Problema aplicatie web

Mihai Chivu

Active Member
Registered
Full Member
Salutare. Intampin si eu de ceva timp o problema...si vreau sa stiu sigur daca e de la platforma sau de la dezabonarile utilizatorilor.
Fac 3000 de subscriberi, dau un push mass, dintr-o data mai raman cu 400.
Fac 5000 de subscriberi, dau un push mass, dintr-o data mai raman cu 700.
Fac 10000 de subscriberi, dau un push mass, dintr-o data mai raman cu 2000.

Am vazut o eroare in platforma, gen:

Platorm Warning
Your Google Android platform has a Mismatched Users configuration warning that may be affecting message delivery.

Va atasez si o imagine din cont..Notez faptul ca aplicatia este pe o anumita nisa, update zi de zi. Deci utilizatorii au ce lua de pe ea.

Multumesc
3345

Ultima editare de un moderator:

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Patesc si eu asta.
  1. userii au dezinstalat aplicatia
  2. useri sau dezactivat optiunea de a primi notificari, etc
  3. cand trimiti push se face un update la useri si de asta scade. Daca din 10k iti arata doar 2k, nu inseamna ca a doar 2k useri ci acestia au ales sa primeasca notificare/reclame.
  4. mergi in google play la aplicatia ta si apoi la sectiunea erori si vezi daca apare ceva acolo.
Ce poti face (ca un mic truc) executa o mica modificare in aplicatie, apoi faci update in google play iar userii vor fi notificati de update.
Dupa o 7-10 zile trimite un push si vezi ce numere iti arata.

stefan93

New Member
Registered
VIP Club
Pai cred ca scrie destul de clar acolo. Din cei 3k la care ai trimis push mass 1k s-au dezabonat (foarte probabil sa se fi dezabonat inainte sa dai acel push mass ca scrie Failed deci platforma a vrut sa trimita mesaj tuturor doar ca la 1k persoane nu a reusit sa ajunga pentru ca s-au dezabonat intre timp)

Loading...
Sus