Prima mea experienta cu un extremist Covid19

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am mai vazut astfel de faze insa niciodata nu am fost implicat in asa ceva. Parca sunt turbati acestri extremisti covid19, cel putin asta e opinia mea despre acestia.

Era astazi pe strada si la un moment dat un Țanc (ca de ii dadeam una uita cum se chiama o săptămâna) incepe sa urle la mine. De retinut ca el era pe partea celalta de mine .
Prima data nu intelegeam ce spune si il intreb care e problema. Imi raspunde ca trebuie sa port masca non stop cand sunt pe strada. Ii raspund frumos (desi el urla la mine) ca norma spune, ca trebuie sa porti masca unde nu poti mentine distanta de 1.5-2m. Cand merg pe strada nu tin pasca pusa ci sub barbie, iar daca intru undeva o pun sau daca e aglomatie.

El nu si nu, ca trebuie sa tin masca pusa si acum era la 50 de centimetri de mine. Ii raspund ca el este cel care nu mentine distanta, chiar daca are masca pusa si sa se calmeze.
Urla la mine ca din gura de sarpe, ca el chiama politia, ca sunt un asasin, ca din cauza mea mor oamenii si e posibil chiar el sa moara din cauza ca eu nu purtam masca.

Deja eram nervos si imi venea sa-i fut una dar cum era lume a trebuit sa ma abtin. Am incercat sa vorbesc cu el frumos, ca poate chema politia si cine vrea el, pentru ca El este cel care incalca regulile, insa nu te puteai intelege. Gesticula in fata mea de parca era la un convert de heavy metal. Cred ca de era altcineva in locul meu il omora in bataie la cum se comporta si ii multumesc lui Dumnezeu ca ma pot controla in astfel de situatii.

La final... vazand ca nu ma pot intelege cu el, am plecat in drumul meu insa el dupa mine urland cat il tine gura, ca sunt un asasin, ca el va muri din cauza mea si ca eu voi cel responsabil, o gramada lume m-a vazut si are martori in caz ca moare.

Cred ca s-a tinut dupa mine cam 2-300 metri urland tot felul de chestii. Lumea se uita ca la spectacol, ba chiar cateva masini s-au oprit sa vada care e treaba.

Acum sa ne imaginam situatia unde nu eram eu, ci o femeie, un batran sau o persona care nu are postura mea... mai mult ca sigur rezultatul ar fi fost altul, ca ar fi avut mai mult curaj.
Daca a facut acest spectacol la unul ca mine, la altul mai mic si firav il manca acolo.

Inteleg ca unora le este frica, insa frate nu poti merge la extrem, sa faci asa ceva pe strada. Mai ales ca el era pe partea celalta a strazi.

Voi ati avut astfel de intamplari?
Cum ati reactionat?
Ce ai fi facut intr-o situatie ca asta?
 
Unde s-a intamplat toata treaba asta ? Si toata lumea purta masca in jurul tau doar tu nu ,asa te-a observat pe tine ? Eu il provocam sa ma atinga si in momentul ala il calmam ...

OFF: Din februarie pana in iunie am fost in Paris . Sofer pe duba de 3.5t . Din 18 martie pana la sfarsitul lui iunie,pana cand s-au calmat spiritele am stat izolat in Paris la cumnatul meu.
Am fost acolo in perioada aceea in care se povestea la tv ca e zona Extrem de rosie in Italia , Spania si Paris ! "Se mureau cu miile pe zi aici la paris" , dar din atatea cunostiinte cate am facut acolo , niciuna nu a cunoscut pe nimeni cu acest virus , intr-adevar viroze existau si o sa existe , nu neg asta . Dar de atunci si pana acuma inca nu am auzit de absolut nimeni cu un caz real de covid ! Covid-ul a ajuns in doar 3 luni in toata lumea din china, dar pana in prezent nu a ajuns si aici (unde locuiesc in romania) sa aud eu ca intr-adevar s-a imbolnavit cineva.

Cat eram la Paris eram panicat , la cate filme am vazut cu astfel de viroze, credeam ca gata , acuma cum am si imunitatea slaba sunt terminat . Dar frate , nici nu am auzit pe nimeni sa fie sa zica ca a fost bolnav din cauza covid-ului. Si mai ales dupa ce a fost faza cu Andrea Esca ... a fost clar ...
Nu vreau sa dau exemplu nimanui, insa eu cel putin cred ca toata aceasta mascarada este pentru reducerea populatiei, cel putin a celor bolnavi .
 
Ultima editare:
Unde s-a intamplat toata treaba asta ?
In Spania.
Si toata lumea purta masca in jurul tau doar tu nu ,asa te-a observat pe tine ?
Pai eram doar eu pe strada unde s-a intampla pana a aparut eu pe partea celalta a strazii. Pe urma erau mai multi oameni, insa doar el era cu masca si poate inca 1-2 dar nimeni nu era unul langa altul.
Eu il provocam sa ma atinga si in momentul ala il calmam ...
Daca il lasam sigur o facea. La felul cum arata si cred ca ultimul dush l-a facut cand era bunica fata, nu voiam sa ma risc, asa ca dadeam eu inapoi.
nici nu am auzit pe nimeni sa fie sa zica ca a fost in stare grava din cauza covid-ului.
Eu merg in fiecare prin multe localitati unde auzi ca sunt X cazuri insa pana in acest moment nu am vazut pe nimeni sa aiba sau sa fie in stare grava.

Cand intru intr-un magazin, incapare, ori sunt multe persoane langa mine o pun, insa pe strada nu.
 
Cum poate duce O simpla strângere de mână la ceva atat de extrem.

Aseara am ieșit sa cumpar paine, la magazin din colt ma întâlnesc cu un amic, dam noroc si de aici a inceput scandalul.
Primul a fost vânzătorul care a zis ca nu ma servește pentru ca am dat noroc cu X si dupa asta au început si cei care erau la coada.

Nu mai spun când strănut cum reacționează lumea.
Eu cand e soare puternic afara strănut mereu de 4-6 ori.
 
Cum poate duce O simpla strângere de mână la ceva atat de extrem.

Aseara am ieșit sa cumpar paine, la magazin din colt ma întâlnesc cu un amic, dam noroc si de aici a inceput scandalul.
Primul a fost vânzătorul care a zis ca nu ma servește pentru ca am dat noroc cu X si dupa asta au început si cei care erau la coada.

Nu mai spun când strănut cum reacționează lumea.
Eu cand e soare puternic afara strănut mereu de 4-6 ori.
Lasa-i frate nu-i baga in seama, e plin de mariconi nefrecati in gooz pe-acolo, de-aia sunt asa isterici.
 
Am fost in Portugalia si intru într-un bar. Vad pe strada cat si in bar lume fara masca, nici distanta sociala, etc. Apoi vad o grămadă de lume care fumează in bar.

Intreb cum e cu virusul asta covid19 , la care imi răspunde ca la noi ju există asa ceva.
Lume infectata nu aveti, la care ei, cum sa ai lume infectata daca nu avem virus.

Voi sunteți spanioli nu??? De asta sunteți asa fricoși.

Lumea acolo e fara stres, ba chiar fac publicitate la radio in Spania sa meargă lumea la ei sa facă sărbătorile pentru ca nu există restricții.
 
Parintii mei au fost infectați cu COVID.
Nu te supăra, dar de unde stii??
Stii ca orice test nu poate face diferența intre o raceala simpla si acest virus?
Stii ca reactiile adverse la vaccin (pe langa cele grave) sunt exact simptomele care le are acest virus?

Vecina mea a murit de moarte buna cum se spune popular. Avea 107 ani, nu statea ea bine cu sănătatea dar cine sta la varsta asta.

La doua săptămâni familia primește notificare ca trebuie sa stea in carantină pentru ca mama lor avea covid.

Intreaba autoritățile cum stiu ca ar fi avut covid cand nu a făcut nici un testz simptome nu si nici autopsie nu i s-a făcut.

Acum oficial este pusa ca a murit de covid, cand in realitate nu avea nimic.
 
Doamne, m-ai facut sa rad. De azi nu mai stau pe topicul asta
Asta e bine, mai ales ca vin sărbătorile de iarnă.
Din contra ar trebui sa fii foarte activ pentru a demonstra celor ca mine ca tu ai dreptate si eu voi face la fel.

Asta e frumusețea la opinii liber exprimate. Eu cu a mea, tu cu a ta si tot asa. La final fiecare învățăm ceva, indiferent de bine sau rau.
Plus dam o sansa cititorul sa isi întărească opinia sau sa si-o schimbe.

Nu trebuie sa fim orbi si sa excludem tot ce nu suntem de acord.

In general lumea "iese" dintr-o discuție din cauza ca nu are sau nu poate aduce argumente sau e posible ca in final sa dea dreptate celui cu care discută.

Cred ca esti un tip smart si poti duce o astfel de discuție.
 
In general lumea "iese" dintr-o discuție din cauza ca nu are sau nu poate aduce argumente sau e posible ca in final sa dea dreptate celui cu care discută.
Pai ce argumente sa-ti mai aduc, daca zici ca testul nu poate face diferenta intre covid si o gripa? Nu-ti dau dreptate, dar daca asta vrei tu sa crezi, ce rost are sa incerc sa te fac sa te razgandesti?
 
daca zici ca testul nu poate face diferenta intre covid si o gripa?
Asta nu o spun eu ci chiar cei de la OMS si alte institutii.
ce rost are sa incerc sa te fac sa te razgandesti?
Asta e frumusetea, oricand ne putem razgandi, daca suntem dispuși sa intelegem si sa acceptam opinia celuilalt.
E posibil ca tu sa ai info care eu nu le detin si invers.
 
Am mai vazut astfel de faze insa niciodata nu am fost implicat in asa ceva. Parca sunt turbati acestri extremisti covid19, cel putin asta e opinia mea despre acestia.

Era astazi pe strada si la un moment dat un Țanc (ca de ii dadeam una uita cum se chiama o săptămâna) incepe sa urle la mine. De retinut ca el era pe partea celalta de mine .
Prima data nu intelegeam ce spune si il intreb care e problema. Imi raspunde ca trebuie sa port masca non stop cand sunt pe strada. Ii raspund frumos (desi el urla la mine) ca norma spune, ca trebuie sa porti masca unde nu poti mentine distanta de 1.5-2m. Cand merg pe strada nu tin pasca pusa ci sub barbie, iar daca intru undeva o pun sau daca e aglomatie.

El nu si nu, ca trebuie sa tin masca pusa si acum era la 50 de centimetri de mine. Ii raspund ca el este cel care nu mentine distanta, chiar daca are masca pusa si sa se calmeze.
Urla la mine ca din gura de sarpe, ca el chiama politia, ca sunt un asasin, ca din cauza mea mor oamenii si e posibil chiar el sa moara din cauza ca eu nu purtam masca.

Deja eram nervos si imi venea sa-i fut una dar cum era lume a trebuit sa ma abtin. Am incercat sa vorbesc cu el frumos, ca poate chema politia si cine vrea el, pentru ca El este cel care incalca regulile, insa nu te puteai intelege. Gesticula in fata mea de parca era la un convert de heavy metal. Cred ca de era altcineva in locul meu il omora in bataie la cum se comporta si ii multumesc lui Dumnezeu ca ma pot controla in astfel de situatii.

La final... vazand ca nu ma pot intelege cu el, am plecat in drumul meu insa el dupa mine urland cat il tine gura, ca sunt un asasin, ca el va muri din cauza mea si ca eu voi cel responsabil, o gramada lume m-a vazut si are martori in caz ca moare.

Cred ca s-a tinut dupa mine cam 2-300 metri urland tot felul de chestii. Lumea se uita ca la spectacol, ba chiar cateva masini s-au oprit sa vada care e treaba.

Acum sa ne imaginam situatia unde nu eram eu, ci o femeie, un batran sau o persona care nu are postura mea... mai mult ca sigur rezultatul ar fi fost altul, ca ar fi avut mai mult curaj.
Daca a facut acest spectacol la unul ca mine, la altul mai mic si firav il manca acolo.

Inteleg ca unora le este frica, insa frate nu poti merge la extrem, sa faci asa ceva pe strada. Mai ales ca el era pe partea celalta a strazi.

Voi ati avut astfel de intamplari?
Cum ati reactionat?
Ce ai fi facut intr-o situatie ca asta?
Nu cred că așa ceva s-a întâmplat. Oamenii nu pot fi chiar atât de proști.
 
Loading...
Back
Sus