Tutorial Pluginuri wordpress interesante!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Adevărul e că în cazul pluginurilor vorba “puțin, e mai bine” este foarte potrivită. Totuși pentru a nu cădea în capcana de a nu instala niciun plugin vă indic câteva pluginuri sigure și utile:

  1. Akismet – antispam
  2. BackupBuddy – backup, restaurare sau mutare wordpress
  3. Gravity Forms – pentru formulare de contact online
  4. WordPress SEO – pentru SEO, de mare ajutor
  5. WYSIWYG Widgets – widgeturi de titp text edit
Aceste plugin-uri sunt stabile, bine codate și îmbunătățesc experiența generală.

Alte pluginuri utile sunt cele de securitate, dintre care amintesc:

  1. BulletProof Security – protejează wordpress-ul împotriva unor tentative de hack: XSS, RFI, CRLF, CSRF, Base64, Code Injection and SQL Injection
  2. BackupBuddy – backup, restaurare sau mutare wordpress
  3. Login LockDown – limitează tentativele de login
Indiferent de câte pluginuri aveți instalate pe blog nu uitați să le mențineți la versiunea cea mai nouă! :D
 
Ultima editare:
Ce erori? Site wordpresss?
Da , wordpress .
De exemplu , cand postez articolele pe facebook , in loc sa-mi apara titlul articolului imi apare articolul cu numele site-lui . Sau mi se distribuie fara imaginea din articol , cu spatiul destinat imaginii gol .
O alta problema este cea legat de aprecieri , sunt articole la care aprecierile primite pe facebook nu se contorizeaza pe site la articolul respectiv .
 
Da , wordpress .
De exemplu , cand postez articolele pe facebook , in loc sa-mi apara titlul articolului imi apare articolul cu numele site-lui . Sau mi se distribuie fara imaginea din articol , cu spatiul destinat imaginii gol .
O alta problema este cea legat de aprecieri , sunt articole la care aprecierile primite pe facebook nu se contorizeaza pe site la articolul respectiv .
https://srd.wordpress.org/plugins/facebook-thumb-fixer/ - pt imagine
 
salut, un plugin wordpress care sa arate text scurtat la articole pe prima pagina si stiti?mie imi arata tot continutul articolelor pe prima pagina ,si vreau ceva de genu sa fie text scurt cu .....
 
salut, un plugin wordpress care sa arate text scurtat la articole pe prima pagina si stiti?mie imi arata tot continutul articolelor pe prima pagina ,si vreau ceva de genu sa fie text scurt cu .....
Nu toate temele iti permit "text rezumat", incearca din Setari -> Afizare
Screenshot_2.jpg
 
Loading...
Back
Sus