Posturi multiple cu acelasi continut - Ajutor

Iurra838

你为什么要浪费时间翻译这个?
Registered
Full Member
Salut, acum lucrez la un site de mutari si am nevoie sa creez pagini pentru fiecare sat si oras din Franta, chestia e ca fiecare pagina e la fel, cu exceptia numelui (numele este si de 4 ori in postare). Este vreo modalitate de a baga doar numele la localitate si restul sa se faca automat? Adica as putea folosi aplicatie de change words in text, dar ma gandesc ca poate este ceva care sa dureze macar un pic mai putin.
De mentionat ca e site wordpress (totusi daca stiti o metoda care nu e pe wordpress tot e binevenita, il mut daca nu gasesc altceva)
 
Pai e simplu de facut daca am inteles bine.
Faci categorie pentru fiecare oras un parte apoi articolele le pui la categoriile care trebuie.
La final adaugi conical link in header pentru a nu find vazut ca continut duplicat.
Pentru can fiecare articol sa aiba titlul unic si correspondent cu fiecare oras din pluginul de SEO faci setarile care trebuie la fiecare categorie.
 
Problema e ca in textul postului tot este denumirea orasului/satului si asta ar insemna ca trebuie sa adaug manual zeci de mii de postari.
Adica daca ar fi doar titlul ar merge cum zici tu
 
Merge si ASA , dar e nevoie de cateva modificari si pentru asta cred can @Susp3kt te poate ajuta.
Merge pe metoda de Mai sus, dar faci in template, short code care Il bagi in text unde va adauga numele la categorie si in felul asta fiecare articol e unic si contine toate datele care vrei tu.
 
Faci pe wp, textul predefiniti il adaugi in single.php si modifici doar numele orasului pe care il preiei din title, adaugi toate localitatile ca si postari normale si aia este.

Exemplu de text pe care il pui in single.
PHP:
Viziteaza acum <?php the_title();?> la cele mai mici preturi. Localitatea <?php the_title();?> este cea mai frumoasa din lume.
 
Faci pe wp, textul predefiniti il adaugi in single.php si modifici doar numele orasului pe care il preiei din title, adaugi toate localitatile ca si postari normale si aia este.

Exemplu de text pe care il pui in single.
PHP:
Viziteaza acum <?php the_title();?> la cele mai mici preturi. Localitatea <?php the_title();?> este cea mai frumoasa din lume.
You are a life saviour! :D
 
@Susp3kt nu cred ca e posibil de facut si la taguri aceeasi chestie, nu?
Pai daca tu nu ai adaugate tagurile respective la postari, atunci nu prea te ajuta pentru ca tu faci linkul de genul site.com/tag/numeOras insa la accesare nu o iti afiseze nimic pentru ca tu nu ai taguri la postari.

Acum depinde la ce vrei sa folosesti aceasta chestie pentru ca sunt si alte metode.
Poti face un custom page cu custom template gen site.com/taguri/cevreitu si in custom url-ul ala sa afisezi toate postarile in care titlul contine cuvantul din link .
 
Acum depinde la ce vrei sa folosesti aceasta chestie pentru ca sunt si alte metode.
De exemplu in postare e :
Cod:
Mutati-va din <?php the_title();?> la cele mai mici preturi.
Iar la tag as vrea sa fie :
Cod:
Mutari <?php the_title();?>
Cod:
Deplaseaza-te ieftin din <?php the_title();?>
Cod:
Firma de mutari <?php the_title();?>

Gen vreau sa se puna automat tag la postare cu titlul + cateva cuvinte adaugate de mine care sa fie aceleasi la fiecare postare. Adica sa nu pun eu manual tagurile in casuta aia dar sa se bage singure.
 
Si cand da click pe linkuri respectiv ce sa faca, unde sa te duca?
 
Deci nu stie nimeni ?
Prin tag ma refeream la keyword, nu la link in postare catre o alta pagina (in caz ca nu m-am exprimat bine)
 
Loading...
Back
Sus