Prezentare: TubeAdvertising.eu Affiliate Network

TubeAdvertising

Support Official
Registered
Full Member
Support Official
TubeAdvertising.eu este o retea de publicitate de tip CPA (Cost per Acquisition) ce functioneaza pe principiul de “performance marketing” , cea mai profitabila oferta primeste cel mai mult traffic pe criteriile respective prin intermediul unor algoritmi de calcul creeati de noi (“machine learning”). In afara de ofertele CPA, in Marketplace sau in SmartLink veti gasi si oferte de tip CPL,CPI,CPS dar nu lucram la CPM sau CPC J

Suntem pe piata din Romania din 2014, specializati in monetizarea traficului desktop si mobile de tip adult, worldwide, dar avem si categorie dedicata site-urilor mainstream, deci acceptam si site-uri normale sau traffic din alte surse non-adult, in special traficul Facebook, pentru care avem categorie dedicata si oferte directe exclusive, optimizate.

Instrumente de monetizare disponibile:

· Direct Link

· Popup

· Pop-under

· Late Popup - instrument de promovare inventat de noi in conformitate cu noile reglementari Google intrate in vigoare din 10 ianuarie 2017 ce declaseaza(NU penalizeaza) site-urile ce folosesc “interstitials” si popup pe mobile. Se foloseste in loc de popup pentru cine vrea sa fie “safe” in SERP iar performantele sunt cam aceleasi cu traditionalul popup.

· Geo Targeted Banners Ads - bannere exclusive legate la ofertele directe din tara respectiva. Scriptul duce utilizatorul ce a dat click direct pe oferta respectiva, crescand astfel considerabil rata de conversie pentru ca utilizatorul ce a clickat pe acel banner este clar interesat de ce a vazut

· Marketplace – Oferte Directe (ideale pentru “media buyer” sau cei ce reusesc sa genereze traffic Facebook)


In curand vom lansa si:

· Instant Message banner

· Native ADS

· Cloaking script pentru Marketplace (ideal pentru cei ce vor sa cumpere traffic de pe facebook si sa mascheze ofertele “deocheate” )

· Content Locker si alte instrumente interesante

Avantaje:

· Plati zilnice prin Wire transfer, Paypal, Paxum sau Payoneer la minim 5 euro;

· Sistem de refferali ce iti aduce 5% comision pe viata;

· Instrumente de promovare SEO si User Friendly disponibile si in varianta HTTPS;

· Oferte User Friendly (nu acceptam oferte ce blocheaza browserele userilor, alerte antivirus, etc);

· Integrare usoara de tip copy/paste (toate instrumentele noastre de promovare se creeza in cateva clickuri, nu trebuie sa incarcati nici un fisier pe serverul vostru);

· Suport activ 24/24 - 7 zile din 7 pe Skype, Yahoo Messenger si chatul de pe platforma TubeAdvertising.eu;

Daca reusesti sa generezi trafic Facebook sau ai site-uri de tip adult te invit sa incerci serviciile noastre, sau sa arunci o privire la ofertele directe din MarketPlace. Cu siguranta vom gasi o modalitate de colaborare profitabila ;) Inscrie-te aici pe TubeAdvertising.eu
 
Ultima editare:
Cel mai probabil da, lucram la un sistem de cloaking ce va genera subdomenii random si vom schimba regulat domeniul ofertei dar daca poti genera trafic Facebook iti sugerez sa mergi in MarketPlace , oferta 5 . Voi posta si un ghid referitor la asta cat de curand si poate si niste prelandinguri sa va ajute in promovare pe cei ce nu aveti serverul vostru
 
Daca este blocat in facebook se procedeaza cu T , si dispare jessue , ce ratecard aveti la cpm pentru sectorul de adult , lucrati pe baza de contract? Aveti posiibilitate de plata bancara sau western union o dat ala 72H ? Pe baza contractuala sunt dispus sa astept 30 de zile , aveti buget de 10-20.000 euro la 72H ca si plata ?
 
Daca este blocat in facebook se procedeaza cu T , si dispare jessue , ce ratecard aveti la cpm pentru sectorul de adult , lucrati pe baza de contract? Aveti posiibilitate de plata bancara sau western union o dat ala 72H ? Pe baza contractuala sunt dispus sa astept 30 de zile , aveti buget de 10-20.000 euro la 72H ca si plata ?
Facem si contract daca doresti, plata in banca fara probleme si la 24h
 
Daca este blocat in facebook se procedeaza cu T , si dispare jessue , ce ratecard aveti la cpm pentru sectorul de adult , lucrati pe baza de contract? Aveti posiibilitate de plata bancara sau western union o dat ala 72H ? Pe baza contractuala sunt dispus sa astept 30 de zile , aveti buget de 10-20.000 euro la 72H ca si plata ?
Daca este blocat un link pe facebook ( se poate debloca rapid )
 
Daca este blocat un link pe facebook ( se poate debloca rapid )
te referi la redirect 301/302 dintr-un domeniu sau subdomeniu de-al tau sau la o deblocare pe bune a linkului respectiv ? :)
 
Mie imi place astfel de firme deoarece este dovada ca sunt facute conversii...
Asi dorii sa publicati conversiile in functie de tara...
2% Referral este foarte putin,totusi se poate negocia daca va aduc peste 100 de clienti care va vor folosii siteul ?
Pana si adnow are mai mult...
 
Ultima editare:
Cel mai probabil da, lucram la un sistem de cloaking ce va genera subdomenii random si vom schimba regulat domeniul ofertei dar daca poti genera trafic Facebook iti sugerez sa mergi in MarketPlace , oferta 5 . Voi posta si un ghid referitor la asta cat de curand si poate si niste prelandinguri sa va ajute in promovare pe cei ce nu aveti serverul vostru
Traficul meu e in mare parte generat din Facebook . Problema mea e ca majoritata traficului , 80% ,e feminin . Nu aveti oferte cu domni disponibili ? Ma gandec ca exista doamne care au frustrari legate de viata lor sexuala si poate unele ar fi incantate :D
 
Ultima editare:
Mie imi place astfel de firme deoarece este dovada ca sunt facute conversii...
Asi dorii sa publicati conversiile in functie de tara...
2% Referral este foarte putin,totusi se poate negocia daca va aduc peste 100 de clienti care va vor folosii siteul ?
Pana si adnow are mai mult...
Salut, din refferal ai 5% nu si 2%. Daca aduci 100 publisheri activi impartim profitul cu tine, primesti 10%, mai mult nu se poate deoarece revenue-share-ul by default este de 80%. In principiu pe partea de refferal fee se poate negocia in functie de cat trafic aduci. Daca vii cu un user care face 500-1000 euro/zi profit putem renegocia, nu trebuie sa aduci neaparat 100 :) . Cat despre conversiile in functie de tara, ele sunt afisate deja, trebuie numai sa schimbi tab-ul in dashboard.111.png
 
Traficul meu e in mare parte generat din Facebook . Problema mea e ca majoritata traficului , 80% e feminim , nu aveti oferte cu domni disponibili ? Ma gandec ca exista doamne care au frustrari legate de viata lor sexuala si poate unele ar fi incantate :D
M-a amuzat rau de tot raspunsul tau dar sa stii ca este un aspect pe care l-am luat in considerare inca de asta iarna, in curand o sa avem si oferte cu domni dar ce cred eu ca va merge foarte bine e pe parte de tarot si consiliere matrimoniala ;) . Pana la jumatea lunii mai ar trebui sa fim gata.
 
M-a amuzat rau de tot raspunsul tau dar sa stii ca este un aspect pe care l-am luat in considerare inca de asta iarna, in curand o sa avem si oferte cu domni dar ce cred eu ca va merge foarte bine e pe parte de tarot si consiliere matrimoniala ;) . Pana la jumatea lunii mai ar trebui sa fim gata.
Nu-i rea ideea cu tarotul si consilierea . Poate ar merge mai bine ; din ce vad , domnii ce-mi citesc site-ul au o stare de zen incat nimic nu-i mai misca :D
Poate doamnele sunt mai pline de viata si le-ar surade cate o escapada virtuala :p
 
Solicitare de autentificare nu a putut fi procesat din cauza unei probleme de sistem.
PS aveti cumva probleme?, nici reclamele nu functioneaza
 
Ar fi culmea, nu am luat nici un ban de la ei , parca aveam in cont 0.02 centi :))
Spune-mi te rog ce username ai, am avut un val de inscrieri ce ne spamau ofertele CPL cu trafic si inscrieri Fake si i-am banat, sa nu fi gresit tehnicii si te-au banat si pe tine!
 
Ati rezolvat problema cu link ?
Se poate posta acum pe facebook
Se poate posta pe Facebook, multa lume posteaza, ce nu am rezolvat inca e faza cu domeniile custom, sa iti poti adauga ce domeniu vrei tu direct, la aia lucram, am avut ceva intarzieri, sper saptamana asta sa terminam.
 
Loading...
Back
Sus