Plugin Yoast imi incarca baza de date

Adrian Adrian

Active Member
Registered
Full Member
Salutare! Ati patit vreodata problema asta? Am pluginul Yoast instalat, ultima versiune, iar tabelul WP_YOAST_INDEXABLE, mi-a fost incarcat cu un milion de randuri.
  • Versiune PHP: 7.3.33
  • Versiune client bază de date: libmysql - 5.6.43
Am reusit sa il resetez, instaland alta bazaconie de plugin de-a lor, Yoast Test Helper si am folosit functia lor, Reset indexables tables and migrations. Tabelul de peste 100mb WP_YOAST_INDEXABLE, mi-a fost resetat, dar acum iarasi vad ca incepe sa se incarce cu mii de randuri.

S-a mai confruntat cineva cu problema asta? Ce imi recomandati sa fac? Multumesc!
 
Nu știu ceilalți, dar de când m-am oprit din a folosi pluginuri de SEO, site-urile mele merg mult mai bine. Da, sfaturile pe care ți le dau la fiecare postare sunt bune, dar memorează ce trebuie de făcut și fă-o fără acest plugin
 
Singura opțiune este sa dezactivezi opțiunea cu indexarea, insa daca folosești plugin pentru asta nu se merita.
Acel tabel iti va creste orice ai face.
 
Singura opțiune este sa dezactivezi opțiunea cu indexarea, insa daca folosești plugin pentru asta nu se merita.
Acel tabel iti va creste orice ai face.
Nu ma intereseaza sa imi faca tracking pe internal links, si alte chestii, le am dezactivate pe majoritatea. Imi trebuie doar sa pot scrie meta descrieri la fiecare postare, acel bulk editor de meta descrieri, pe la taxonomii ce sa imi afiseze si ce sa nu imi afiseze, breadcrumbs in linkuri si cam atat. Cel mai probabil o sa trec pe Rank Math, sper sa fie ok importul si sa nu imi faca probleme.
 
Loading...
Back
Sus