Postari sterse instant

Deucalion

Cinema
Registered
Full Member
Orice postez pe instagram in momentul de fata, imi sterge postarea instant.
Aceasta intreebare se adreseaza celor ce stiu mai bine cu ig.
Dupa cat timp pot posta din nou?
 
Probabil ai facut prea mult spam.
Asta depinde de cat de des faci spam.
Ai grija in momentul de fata, sa nu faci iara prea mult spam, se poate ajunge la banarea contului.
 
Orice postez pe instagram in momentul de fata, imi sterge postarea instant.
Aceasta intreebare se adreseaza celor ce stiu mai bine cu ig.
Dupa cat timp pot posta din nou?
Eu nu am putut posta timp de 5 zile acum vreo saptamana si vorbind cu cineva am aflat ca tot ce trebuia sa fac a fost sa sterg datele si cache de la aplicatie.
In ultimele 15 zile am vorbit personal cu aproximativ 10 oameni cu profile de peste 10k followers (ba chiar cu cineva care are peste 120k si cont cu vechime de 2 ani) care au avut aceasta problema. Nimeni nu a mai avut asta inainte. Probabil e un bug

Si mentionez ca dupa ce s-a intamplat asta activitatea a scazut drastic, daca pe profilul meu postarile aveau un reach de minim 20k si 30k impresii iar alea virale aveau reach de 50k+ si peste 60k impresii, acum postarile abia ating 10k reach si 15k impresii iar cele virale 15-17k si 25k impresii... Iar in explore postarile nu mai apar.
 
Ultima editare:
Eu nu am putut posta timp de 5 zile acum vreo saptamana si vorbind cu cineva am aflat ca tot ce trebuia sa fac a fost sa sterg datele si cache de la aplicatie.
In ultimele 15 zile am vorbit personal cu aproximativ 10 oameni cu profile de peste 10k followers (ba chiar cu cineva care are peste 120k si cont cu vechime de 2 ani) care au avut aceasta problema. Nimeni nu a mai avut asta inainte. Probabil e un bug

Si mentionez ca dupa ce s-a intamplat asta activitatea a scazut drastic, daca pe profilul meu postarile aveau un reach de minim 20k si 30k impresii iar alea virale aveau reach de 50k+ si peste 60k impresii, acum postarile abia ating 10k reach si 15k impresii iar cele virale 15-17k si 25k impresii... Iar in explore postarile nu mai apar.
E clar, face ca si cu facebook.

Am sters si eu alea si tot degeaba.
 
Ultima editare:
De jumate de ora la mine si la un prieten cel putin nu se mai face refresh la sectiunea de like/follow/comentariu primit
 
Ultima editare:
Si la mine e o eroare, am incercat pe 3 conturi diferite, si nu pot posta, incarc imaginea, apare ca se incarca... si ramane asa... ies, intru, apare tot ca se incarca...
 
Nu stiu daca are legatura dar... Si facebook a avut ceva probleme de cateva ore. Nu mergea sa te loghezi in cont etc etc... Chair aparea ca o sa functioneze in cateva ore normal. Ma gandesc ca daca instagram e tot a lui facebook se poate sa fie...
 
Nu stiu daca are legatura dar... Si facebook a avut ceva probleme de cateva ore. Nu mergea sa te loghezi in cont etc etc... Chair aparea ca o sa functioneze in cateva ore normal. Ma gandesc ca daca instagram e tot a lui facebook se poate sa fie...
Cred ca a avut pentru ca timp de jumate de ora nici pe whatsapp nu puteai trimite poze
 
Eu pe Facebook mai toată ziua nu pot posta mai nimic si ce merge trebuie sa dau retry de cateva ori. Spre exemplu acum nu îmi merge nimic.
Deci clar e de la ei.
Poate au rămas fara storage.
 
La mine n-au fost probleme cu mesajele, in schimb nu se trimit uneori pozele in conversatii si da eroare incontinuu. (si mess si insta ca au aceleasi servere probabil)
 
Loading...
Back
Sus