inregistrat cum trebuie in DNS-uri
De la NameCheap numele a disparut, apare doar protectia lor WhoisGuard Protected insa nu apare nici o inregistrare de DNS nicaieri.
La ei in dashboard trebuie sa treci datele domeniului tau ... cine tine numele de domeniu.
Poti trece doar IP-ul serverului pe care esti insa trebuie sa lasi gestionarea la ei, la namecheap...
Daca nu asa, trebuie sa treci datele serverelor care se ocupa de nume. Cei de la hosting ti-au dat ? ns1...ns2...ns3...ns4 sau orice alta combinatie ?
Ai trecut aceste NS -uri la NameCheap ?
Ai intrebat la hosting daca au probleme cu serverele de nume ?
Da,am trecut cele 2 NS-uri ,cum am făcut și pana acum la restul site-urilor,acum nu știu ce se întâmpla
 
Loading...
Back
Sus