Problema DMCA site filme

Monet

Active Member
Registered
Full Member
Salut,
Voi cand luati dmca direct in search console 1,2,3,5 pe zi ce faceti ?
Primesc aproape zilnic cate 1 dmca cel putin, voi aveti vreo rezolvare pentru asta sau le lasati asa de izbeliste si va continuati treaba ?
 
Salut,
Voi cand luati dmca direct in search console 1,2,3,5 pe zi ce faceti ?
Primesc aproape zilnic cate 1 dmca cel putin, voi aveti vreo rezolvare pentru asta sau le lasati asa de izbeliste si va continuati treaba ?
Nu le poti lasa de "izbeliste" pentru ca acele postari nu o sa mai apara in google. Le iei manual si modifici titlu si Link la fiecare .
 
Da-mi cateva exemple ce fel trebuie sa modific titlul te rog la un film, un serial si un episod.
Iar apoi le trimit cu fetch?
Sa zicei ca ai the flash :
Linku pe site ai in genu: .numesite.ro/the-flash-sezonul-2-episodul-4 pe asta e si dmca
Mergi in postarea aia si modifici linku in genu:
.numesite.ro/the-flash-sezonul-2-episodul-4-online ( online e adaugat dupa la link) poti pune ce vrei tu.
Apoi fetch daca vrei daca nu il lasi asa si o sa fie el indexat.
 
Ok, multumesc frumos pentru sfat, eu le lasam asa si mare greseala faceam ca in timp se adunau foarte multe daca e sa o "luam" logic...
Iar daca apoi iau iar dmca pe acel link cu online ce fac ? cum mai modific ?
 
Mai poti cripta codul embed sa te gaseasca mai greu si pentru asta poti folosi link de mai jos.
 
Eu fac referire daca se sterg si astea care le adaug iar cu online in spate cum modific apoi ?
Pai nu prea înțeleg la ce te referi.
A explicat Marius mai sus cum se face, e foarte simplu.
Encode la embed se face Pentru a nu te gasi boti de scan DMCA.

Daca vei cauta pe forum vei gasi multe posturi unde lumea spune ca au redus DMCA cu aproape 90% doar prin encode la embed.
In acelasi timp mai poti folosi si 2target.net Pentru a ascunde si castiga ceva banuti. Vezi ca au topic aici pe forum.
 
Pai nu prea înțeleg la ce te referi.
A explicat Marius mai sus cum se face, e foarte simplu.
Encode la embed se face Pentru a nu te gasi boti de scan DMCA.

Daca vei cauta pe forum vei gasi multe posturi unde lumea spune ca au redus DMCA cu aproape 90% doar prin encode la embed.
In acelasi timp mai poti folosi si 2target.net Pentru a ascunde si castiga ceva banuti. Vezi ca au topic aici pe forum.
Acel encode unde trebuie adaugat mai exact si legat de 2target am citit si il voi pune in aplicare doar daca v-a creste mai mult site-ul, momentan nu primesc dmca-uri pe link-urile openload decat in searchconsole.
 
@AlexH, stii cumva cum se poate encoda si tagul <!--nextpage--> din wordpress cu acel tool? am incercat sa-l encodez dar degeaba.
Nu am idee dar nu ar trebui sa encodezi acest tag ci continutul din Next page.
 
@AlexH am vrut sa incerc bulk encode sa nu mai stau sa encodez fiecare episod manual. dar nu am gasit nicaieri cum se poate encoda acel tag wordpress. asta e, atunci le encodam unu cate unu...
 
Pai poti face bulk encode la tot ce este in editor fara a fi nevoie sa faci la tag.
Sau discuta cu @Naruto9 sau @Susp3kt sa iti faca p regula ca tot ce este in fieldul x,y,z sau in content sa fie encodat. In acest fel nu mai faci nimic manual.
 
Am scris mai sus " Acel encode unde trebuie adaugat mai exact ", dar nu mi-a raspuns nimeni, nu ma pricep la astea si nu stiu ce trebuie sa encodez si unde trebuie adaugat ... ma poate lamuri cineva?
Primesc zilnic in search console cel putin 5 dmca-uri, ma omoara cu dmca-urile direct in google... Sa nu aibe parte de ce isi doreste cel care sta si trimite dmca-uri zilnic.
 
Am scris mai sus " Acel encode unde trebuie adaugat mai exact ", dar nu mi-a raspuns nimeni, nu ma pricep la astea si nu stiu ce trebuie sa encodez si unde trebuie adaugat ... ma poate lamuri cineva?
Primesc zilnic in search console cel putin 5 dmca-uri, ma omoara cu dmca-urile direct in google... Sa nu aibe parte de ce isi doreste cel care sta si trimite dmca-uri zilnic.
Poti incerca asta pentru encodare


La DMCA din WMT nu prea ai ce face sa scapi de ele. Poti incerca
Cod:
https://2target.net
 
Poti incerca asta pentru encodare


La DMCA din WMT nu prea ai ce face sa scapi de ele. Poti incerca
Cod:
https://2target.net
Am inteles ca prin encodare, dar ce trebuie sa encodez si unde adaug ca asta nu am inteles, de aceea am repetat intrebarea .
 
Pai codul embed de la film il encodezi cu site de mai sus, rezultatul, adica codul encodat il pui unde puneai codul embed.
Faci asta pentru fiecare film adaugat, postat.
 
Pai codul embed de la film il encodezi cu site de mai sus, rezultatul, adica codul encodat il pui unde puneai codul embed.
Faci asta pentru fiecare film adaugat, postat.
Prefer sa folosesc 2target, dar eu nu ma refeream la lucrul acesta, ma refer cum scap de nemancatii astia de imi dau dmca direct pe episod in search console sau nu se poate?
 
Loading...
Back
Sus