Pret Chirie Bucuresti

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Ma uitam astazi la site-urile de anunturi la chirie in bucuresti si am ramas socat. Un apartament care in Spania care platesc 350 euro pe luna sau in Uk unde platesc 600£ pe luna, in Bucuresti nu-l gasesc mai jos de 1200 euro pe luna.

Pai asta e nebunie curata si chiar nu inteleg cum reuseste lumea sa plateasca o asa chirie cand salariile sunt de 2 ori mai mici ca in spania sau UK.
Inteleg din aceste preturi ca lumea are bani si nu este asa greu, pentru ca piata se da dupa cerere.

Care mai sunt cheltuielile la un apartament in ziua de astazi?
 
de ex: la mine 4 pers/3 cam. cam la 300 intretinerea luna lui august, fara gaze si lumina, total aprox.400 lei
 
la mine nu conteaza, in bucuresti conteaza, in special accesul la metrou
apropo de chiriile mari, si lumea este proasta, o garsoniera in bucuresti noua este undeva la 22.700-23.000 de euro, la o chirie de aprox. 150 de euro, de ce sa nu faci rata la banca ?
 
aprox. 150 de euro, de ce sa nu faci rata la banca ?
Pentru ca panarama de banca nu iti aporoba creditul.
Si da, lumea e proasta ca plateste atat, dar nu ai ce face, pentru ca asta e piata.
o garsoniera in bucuresti noua este undeva la 22.700-23.000 de euro
Ma uitam ca pretul de chirie la o garsoniera in multe cazuri este mai mare decat la un apartament cu 2 sau 3 camere.
 

Ma uitam ca pretul de chirie la o garsoniera in multe cazuri este mai mare decat la un apartament cu 2 sau 3 camere.
Hai ca pe asta n-o cred :D
Eu platesc pe o garsoniera in Titan 135 de euro, insa stau cu iubita si se merita.
Cauta-mi si mie un apartament la 150 de euro si acum ma mut...
 
La mine aici preturile merg asa: La o garsoniera intre 100E-200E mobilate complet. Si apartamentele de la 150 - 400 E . Bine eu ma refer la preturi decente, ca sunt si mult mai scumpe dar...... nu sta nimeni in ele :))
 
Eu stau in Bucuresti,si am stat foarte multi ani cu chirie pana cand mi am permis sa imi cumpar un apartament....E adevarat nu stateam in centrul Bucurestilui dar tot plateam 350 de euro pe luna....apartament cu 2 camere....ceea ce mi se pare groaznic de mult in conditiile in care nu era nici mobilat si nici apartamentul nu te dadea pe spate...
 
Loading...
Back
Sus