Primul parlamentar batut...

Cultura

Member
Registered
Banned
Se vede ca el a lovit politistul si acesta a raspuns in consecinta ( Una bucata ... somn usor )
Mi-se pare extrem de corect + trebuia incatusat si maturat de pe astfalt.
NOUL VIDEO CU BATAIA LU BOUREANU
 
Se vede ca el a lovit politistul si acesta a raspuns in consecinta ( Una bucata ... somn usor )
Mi-se pare extrem de corect + trebuia incatusat si maturat de pe astfalt.
NOUL VIDEO CU BATAIA LU BOUREANU
mai penibili ca astia nu am mai vazut...politistii stateau gramada cu telefonul in mana si filmau.
Iar politistul care a lovit ..unde se crede? intr-o gasca de interlopi? Asta-i romania.
 
Nu ai fost atent la video Sacalul , Boureanu la lovit prima oara intre picioare si imediat puf... in alte state te lua incatusat de pe astfalt si JAIL scria pe el, este ultraj.
 
Nu ai fost atent la video Sacalul , Boureanu la lovit prima oara intre picioare si imediat puf... in alte state te lua incatusat de pe astfalt si JAIL scria pe el, este ultraj.
Am inteles ideea ..eu cred ca l-a intartat mai mult. Dar tu ca politist dai croseu de dreapta ca pe maidan. Pai putea cade cu capul de caldaram si murea pe loc.
 
Asta este , legitima aparare ... si mi-se pare corect ! Eu in germania din instinct pur romanesc am atins un politist incercand sa ii explic ... ( ma intins pe astfalt si a maturat cu mine )
 
Am inteles ideea ..eu cred ca l-a intartat mai mult. Dar tu ca politist dai croseu de dreapta ca pe maidan. Pai putea cade cu capul de caldaram si murea pe loc.
Trebuia sa ii dea mai tare... incatusat si dus la sectie... cum se face in alte state precum SUA...
 
si iar vechea metehna... 'in america era distrus...poate si cu ochii umflati'...in romania dc nu? Luam apararea lui BOU-reanu? APP...el a dat primul.
 
Nu e corect ca a lovit un politist
Nu este corect ca politia la lovit si plus altele
Nu este corect sa fii provocat tocmai de cei care ar trebui sa te calmeze
Nu este corect ca politia sa stea ca la circ si sa cheme televiziunea
Ceste foarte grav si nimeni nu spune nimic, e faptul ca politia a ascuns dovezi, a vrut sa distraga atentia, sa arate ca el este cel vinovat. Va aduceti aminte de primul video care a circulat online? Ei bine se vede ca nu are treaba cu realitatea. Ce se intampla daca restul de dovezi nu iesea la iveala?

Cum ti-ar veni daca tu ai fi in locul lui?

Va spun eu ca sunt patit, unde mi-a fost jurat de cativa politisti, ca pana nu ma vede la parnaie si intr-o balta de sange nu se lasa. Aproape ca au reusit de cateva ori.

In cazul de fata politia nu si-a facut treaba si chiar a incalcat legea flagrant. Se face referire mai sus ca de era in alte tari, patea nu stiu ce. Daca era prezent in aceleasi tari, acum era liber din cauza la cum s-a comportat politia si pentru ascunderea de dovezi. Nu mai spun ca politistii implicati ar fi ei la puscarie si nu boureanu.
 
si iar vechea metehna... 'in america era distrus...poate si cu ochii umflati'...in romania dc nu? Luam apararea lui BOU-reanu? APP...el a dat primul.
Un nu il apar pe Boureanu .. Eu vreau sa fie dreptate. Valoarea unui om sta in a-si controla starea. Tu ca politist in acel moment cand agresorul a facut o miscare care ar putea sa iti percliteze viata, il imobilizezi in secunda 1. Ca doar asta ma gandesc ca te invata la "scoala de politie" cum sa imobilizezi un raufacator ..nu cum sa il omori. Fereasca dumnezeu sa ai probleme si acesti politisti sa li se urce la cap si te ia la sectie si te bate mar sub pretextul ca ai atacat "uniforma"
Trebuia imobilizat imediat si lumea aplauda legea.. Acum ce au facut a ajuns politia de rasul curcilor.. si normal cate pile va avea acel politist, acesta iti garantez eu ca nu va mai imbraca uniforma.
Vrem sa traim intr-o tara civilizata si noi ne apucam de bataie. Si cand sunt probleme grave ..pensii micI, somaj sau abuzuri ....ne ducem si stam ca prostii in ploaie in fata parlamentului, ca doar asta am invatat sa obtinem pasnic libertatea noastra. PUNCT
 
In cazul de fata politia nu si-a facut treaba si chiar a incalcat legea flagrant. Se face referire mai sus ca de era in alte tari, patea nu stiu ce. Daca era prezent in aceleasi tari, acum era liber din cauza la cum s-a comportat politia si pentru ascunderea de dovezi. Nu mai spun ca politistii implicati ar fi ei la puscarie si nu boureanu.
Si in alte tari @AlexH este televiziunea prezenta in astfel de incidente cum poate ai vazut prin clipuri pe youtube,etc.Cum a mai spus cineva intr-un topic asta nu avea voie sa se dea din masina in primul rand! Nu incurajez violenta dar la un astfel de idiot care nu e prima data cand cauta scandal televizat ca vezi doamne cine e el,''bataia e rupta din rai'':)))
 
Ne meritam soarta-toata lumea isi da cu parerea despre cat de bine a actionat "milițeanul" care l-a facut KO pe Boureanu si fac tot felul de comparatii savante cu Politia din State,Germania etc. voi credeti ca in SUA un politist ar fi stat la discuții 45 minute cu un betiv ?? voi credeti ca in SUA un politist ar fi stat sa filmeze betivul respectiv pt a avea un alibi ??? Nu oameni buni -in SUA in primele 2 minute bețivul ar fi fost imobilizat,incatusat ,dus in arest nu batut ,scos 7 dinti ,ochiul umflat si traumatism cranian.

Nu îi i-au apararea lui BOUreanu însă din video se vede destul de clar Cum din 9 polițiști 2-3 filmează, unul scrie si unul răspunde cu pumni .....( am citit undeva chiar acum câteva minute unde un polițist spunea ca a fost apărarea corp la corp , serios? Cu un om aflat sub influneta alcoolului, care nu sigur nu știa de capul lui . Am văzut fotografi cu Cristian Boureanu , omul arata de parca a fost tras după mașină pana la secție.
Despre antecedentele lui atât cu fiica sa , nimeni nu poate spune Cum sa Îți educi copilul...

Edit: încă o greșeală făcută de polițist, de ce l-a lăsat de Boureanu sa se apropie atât de mult de el, știind ca este băut . Poate în locul genunchiului în zona inghinala , scotea un cuțit, ce făcea domnul polițist ? Eventual scotea si el tot un cuțit nu ? :)))
 
Ultima editare:
Eu..nu înțeleg..de ce polițiștii au pistoale la ei ...
Ce ar fi însemnat dacă polițistul nu ar fi reacționat ??
Ne gândeam toți că putem merge pe stradă și când vrea mușchii noștri plesnim cate un polițai că da bine la imagine ...avem bani .și putem plati liniștit amenda de 300ron cat e pt ...pleznirea unui polițist ..

Ce trebuia să facă? Să întoarcă și celălalt obraz?
E prea puțin o palmă și un pumn..prea puțin.. oameni ăștia se cred mai presus că toți...cineva trebuie sa le reamintească.. că toți în primul rând suntem oameni ...

Polițist - Om
Parlamentar. - Om
Țiganca spurcată. -Om


Ori ce om are reflexele lui ..ori ce om reacționează când este lovit..e normal.

Ce nu e normal aici în povestea asta... păpușile mauppets..( polițiști) stau că la circ...
Toți cei implicați în acest video ar trebui demiși...sunt polițiști care după liceu au facut 3 luni de c..t de școală de subofițeri...și uitei cum stau că la circ ..când se mai ivește cate ori contravenție ..habar nu au cum să reacționeze.
Toată politia din Romania ..e putred de coruptă..
 
Au chemat probabil toată secția respectiva (nr) aflata în seara aceea de tura , ca sa asiste la un meci de box :)) ...suspicios este ca au chemat televiziunea și nu jandarmi :) ..Ceea ce rezulta ca s-a vrut publicitate și "politia romana este corecta" :) dar se pare ca nu a ieșit tocmai Cum au dorit
 
Ori ce om are reflexele lui ..ori ce om reacționează când este lovit..e normal.
El este politist si este antrenat pentru situatii de gen. Nu este interlop sa raspunda cu pumnul.
 
El este politist si este antrenat pentru situatii de gen. Nu este interlop sa raspunda cu pumnul.
Crezi că se antrenează buturugile astea de polițiști??
Merg la sală își fac poze ..manca pufuleți și joaca tenis de masa 4 pe 4....care merg...dacă te uiți în video..sunt doi care nici din greșală nu cred că au trecut pe lângă o sală de forță sau fitness..
 
Eu am învățat de la domnul polițist din video , atunci când voi fi atacat de cineva sa răspund violentei sa lovesc puternic cu pumnul fix în barba ca sa fiu sigur ca rămâne întins la pământ .

Iar când voi fi tras la răspundere voi spune ca așa am văzut ca a ripostat domnul politist în cazul boureanu :) , pentru ca dânsul asta a arătat ca trebuie sa ripostam atunci când suntem atacați
 
Loading...
Back
Sus