Platiti pentru subtitrari ?!

daqogem

Active Member
Registered
Full Member
Salut,
aveti idee despre castigurile celor care traduc filme/seriale in Romania? Din cate stiam toti faceau asta din placere, isi ocupau timp liber..si alte chestii..dar acum vad ca unele site-uri de filme online detin subtitrari semnate de calitate, nu folosindu-se de google translate sau mai stiu eu ce,iar subtitrarea apare separat cu cateva zile chiar saptamani mai tarziu...
 
Nu exista venit direct si foarte putin indirect.
Cei care fac aceasta munca ar trebui sa primeasca o statuie, ca fara ei multi nu ar putea sa vada un film. :D
 
Nu există un câştig fix, dacă doreşti să o faci doar pentru câştig..nu vei ajunge departe.
 
Salut,
aveti idee despre castigurile celor care traduc filme/seriale in Romania? Din cate stiam toti faceau asta din placere, isi ocupau timp liber..si alte chestii..dar acum vad ca unele site-uri de filme online detin subtitrari semnate de calitate, nu folosindu-se de google translate sau mai stiu eu ce,iar subtitrarea apare separat cu cateva zile chiar saptamani mai tarziu...
Tu ca detinator de site(filme sau seriale) pot incheia parteneriat cu un site de traduceri. Exact cum ai spus, tu platesti suma de X sau cum te intelegi si ei iti ofera subtitrarea si nu o pun la descarcat decat dupa x zile. Lucrurile astea le stabiliti de comun acord si toata lumea castiga :)
 
Multumesc mult de raspuns, Naruto :)
Va multumesc sincer tuturor, nu ma asteptam sa veniti cu raspunsuri legate de subiect.. pe alte forumuri mi-ar fi sarit lumea in cap pentru orice lucru, va sunt recunoscator pentru asta.. o comunitate adevarata :)
(p.s - stiu ce zic)
 
Loading...
Back
Sus