Plus 500 de incredere?

J.D

Active Member
Registered
Full Member
Salut,

Ce parere aveti despre plus 500? Ati tranzactionat pe platforma? Credeti ca merita sa tranzactionez aici cripto monede?
 
Eu nu sunt pro astfel de tranzactii pentru ca in general 99% din ele sau dovedit a fi o mare inselatorie.
Cea mai mare problema care o au majoritatea este la retragerea banilor, unde gasesc tot felu de motive, ori face in asa fel incat sa pierzi. La inceput te lasa sa castigi pentru a prinde incredere ca poti si apoi cand incepi sa joci sume frumoase, iti taie avantul.

Vezi cazul unui broker foarte cunoscut in america pe criptomonede care cerea peste 1000$ sa intri in grupul lui privat, unde cica te invata sa castigi bani din trade cu criptomonede.
Cineva a spartul contul acestuia de trade si numai in ultima perioada a pierdut peste 500 000$ si prin asta au inceput si altii sa iasa la iveala care au fost inselati de acesta.
Daca vrei sa te joci putin si ai bani, atunci cumpara btc periodic cand ai bani disponiibili. In acest fel esti sigur ca nu pierzi. Dar mai asteapta putin ca in zilele acestea nu se merita.
 
Ni chiar sigur
In comparatie cu site la care face referire te asigur ca este si pentru cel putin inca 1-2 ani, investiile in BTC sunt sigure.
Credea cineva ca va ajunge 25000$ cand am scris acel topic? Ei bine acum credeti ca este 19100$ in acest moment.
 
Poti sa o folosesti linistit. Personal nu am folosit-o (prefer etoro din motive subiective), dar am cunostinte care tranzactioneaza de cativa ani pe plus500.
Ce mi se pare ca vine tare din urma e avatrade. Au furat mult din clienti cu oferte mai bune.
 
Ultima editare:
Poti sa o folosesti linistit. Personal nu am folosit-o (prefer etoro din motive subiective), dar am cunostinte care tranzactioneaza de cativa ani pe plus500.
Ce mi se pare ca vine tare din urma e avatrade. Au furat mult din clienti cu oferte mai bune.
Ai putea sa imi spui si ceva motive? Sunt curios si poate folosesc platforma
 
Pt ca ma jucasem vreo jumatate de an pe modulul demo si eram obisnuit cu platforma, avem consultant la tel (poate si ceilalti au, nu stiu) si o chestie foarte misto in care poti sa urmaresti investitiile celor cu cel mai mare procent de profit de pe platforma (poate si ceilalati au, nu stiu).
Dar cum am zis si in alt post, daca ar fi sa o iau acum de la 0 as incerca avatrade pt ca e mai complexa platforma si are fee-uri mai mici.
 
Pt ca ma jucasem vreo jumatate de an pe modulul demo si eram obisnuit cu platforma, avem consultant la tel (poate si ceilalti au, nu stiu) si o chestie foarte misto in care poti sa urmaresti investitiile celor cu cel mai mare procent de profit de pe platforma (poate si ceilalati au, nu stiu).
Dar cum am zis si in alt post, daca ar fi sa o iau acum de la 0 as incerca avatrade pt ca e mai complexa platforma si are fee-uri mai mici.
reuseai sa castigi cind erai pe modul demo? ca si eu m-am jucat destul timp pe demo dar pierdeam.
 
Daca nu castigi pe demo, cel mai probabil nu castigi nici pe real..
Deaia e bine sa exersezi prima data.. Din ce am observat eu multi pierd ca merg de ex. pe companii consacrate si fac investitiile la momentul nepotrivit.
Oricum ca sa faci bani parerea mea e ca trebuie sa faci numa asta, sa stai mult timp pe sitiri si asa mai departe. In rest e cam asa la plesneala.
 
+500 este o agentie cu reputatie buna , este platitoare .singura problema este ca nu ofera bonus prea mare.Dece din cauza ca este o firma serioasa deasta nu prea isi bat ei capul cu bonusuri ca in alta parte , contul demo este pentru a prinde mana tu .nu racomand siturile de forex incepatorilor ,!dece? inainte sa incepeti trebuie sa intelegeti piata,orele cand sa lovesti sa nu pui botul la tot felul de stiri de pe internet, cnn, ci doar sa respecti piata am folosit in trecut plus 500 de doua ori am retras bani ,iar dupa am spus nu este pentru mine .Dece ? trebuie foarte multa informatiie zilnica .De ex poate pe platforma stau doua minute maxim pentru ami face treaba ,dar informatia ma ajunge sa ma tina in fata monitorului mai mult de 6 ore...Am spus nu este pentru mine , prefer pariurile aplicand aceias strategie si chiar imi pot face in plus probabil ,la fel prefer crypto trade este la fel ca la bursa ,am inceput sa ma informez de 4 ani , am capatat experienta si este mai simplu in crypto ca in forex dar se merge pe aceias mentalitate.in schimb la forex depinde bursele din uk,usa,china etc , bancile influenteaza , zile nationale in care nu se lucreaza, anotimp,ore ,criza , razboi,industria auto ,si multe alte porcarii care ma depasesc sau doresc sa ma depaseasca din cauza ca imi dau seama vor castiga mereu cei ce vor avea bani mereu , eu vreau doar in schimb sa imi fac un hobby pe internet ,nu sa fac bani pe internet ca sa traiesc ci doar acolo un plus .Nu doresc sa am bani multi deoarece nu sunt pregatit ,iar din experientele anterioare ma plictisesc foarte repede cand am bani multi , prefer sa fiu acolo pe linie continua :D .Bani facuti usor la mine se duc la fel de rapid .(chiar daca voi castiga la loto jackp tot am sa muncesc )

la fel sunt si situri care arata cronologia live ,cronologia ultimilor 10 ani pana astazi ce sa intaplat anul trecut pe aceasta vreme la x vs y cat % sa incheiat ,dar nu spune ora ! in fiecare zi inveti ceva nou in forex .
 
Loading...
Back
Sus