Platforma tranzactionare bitcoin ...

Si totusi, acest USD-D de pe blockchain, nu e echivalentul lui USDT de pe binance ? Nu ma mai logasem de mult pe blockchain, si vad ca a aparut acest USD-D , care nu era de la inceput ...
 

Atașamente

  • usdd.png
    usdd.png
    62,5 KB · Vizualizări: 16
Mda, tocmai cand a ajuns bitcoinul la 9,800$ si voiam sa incep testul sa-l schimb pe ala putin de-l am in USD Digital, vad ca taxa e aproape aceiasi. Daca schimb 0.005 BTC sau 1 bitcoin intreg, taxa de mi-o ia Blockchain e tot undeva pe la 3$ pe tranzactie ... Deci pierd 3$ si ceva cand schimb din BTC in USD si apoi alti 3$ cand schimb inapoi, vreo 6-7$ se duc doar pe comisioane ...

Asta inseamna ca nu se merita deloc daca nu tranzactionezi sume ceva mai mari. Minim 500-1000$, chiar si pt. test ..
 
Mda, tocmai cand a ajuns bitcoinul la 9,800$ si voiam sa incep testul sa-l schimb pe ala putin de-l am in USD Digital, vad ca taxa e aproape aceiasi. Daca schimb 0.005 BTC sau 1 bitcoin intreg, taxa de mi-o ia Blockchain e tot undeva pe la 3$ pe tranzactie ... Deci pierd 3$ si ceva cand schimb din BTC in USD si apoi alti 3$ cand schimb inapoi, vreo 6-7$ se duc doar pe comisioane ...

Asta inseamna ca nu se merita deloc daca nu tranzactionezi sume ceva mai mari. Minim 500-1000$, chiar si pt. test ..
pt ca pe blockchain si spune ca exista un fees la fiecare schimb

Since USD Digital is an ERC20 token (read more about these here), any transactions with it will cost an additional, small fee in ETH. You can learn more about USD Digital transaction fees and the ETH minimum balance here.

Exista comisioane peste tot! testeaza mai multe si vezi care ia comisionul cel mai mic :)
 
Pai faza e ca la sume mai mari nu ar fi asa rau, de la 1000$ in sus, nici nu se simte acel comision, dar pt. suma mea 100$ de test, ala ar fi profitul ... :))

P.S. O sa verific si la binance, poate e mai mic, desi nu cred ... :))
 
hehe. sunt altii care ia mult mai mult. atat taxa lor cat si fee-ul minerilor.

deci daca ai 100 de dolari, mai mult prierzi la comisioane.

tocmai am trimis din electrum 20 de dolari cu un fee de 2.25.
in timp ce altii trimit peste 400 milioane cu fee sub 2 dolari. cum dracu?

sa nu zic de wallet-ul de la bitcoin.com - are fee-uri chiar si de 15 dolari pe tranzactie.
 
Pai de exemplu comisionul pe blockchain in 5-10 minute cat am stat eu pe site, s-a schimbat de la 2.5$ la 3.3$. Nu e fix, se mareste si micsoreaza in functie de cate tranzactii se fac cred ...

Dar ce e deranjant e faptul ca daca tranzactionezi 100$ sau 10.000$ pe blockchain iti ia acelasi comision ...
 
Loading...
Back
Sus