Pozitie ciudata a unei stele langa luna

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Noaptea trecuta pe la 4 dimineata am iesit pe balcon putin sa imi relaxez picioarele. Pe cer o stea care arata foarte ciudata langa luna, foarte luminoasa, nu parea ca fiind o stea normala.

Pozitia lunii era la 2 si 13 minute tinand cont de pozitia mea care se considera ora 00:00
Asta seara, acum cateva minute am fost sa inchid usa la balcon si am vazut luna, imi place sa ma uit putin la luna noaptea si sa urlu ca un lup. :D
In aceasta seara luna era pozitionata la ora 11 tinand cont iar ca potia mea fiind ora 00:00
Langa luna aceiasi stea la fel de ciudata, la fel de luminoasa.

Daca pana acum nu ti s-a parut ciudat stai sa vezi mai departe.
Atat aseara cat si in seara asta am luat telefonul repede sa fac o poza. Faza este ca in poza si daca pun camera spre luna acea stea nu apare.
Din pozitia in care eram eu incapeau amundoua in acelasi cadru, dar cand ma uita la luna prin camera de la telefon aceasta nu aparea.
Daca mutam capul intr-o parte sa ma uit cu ochiul liber la luna vedeam steaua, sau acea lunima de langa luna dar daca ma uitam prin camera acesta nu era. Cum dracu e posibil asta?

Suna ciudata nu?
 
imaginati-va pentru o fractiune de secunda ca ceea ce spun UFO-logii ar fi adevarat, si acuma ca Luna pe interior este goala si este baza extraterestra.
va dati seama in ce minciuna / manipulare traieste omenirea?
ar trebui sa regandim tot ce stim pana acuma daca ar fi adevarat, istoria omenirii, religia, existenta lui D-zeu...
 
Noaptea trecuta pe la 4 dimineata am iesit pe balcon putin sa imi relaxez picioarele. Pe cer o stea care arata foarte ciudata langa luna, foarte luminoasa, nu parea ca fiind o stea normala.

Pozitia lunii era la 2 si 13 minute tinand cont de pozitia mea care se considera ora 00:00
Asta seara, acum cateva minute am fost sa inchid usa la balcon si am vazut luna, imi place sa ma uit putin la luna noaptea si sa urlu ca un lup. :D
In aceasta seara luna era pozitionata la ora 11 tinand cont iar ca potia mea fiind ora 00:00
Langa luna aceiasi stea la fel de ciudata, la fel de luminoasa.

Daca pana acum nu ti s-a parut ciudat stai sa vezi mai departe.
Atat aseara cat si in seara asta am luat telefonul repede sa fac o poza. Faza este ca in poza si daca pun camera spre luna acea stea nu apare.
Din pozitia in care eram eu incapeau amundoua in acelasi cadru, dar cand ma uita la luna prin camera de la telefon aceasta nu aparea.
Daca mutam capul intr-o parte sa ma uit cu ochiul liber la luna vedeam steaua, sau acea lunima de langa luna dar daca ma uitam prin camera acesta nu era. Cum dracu e posibil asta?

Suna ciudata nu?
Steaua aia ciudata cu siguranta era planeta Marte, pe parcursul lunii Octombrie, Marte a fost la o distanta foarte mica de Terra
 
boss, schimba dealerul (glumesc) :p
Nu pot, inchide la ora 23 in fiecare seara.
Steaua aia ciudata cu siguranta era planeta Marte, pe parcursul lunii Octombrie, Marte a fost la o distanta foarte mica de Terra
Se pare ca ai dreptate.
Am verificat acum cu o aplicație care unde se afla fiecare plantă si se pare ca marte trece pe langa.

Insa tot nu pot explica dece nu putem face poză.
 
boss, schimba dealerul (glumesc) :p
Hai sa îți spuj ceva si mai ciudat.
Ieri intru in casa si imediat ma întâmpină un miros puternic de tămâie.
Caut prim casa sa vad care e sursa dar fara succes.
Ies pe usa afara sa vad daca miroase si acolo, la felul cum mirosea in casa trebuia si afara, dar nimic, nema miros de tămâie.

Intru in casa iar si de această data ies pe balcon dar nu mirosea nici acolo.

Dupa aproximativ 20 minute de cautat zis sa fumez o țigară, insa toate scrumierele ai dispărut. Aveam 3 in casa si ieri au dispărut toate.

Una chiat era noua într-un sertar acolo ca backup dar si aia a dispărut.

Dupa alte cautari de nebun am renunțat ca nu găseam nimic si am ieșit pe balcon sa fumez tigara.

Cand mi se întâmplă chestii de gen (foarte multe) dupa câteva minute spun ce zicea mama cand avem un vis urât 'duca-se cu noaptea mama".
Apoi uita ca s-a întâmplat.
 
prietena ai? poate a dat in lipsa ta cu tamaie si ceva rugaciuni prin casa si ti-a ascuns scrumierele in speranta ca sa te faca sa te lasi de fumat.

alta explicatie logica nu gasesc.
 
Am si in acest moment nu este in țară. Deci nu are cine intra in casa, plus ea este de alta religie si nu crede in aceste lucruri ca mine.
Nici eu nu am o explicație.
 
:))))))))))))
boss, schimba dealerul (glumesc) :p
la pos
Hai sa îți spuj ceva si mai ciudat.
Ieri intru in casa si imediat ma întâmpină un miros puternic de tămâie.
Caut prim casa sa vad care e sursa dar fara succes.
Ies pe usa afara sa vad daca miroase si acolo, la felul cum mirosea in casa trebuia si afara, dar nimic, nema miros de tămâie.

Intru in casa iar si de această data ies pe balcon dar nu mirosea nici acolo.

Dupa aproximativ 20 minute de cautat zis sa fumez o țigară, insa toate scrumierele ai dispărut. Aveam 3 in casa si ieri au dispărut toate.

Una chiat era noua într-un sertar acolo ca backup dar si aia a dispărut.

Dupa alte cautari de nebun am renunțat ca nu găseam nimic si am ieșit pe balcon sa fumez tigara.

Cand mi se întâmplă chestii de gen (foarte multe) dupa câteva minute spun ce zicea mama cand avem un vis urât 'duca-se cu noaptea mama".
Apoi uita ca s-a întâmplat.
:)))) au inceput hotii sa fure si scrumierele pe criza asta. :))
 
imaginati-va pentru o fractiune de secunda ca ceea ce spun UFO-logii ar fi adevarat, si acuma ca Luna pe interior este goala si este baza extraterestra.
va dati seama in ce minciuna / manipulare traieste omenirea?
ar trebui sa regandim tot ce stim pana acuma daca ar fi adevarat, istoria omenirii, religia, existenta lui D-zeu...
Citeste cartea lui David Icke - Adevarul Suprem, de fapt, cititi daca aveti timp, as dori sa discut cu cineva pe tema cartii, dar nu am cu cine :D.
Cat despre intamplari ciudate, de genul asta, am patit foarte multe, dar acum doua luni ma plimbam linistit cu un prieten si pe cer a aparut din senin o lumina foarte puternica, o minge de foc, traversand gen. Cand am vazut, am zis ca gata, s-a terminat smecheria, ne-am dus pe cuc, dar a disparut in maxim 2-3 secunde.
 
Citeste cartea lui David Icke - Adevarul Suprem, de fapt, cititi daca aveti timp, as dori sa discut cu cineva pe tema cartii, dar nu am cu cine :D.
Cat despre intamplari ciudate, de genul asta, am patit foarte multe, dar acum doua luni ma plimbam linistit cu un prieten si pe cer a aparut din senin o lumina foarte puternica, o minge de foc, traversand gen. Cand am vazut, am zis ca gata, s-a terminat smecheria, ne-am dus pe cuc, dar a disparut in maxim 2-3 secunde.
Mi-ai dat de muncă, poate o gasesc audio sa meargă mi repede.
Acum câțiva ani chiar in noaptea de Crăciun veneam spre casa.
Eram ei si alte 7 persoane si ora era cam 1:30 dimineața.
Pe cer la o înălțime de aproximativ 100m o minge de foc mare care zbura cu o viteză mica, asta pana sa scoatem telefoane sa facem poze, ca toți am rămas mască. In fine nimeni nu a reușit sa facă o poza clara desi era la joasa altitudine si nu avea viteză mare.
A doua zi cand ne-am regăsit cu totii i-am întrebat de faza cu o seara in urma. Nimeni nu isi amintea nimic.
Le-am arătat poza facuta (nu foarte clara) și tot nu au crez6. Cica ma tin eu de glume si am facut poze pe calculator.
 
Mi-ai dat de muncă, poate o gasesc audio sa meargă mi repede.
Acum câțiva ani chiar in noaptea de Crăciun veneam spre casa.
Eram ei si alte 7 persoane si ora era cam 1:30 dimineața.
Pe cer la o înălțime de aproximativ 100m o minge de foc mare care zbura cu o viteză mica, asta pana sa scoatem telefoane sa facem poze, ca toți am rămas mască. In fine nimeni nu a reușit sa facă o poza clara desi era la joasa altitudine si nu avea viteză mare.
A doua zi cand ne-am regăsit cu totii i-am întrebat de faza cu o seara in urma. Nimeni nu isi amintea nimic.
Le-am arătat poza facuta (nu foarte clara) și tot nu au crez6. Cica ma tin eu de glume si am facut poze pe calculator.
Vorbesti serios? :)) La mine si prietenul meu si-a amintit, a fost totul ok.
Nu stiu daca o gasesti audio, dar ar trebui, vezi ca e foarte multa informatie, foarte multe evenimente istorice, chiar plictisitoare la un moment dat, dar ele sunt aduse in discutie ca si dovezi sustinatoare.
 
Vorbesti serios
Da, nu am motive sa mint.
Si mai sunt alte mult mai ciudate, astea sunt asa de încălzire.
Voi cauta cu siguranță cartea ca m-ai făcut curios acum.
 
eu am gasit-o usor, in .pdf. sper sa o si citesc.
Da, in PDF se gaseste pe prima pagina la tastarea unui keyword basic, de audio nu stiu. Daca o sa va plictiseasca evenimentele istorice de pe la jumatatea cartii, sariti peste ele, pentru ca la jumatatea cartii deja ati inteles ideea principala, evenimentele istorice fiind doar dovezi sustinatoare.
 
Am cam dat-o in offtopic, dar ca si idee, autorul in sine este un geniu.
In urma relatarilor sale, care cu siguranta au un impact puternic pentru orice constiinta, si o sa vedeti si voi asta, a ramas fara cont de Youtube, Facebook, Twitter, Vimeo si ce mai avea el. Deci cineva se cam simte deranjat.
 
Loading...
Back
Sus