Poker Online

Daca stabilim din timp un turneu, ma bag si eu.. putem face un turneu mic, de 5/ per intrare.. doar asa, de fun..
 
A

Aa, eu nu ma bag la 0.25$... acolo sunt oameni care merg doar in carti, si trag mult de meci... Cred ca pe la 5-10 euro (nu mai stiu exact rangurile) este cel mai ok... pe la 30$ o sa dai de romani care rup cacealmaua in doua si o sa fie enervant :))
Nu am mai jucat pe PokerStars cred ca de vreo 4 ani...inainte nu erau jocurile Spin & Go...jucam mult sit&go ..la turnee vad ca acuma au si cate 2 ore late register...si te poti inregistra si de vreo doua ori la acelasi turneu....:)))))....cel mai rentabil ..raman ..Spin & Go , Sit&go..ori Cash.( pt mine, :rolleyes:nu rezist mai mult de 2 ore sa joc un turneu..)
 
Daca stabilim din timp un turneu, ma bag si eu.. putem face un turneu mic, de 5/ per intrare.. doar asa, de fun..
Asta incerc sa fac..sa ne strangem cativa ...si vedem cum facem sa organizam un turneu...dar..vezi tu...multi zic Da..si pe urma ..nu-i mai vezi..sau alti sunt ocupati....
Putem face lunar sau saptamanal turneul....sa vedem ..cati vom fi.
 
Prima data trebuie sa vedem cati jucatori suntem..sa putem stabili si data....
Eu am creat un Home Games ..doar pentru noi..acolo vor avea acces doar jucatori RoForum.net

ID al Clubului RoForum.net: 2127251
Codul de invitaţie: RoForumCiNiK
Asta-i tot! Imediat ce ţi-am aprobat cererea de intrare, vom fi gata să începem să jucăm online împreună în Home Games.

Pana la aceasta ora suntem doi in club:
@CiNiK / User PokerStars: BetJokerr
@heimdall / User PokerStars: hdl43

 
Nici eu nu reusesc sa prind miza mai mare de 0.5$ la mesele cu intrare de 0.25 in schimb la aia de 1$ am prins pot de 4$.
Eu prefer sa joc turnee , nu mai am experienta de o aveam odata dar din 5 turnee am iesit asa :

La buy de 0.25$ 45 jucatori
Locul 4
- am castigat 1.29$
Locul 7
- am castigat 0.36$

La buy de 0.25$ 90 jucatori
Locul 11
- am castigat 0.46$
 
Nici eu nu reusesc sa prind miza mai mare de 0.5$ la mesele cu intrare de 0.25 in schimb la aia de 1$ am prins pot de 4$.
Eu prefer sa joc turnee , nu mai am experienta de o aveam odata dar din 5 turnee am iesit asa :

La buy de 0.25$ 45 jucatori
Locul 4
- am castigat 1.29$
Locul 7
- am castigat 0.36$

La buy de 0.25$ 90 jucatori
Locul 11
- am castigat 0.46$
Eu nu mai am rabdarea...sa stau 5 / 6 ore la un turneu...plus ca au late register unele si cate doua ore......eu stau joc frumos..si intra unul dupa doua ore si incepe ..All in..All In..ll In..urasc treaba asta..ma scoate mental din turneu...din cauza asta am ales sa joc Sit&Go..sau turnee cu parola..in special cu buy-in ..nu intra asa multi si nu au late register.
 
Ne strangem azi 5 jucatori sau mai multi ...facem o masa de cu buy-in de 5$ ..si the winner takes all ...daca suntem doar 5 ..
 
Am avut putin timp azi si am mai bagat si eu 3 turnee , buy in de 0.02$ , 990 jucatori Hyper turbo si unul cu intrarea de de 0.10$ , 360 jucatori.

La buy de 0.02$ 990 jucatori
Locul 18
- am castigat 0,10$
Locul 30
- am castigat 0,10$

La buy de 0.10$ 360 jucatori
Locul 21
- am castigat 0,27$

Daca am calculat bine astazi am un profit de aproximativ 240% dar sa zicem ca este o zi "norocoasa"
PS: nu joc sume mari , joc poker doar de relaxare .
 

Atașamente

  • 24.jpg
    24.jpg
    302 KB · Vizualizări: 4
  • 31.jpg
    31.jpg
    317,1 KB · Vizualizări: 4
De ce nu incerci sa maresti miza...vad ca intri in premi ....ai putea mari miza si castiga mai binisor...:)
 
Daca o fac cred ca nu mai joc de fun , inca nu ma simt sigur pe mine. Sa mai treaca o luna 2 in care sa vad eu ca ma tin de poker iar si poate o sa incep.

La ora asta joc un turneu de 0.10$ , 360 jucatori turbo , cam asa sta situatia :D
Update 59 min : inca ma mentin pe primul loc.
Update 1h si 12m : locul 1 din 21 cu peste 100k jetoane (se incepe cu 1500 )
Update 1h si 39m : locul 1 din 3

Final de turneu , locul 2 . Am castigat 4,86$
 

Atașamente

  • 1.jpg
    1.jpg
    587,7 KB · Vizualizări: 8
  • 2.jpg
    2.jpg
    581,5 KB · Vizualizări: 6
  • 3.jpg
    3.jpg
    598,5 KB · Vizualizări: 6
  • 4.jpg
    4.jpg
    586,7 KB · Vizualizări: 6
  • 5.jpg
    5.jpg
    558,3 KB · Vizualizări: 6
Ultima editare:
Si eu ma mai joc ocazional pe pokerstars :)
In trecut jucam zilnic dar nu am avut rezultate notabile si a trebuit sa renunt :)
 
Loading...
Back
Sus