PopAds reclama

mincu

Member
Registered
Full Member
Salutare, sunt nou pe acest forum cum de altfel si pe piata "reclamelor", am si eu o nelamurire legata de reclamele celor de la PopAds! am reclama de 4 zile de la ei de genul pop-up nu sunt sigur daca functioneaza! deoarece nu mi-a generat niciun venit platforma ...PS sunt la inceput am ceva vizitatori (ceva vizitatori <50 :D) dar acolo macar 1 cent, problema este ca 11 zile imi expira si perioada si de asta "bat din picioare" . App si nici macar o persoana nu imi arata. Ce este de facut ?


3333.png
[/url] [/IMG]

P.S cand pun siteul meu la ei pe platforma imi zice ca ar mai exista alta reclama de tip pop up cu care s ar bate cap in cap..le am scos pe toate pe rand si am lasat decat PopAds si tot nimic.
 

Atașamente

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    49,5 KB · Vizualizări: 3
1. din poza atasat arata ca functioneaza. arata asa pentru ca esti logat in contul tau. Pentru a vedea daca functioneaza, te deloghezi din contul tau, intri pe alt browser pe site si vezi ce deschide.
2. la 50 vizite pe zi nu ai ce vedea mare lucru, mai ales daca ai un cpm foarte mic. multi useri folosesc adblock asa ca numarul vizitelor contorizate poate fi mult mai mic fata decat ai tu in statistici. Plus contorizare este undea la 45% de vizitele trimise.
3. codul popup il pui in header la tema intre tag-urile <head></head> sau il poti pune si in footer. In general lumea il pune in header.
Daca ai alt code de popup e posibil sa sa intre in conflic.
posteaza url la site sa ma uit.
 
Merge foarte bine si deschide foarte multe popup. La fiecare click deschide cate unul sau doua ferestre. La al treilea face pauza si apoi incepe iar.
Mai bine iti faci inca un blog pe adult si pui reclama de la exoticads, plugrush si scoti mai bine.
La prima retea cu 500 hits contorizate si 10 click faci cam 90 centi. Daca traficul creste poti face mult mai mult.
 
ma bucur sa aud asta ! sunt nou cum spuneam! pe piata "reclamelor" saptamana viitoare vreau sa ma apuc sa fac un blog=>site de filme cu domeniu si host dar nu vreau nimic pe romania... o singura intrebare am! ...am ceva cunostiinte in IT acolo un html un CSS si un pic de php/git in fine .. intrebare este ..atunci cand v a trebui sa trec pe host pot copia fisierul direct de pe log asa cum e si sa-l trec in fisierul de manager? sau v-a trebui sa imi fac site? cu pagini, baza de date ? nu vreti sa vorbim si pe skype ? ID meu de skype: mincuba multumesc
 
nu vreti sa vorbim si pe skype ?
Sesiunile in privat costa 10 euro pe ora.
am ceva cunostiinte in IT acolo un html un CSS si un pic de php/git in fine
atunci ar trebui sa lucrezi ceva la blog pentru a-l face mai atragator daca tot te pricepi.
intrebare este ..atunci cand v a trebui sa trec pe host pot copia fisierul direct de pe log asa cum e si sa-l trec in fisierul de manager? sau v-a trebui sa imi fac site? cu pagini, baza de date
Cand vei face trecerea pe un shared hosting, instalezi wordpress si migrare o poti face in doua feluri.
1. exporti blogul si apoi faci import pe wordpress
2. dupa instalare wordpress poti importa toate articolele de pe blogger
Pe vps sau dedicat e nevoie de instalare OS, panel, Platforma apoi migrat site.

Mai multi bani poti castiga cu metoda de aici, decat prin blog normal, sau folosita in paralel cu un blog normal.
 
eu mai am si canalul de youtube dar pe blog nu am reclame de la adsense, pe youtube am strict de la adsense!

multumesc pentru sfat ma gandeam si eu la varianta asta blog->WP .. si dc vps ?? nu am nevoie. sau am ?
 
am inteles! 10 euro/ora? sunteti tari ;) si o zic pe bune , poate mai tarziu o sa facem si conversatia pe skype dar momentan ma concetrez pe ce stiu si ce raspunsuri primesc :)
 
pe youtube am strict de la adsense!
Nu ai nevoie de adsense ci generarea de bani sa fie activa si clipurile sa iti apartina.
si dc vps ?? nu am nevoie. sau am ?
vps am spus doar daca vrei tu, dar p
m inteles! 10 euro/ora? sunteti tari ;) si o zic

Aici pe forum ajutorul este gratis, iti voi raspunde la orice fara probleme, dar ce este in privat, este pe bani. 10 euro pe ora este pentru utilizatorii acestui forum, in mod normal pretul este 25 euro.

poate mai tarziu o sa facem si conversatia pe skype
Cand doresti imi dai un PM.
 
Loading...
Back
Sus