Problema adwords efectuare plata.

Sebastian

Active Member
Registered
Full Member
Vreau sa efectuez o plata la adwords pentru o campanie si de vreo 3 zile am problema ca imi da acest raspuns cand incerc sa efectuez plata:

Nu v-am putut procesa plata în valoare de x.
Banca sau instituția dvs. de credit a oferit următoarele detalii referitoare la refuz: Instituția financiară nu a oferit niciun motiv

care ar fi motivul ? Am fost astazi la BRD si le-am explicat problema , insa ei nu au nimic de facut. Cei de la google nu raspund la mailuri decat odata la 2 saptamani .
 
1. Datele la card sunt corecte?
2. Daca sunt, atunci e problema de la banca ta, chiar daca iti spun ca nu, pentru ca doamnele de la ghiseu abia stiu cum se chiama.
3. Incearca iar peste 1-2 zile.
4. Daca tot nu merge si banca ta nu vrea sa te ajute, atunci lasa sa retraga google singur plata. Cand ajungi la 50$ sau la final de luna va face tranzactia singur si daca sunt probleme iti vor spune ce si cum.
 
Vreau sa efectuez o plata la adwords pentru o campanie si de vreo 3 zile am problema ca imi da acest raspuns cand incerc sa efectuez plata:

Nu v-am putut procesa plata în valoare de x.
Banca sau instituția dvs. de credit a oferit următoarele detalii referitoare la refuz: Instituția financiară nu a oferit niciun motiv

care ar fi motivul ? Am fost astazi la BRD si le-am explicat problema , insa ei nu au nimic de facut. Cei de la google nu raspund la mailuri decat odata la 2 saptamani .

vezi ca google are suport telefonic pe romania,au operatori pe romania,poti suna la nr lor cel cu 0800 ...
 
Salutare si multumesc de raspunsuri.
Eu am cont la brd , datele de la card sunt corecte. Pana acum am efectuat mai multe plati cu acest cont bancad, doar ca dintr-o zi nu m-au mai lasat , afisand eroarea care am atasat-o aici pe forum. Am fost la banca, iar cei de la banca cum spune si AlexH , nu au habar despre ce vorbesc. Agentii de la banca mi-au spus ca , contul functioneaza corect , deci nu ei sunt motivul. La google am sunat de 3 ori (Google Romania) iar ei imi spun ca de la google nu poate fi. Mi-au spus sa intru de pe incognito mode dupa vreo doua zile ca s-ar putea sa functioneze. Pana acum nu am reusit sa fac alte plati. Si nu imi dau seama din ce cauza nu ma lasa. Incerc sa fac plata de 20 usd . E prea putin ? Acum o luna faceam si plata de 10 usd cu succes. Nu stiu ce sa zic.
 
Cel mai bine suna la support și spune ca ai probleme cu plata online când folosești acel card, te vor ajuta măi mult.
Mai poți contacta visa sau Mastercard ca poate fi și de la ei.
 
Loading...
Back
Sus