Player automat in Dooplay

Marian97c

Member
Registered
Full Member
Salut,

Salut, detin un website de filme online si vreau sa stiu daca exista pentru thema Dooplay un scraper pentru player, sa apara automat cu subtitrare in romana, pe surse, etc.

Platesc pentru acest serviciu daca ma poate ajuta cineva. Am inteles ca sunt servicii precum VIdeoSpider, insa nu stiu daca functioneaza si pentru Romania, gen filmele si serialele sa fie cu subtitrari!

Va multumesc frumos o zi buna!
 
1. daca cineva foloseste, nu cred ca va spune
2. trebuie sa gasesti sursele de pe care sa faci scraper. Eu detin unul care scoate toate link openload la toate episoadele aparute, dar e facut custom si pentru publicare am comandat alt plugin custom .:D
3. acum contactezi @Naruto9 sau @Susp3kt sa iti faca unul pentru sursele tale
4. le spui toate optiunile care le doresti
 
1. daca cineva foloseste, nu cred ca va spune

  1. trebuie sa gasesti sursele de pe care sa faci scraper. Eu detin unul care scoate toate link openload la toate episoadele aparute, dar e facut custom si pentru publicare am comandat alt plugin custom .:D
  2. acum contactezi @Naruto9 sau @Susp3kt sa iti faca unul pentru sursele tale
  3. le spui toate optiunile care le doresti
de unde face scrapper al tau, de iti ia toate episoadele aparatue ?

---------------------------------
@Marian97c


Decat sa cauti ceva care sa iti adauge playere , nu mai bine cauti ceva care sa iti bage filmele pe site cu tot cu playere ? daca doresti ceva de genul scrie-mi pe cotos.alex (skype) ..ca aici nu pot sa-ti dau mesja !
 
Nu-ți recomand așa ceva. Fiind custom costă destul de mult și nu e rentabil pentru că vei avea nevoie mereu de schimbări/mentenanță la el. În plus site-urile care se respectă/au episoadele la zi au protecții pe playere(vezi cazul filmeserialeonline.org). E adevărat că se poate prin php să treci și de chaptcha de la google, ba chiar există un serviciu gata făcut dar care nu e free dar tot nu e rentabil.
Atunci când faci scrape ți se poate bloca ip-ul la server sau proxy în caz că e mai avansat, se poate schimba ceva în temă și automat îți dă scriptul peste cap..el fiind setat să-ți ia titlu, imagine, etc

Apropo, în loguri apare ip-ul real chiar dacă tu folosești cloudflare. Dacă depăsești o limită de bun simț pe scrape te poți trezi cu reclamație la host, reclamație la google pentru copiere(caz în care gogole îți dă remove din search) + blocarea ip-urilor.

PS: Până și imaginea se poate bloca să nu fie descărcată. De ex, imaginea asta de pe emag dacă o pui în filă nouă sau o accesezi direct nu îți va merge download
 
Nu-ți recomand așa ceva. Fiind custom costă destul de mult și nu e rentabil pentru că vei avea nevoie mereu de schimbări/mentenanță la el. În plus site-urile care se respectă/au episoadele la zi au protecții pe playere(vezi cazul filmeserialeonline.org). E adevărat că se poate prin php să treci și de chaptcha de la google, ba chiar există un serviciu gata făcut dar care nu e free dar tot nu e rentabil.
Atunci când faci scrape ți se poate bloca ip-ul la server sau proxy în caz că e mai avansat, se poate schimba ceva în temă și automat îți dă scriptul peste cap..el fiind setat să-ți ia titlu, imagine, etc

Apropo, în loguri apare ip-ul real chiar dacă tu folosești cloudflare. Dacă depăsești o limită de bun simț pe scrape te poți trezi cu reclamație la host, reclamație la google pentru copiere(caz în care gogole îți dă remove din search) + blocarea ip-urilor.

PS: Până și imaginea se poate bloca să nu fie descărcată. De ex, imaginea asta de pe emag dacă o pui în filă nouă sau o accesezi direct nu îți va merge download
Atunci ce imi recomanzi? Mai este si www.videospider.in Dar nu ofera in romana subtitrari.... Daca nu as gasi nici o varianta tot as cauta sa iau sursele de pe alte site-uri....
 
Nu-ți recomand așa ceva. Fiind custom costă destul de mult și nu e rentabil pentru că vei avea nevoie mereu de schimbări/mentenanță la el. În plus site-urile care se respectă/au episoadele la zi au protecții pe playere(vezi cazul filmeserialeonline.org). E adevărat că se poate prin php să treci și de chaptcha de la google, ba chiar există un serviciu gata făcut dar care nu e free dar tot nu e rentabil.
Atunci când faci scrape ți se poate bloca ip-ul la server sau proxy în caz că e mai avansat, se poate schimba ceva în temă și automat îți dă scriptul peste cap..el fiind setat să-ți ia titlu, imagine, etc

Apropo, în loguri apare ip-ul real chiar dacă tu folosești cloudflare. Dacă depăsești o limită de bun simț pe scrape te poți trezi cu reclamație la host, reclamație la google pentru copiere(caz în care gogole îți dă remove din search) + blocarea ip-urilor.

PS: Până și imaginea se poate bloca să nu fie descărcată. De ex, imaginea asta de pe emag dacă o pui în filă nouă sau o accesezi direct nu îți va merge download
Naruto, ai oarecum dreptate ! Dar astea sunt cazuri, nu e o regula ca poate fi blocat ip-ul sau schimbarile temei... Fac grabbere de ceva timp la tot felul de baieti si nu au avut probleme....
ca de atlfel toate site-urile mele sunt cu continut automat si nu am avut nici probleme cu rapoarte si alte prostii... chiar recomand, te scuteste de treaba (foarte util cand ai multe site-uri de aministrat)
 
Naruto, ai oarecum dreptate ! Dar astea sunt cazuri, nu e o regula ca poate fi blocat ip-ul sau schimbarile temei... Fac grabbere de ceva timp la tot felul de baieti si nu au avut probleme....
ca de atlfel toate site-urile mele sunt cu continut automat si nu am avut nici probleme cu rapoarte si alte prostii... chiar recomand, te scuteste de treaba (foarte util cand ai multe site-uri de aministrat)

Unde te pot contacta sa discutam ceva?
 
Loading...
Back
Sus