Pot primi banii google adsense in alta tara?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am fost intrebat astazi despre acest lucru, asa ca voi scrie cateva randuri ca toti sa stie.

I: Daca am cont adsense pe Romania si setat ca metoda de plata Western Union, pot primi retrage banii in alta tara?

R: Nu poti primi banii in alta tare. WU trimite banii catre romania si din motive de securitate nu se poate scoate din alta tare, chiar daca ai toate datele.

I: Pot schimba adresa pentru a primi banii?

R: Poti schimba adresa, dar trebuie sa o confirmi si pe aceasta. Adica trebuie sa astepti PIN-ul de la google, pe noua adresa care stiti ca dureaza intre 5-7 saptamani sa vina.
Sunt cazuri unde nu cere confirmarea adresei dar tot trebuie sa astepti pana luna urmatoare sa genereze o noua plata pe noua adresa.

I: Am incercat sa schimbi adresa dar nu pot.

R: Din motive legale si a monedei pe unele conturi nu se poate schimba tara, asa ca fie mergi in Romania sa scoti banii, fie iti faci un cont pe tara in care esti acum.

I: Cat timp am la dispozitie sa scoti banii din WU trimisi de google adsense?

R: In general banii sunt disponibili pentru 10 zile, apoi se intorc la send daca nu au fost ridicati.

Daca suma e de cateva sute de euro, poti lua avionul si pentru 60-100 euro dus-intors poti veni in Romania, in aceroport, scoti banii si apoi te intorci.

Daca aveti intrebari postati mai jos.
 
nu stiu cat e de adevart cu 10 zile la western union de asteptare.....am ridicat banii si la peste 20 zile dupa trimitere....iar la ghiseu mi-au zis ca cel mult 40 de zile pot fi pastrati banii...daca nu sunt ridicati in aceste 40 zile abia atunci se intorc inapoi la adsense..
 
nu stiu cat e de adevart cu 10 zile la western union de asteptare.
M-am referit la general si stiu asta pentru ca trimit bani lunar prin WU. E posibil ca google adsense sa fi pus o perioada de asteptare mai mare decat cea normal.
 
E mai mare....tot cunosc din propria experienta ca primesc bani de la adsense prin WU in alta tara si n-am posibilitatea sa le ridic "la zi"
 
Pentru cei in situatia asta, cea mai buna metoda este sa primeasca banii direct in contul bancar (daca prin wu ajung in data de 22-23, pe card ajung pe 23-24-25)
 
Si eu recomand contul bancar care ajunge automat in cont, dar cei care folosesc metode pe adsense prefera WU.
 
Loading...
Back
Sus