Problema cuvinte cheie

showb1z

Well-Known Member
Registered
Full Member
Pana acum 2 zile am fost primul pe google , cu 2 cuvinte cheie , cu un al 3-lea cuvant pe prima pagina pozitia 7 !
Acum vad ca nu si-a mai revenit deloc, nu ma mai gasesc pe google deloc pe acele cuvinte cheie... care ar putea fi problema
Tin sa mentionez ca am pus pe site reclame mediavenus si am mai pus cateva backlink-uri , asta ar putea fi problema ? reclamele ? sau backlink-urile ? :(
 
Depinde de concurenta keyword-ului . Dar poate fi google dance ... Sau poate ai scazut pe acele keyword-uri . Mai fa niste backlink-uri catre site sa urci in top inapoi.
 
daca era vorba de concurenta probabil as fi scazut in pozitie, dar pur si simplu m-au sters cu acel cuvant cheie si cu siguranta nu se va opri aici :( backlink-urile le pun eu, nu sunt backlink-uri generate .... ma gandesc ca cei de la adnow mi-au spus ca reclamele mediavenus au nu stiu ce anume si nu ii place google-ului ! Dar totodata ma gandesc ca nu sunt sigurul care le foloseste reclamele si as da vina pe backlink-uri :(
 
Ne poti spune cum si unde ai facut rost de backlink?
Daca reclamele sunt abuzive atunci google te sanctioneaza.
Apoi uneori google scoate din rezultate pentru o scurta perioada si apoi te baga inapoi.
 
Loading...
Back
Sus