Pro sau Contra? Tatal sau Ficele?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acum am gasit acest clip pe facebook.
Lasand deoparte bataia si felul cum vorbeste, credeti ca tatal are motiv sa reactioneze asa?

Din afara multi spun ca este crud si inuman ce face acest tata. Acum daca ai afla ca ficele tale sunt curvele satului ce ai face? Cum ai reactiona?

Fiecare sa isi spuna opinia sincer si nu ceea ce este corect sau ar trebui spus.
 
Hmmm.... daca ar fii curvele satului, le-as da o mama de bataie, insa nu asa de crunt... doar ca sa nu mai faca...
 
Stii de multe ori este usor de comentat din afara si spus ca ar trebui omorat acel tata, etc. As vrea sa vad toti aceeia care ar fi pusi intr-o situatie de gen cum ar reactiona.

Eu sper sa nu fiu pus niciodata intr-o situatie de gen.
 
ideea de a te filma cand iti bati copii/nevasta, denota ca are un creier de tampit, atunci pe cine sa cred ?
 
Cred ca a vrut sa le faca de rusine pe net. Tehnica este de prin africa parca. Acum un an o femeie din africa a postat pe facebook cum isi batea fata pentru ca a facut nu stiu ce.
 
Eu personal daca as avea o fica si as afla ca e "curva" pai o omor cu mana mea :)) Eu am facut-o, eu o omor :)))
Dar sper ca educatia ce o va primi pana la varsta aia sa o indrepte catre altceva, si nu catre trotuar. Aici e vorba si de educatia primita de la parinti si in cazul de fata...
 
Educatie, felul cum il cresti are mult de spus, despre viitorul acesteia. Dar sunt cazuri unde orice ai face, tot acolo ajunge.
Personal prefer sa discut pe sleau totul cu fica mea, sa stie cum e treaba, ca atunci cand vine vorba de xxx sa poate alege in cunnostinta de cauza.
Am vazut cateva cazuri unde parintii au apelat la aceasta metoda si fetele au ajuns foarte bine.
 
Iar a luat cu asalt Facebook-ul videoclipul asta, e ceva mai vechi, plus faza cu romanca ce-o injura pe italianca batrana...
Chestia e in felul urmator, si tine de psihologie: cand esti nervos/ranit etc ce faci? te razbuni pe altii: te iei la bataie, raspunzi urat, dai cu pumnii in perete daca nu e nimeni in preajma de care sa te iei... la un moment dat chiar zice omul "Tu m-ai despartit de maica-ta", deci e clar suparat ca l-a parasit femeia, a ramas cu copii de crescut, si cand esti parinte singur si te chinui sa le oferi conditii cat mai bune copiilor, nici nu mai mananci ca sa ii hranesti pe ei si ei nu iti dau niciun gram de respect.. normal ca te enervezi. Nu cred ca e curva fata, nu are nicio legatura asta, e doar un motiv.
Nici faptul ca e adolescenta nu ajuta, conflict intre generatii etc etc
Asta nu inseamna ca are dreptul, sau ca e corect sa isi bata copiii.. nu stiu cat va socheaza pe voi, dar la noi la Vaslui e ceva normal, am si asistat la scene de genul, si asta sigur tot din jud Vaslui e. Cata bataie mi-am luat si eu... :D si la scoala si acasa... poate mi-a inspirat ceva disciplina totusi, dar tot sunt rebel si nu respect autoritatea, insa nici nu am resentimente.
Atata timp cat taica-sau nu e betiv, nu abuzeaza de copii.. sunt sigur ca in ciuda a ce s-a intamplat, le vrea binele. Dar na, fiecare cu parerea lui..
 
Ultima editare:
Frumos spus la final.
Si eu mi-am luat pe cocoasa la greu. Acum multi ani ii reprosam lui mama ca mi-a rupt oasele, insa cu timpul am inceput sa inteleg multe lucruri si sa imi dau seama ce belea de copil eram.
Pe vrema cand eram copil erau multe secte care repeau copii pe la mine si eu inconstient fugeam de dimineata de acasa si veneam noaptea tarziu. Iti imaginezi cum reactiona si ce simtea mama cand venea de la munca si vedea ca nu sunt. Ma cauta peste tot cu orele.
Nu mai spun ca am dat foc la casa de cateva ori.
Acum cand ma gandesc la cat de rau am fost si incerc sa ma pun in locul lui mama, cred ca m-as fi omorat la caracterul care il am.
Mereu am spus ca din afara e usor de comentat, pus etichete, fara sa stim cum sta problema in realitate.

Acum de fiecare data cand vorbesc cu mama imi cer scuze pentru toate problemele care i le-am provocat si ii mai multumesc pentru educatia care mi-a dato, desi nu a fost usor.

Nu sunt de acord de bataile si mai ales in public, dar uneori putina bataie poate face minuni.
 
Acum daca ai afla ca ficele tale sunt curvele satului ce ai face? Cum ai reactiona?
El si ea (pe unde o fi mama fetelor, se intelege din video ca sunt despartiti) sunt singurii vinovati in situatia asta?
La cat este de prost/idiot/betiv, ce eduacatia au primit aceste fete. (voi il vedeti in stare pe acest handicapat de a educa un copil ?)

Cunosc insa (personal) si alt caz:
Tatal muncitor, aduce bani destui in casa si foarte linistit.
Mama educatoare si o femeie foarte simtita si educata.
Ea (copila de 17 ani) - a fost prinsa recent intr-o garsoniera ca 3 barbati insurati, ca mai apoi sa incerce sa fuga in italia cu un tip de 30 ani... a fost prinsa la vama si trimisa inapoi la parinti. De 1 an si ceva nu ii gaseste nimeni leac, ii place viata si nu cred ca are ce sa ii faca.
 
Loading...
Back
Sus