JOB Platesc programator

BGD1337

Active Member
Registered
Full Member
Exista cineva care poate sa imi faca o functie intr-un script care sa filtreze anumite cuvinte dintr-o pagina si sa le elimine? Adica daca eu am in pagina propozitia Ana are mere iar eu pun restrictie pe are, in final sa ramana doar Ana mere. Platesc pentru asa ceva.
 
Dacă e la site care cred eu poți contacta pe @Naruto9. El știu ca are ceva experienta cu phpcake.
Update: si @xenno stie.
 
Ultima editare:
Vrei sa iti elimine din pagina finala cuvintele? Adica din ceea ce vede browserul sau daca vrei sa adaugi in pagina cuvantul respectiv sa nu il poti adauga?
 
Vrei sa iti elimine din pagina finala cuvintele? Adica din ceea ce vede browserul sau daca vrei sa adaugi in pagina cuvantul respectiv sa nu il poti adauga?

Din ceea ce vede browserul, daca pagina generata are un cuvant de exemplu “famous” si este pus la restrictie, acel cuvant sa dispara.
 
Daca e vorba de wordpress si te referi la search, poti omite orice cuvant sau cuvinte din query. Daca te-au rezolvat baietii e ok, dar daca ai fi cautat pe google, afli ca poti elimina ce vrei tu din search fara probleme.
 
Poftim:

PHP:
// String-ul / continutul din care vrei sa inlocuiesti
$string = "Ana are mere si pere";

// Cunvintele pe care doresti sa le stergi
$filter_words = array("are", "mere", "pere");
$replace = str_replace($filter_words, array(), $string);

// returneaza 'Ana si'
echo $replace;
 
Poftim:

PHP:
// String-ul / continutul din care vrei sa inlocuiesti
$string = "Ana are mere si pere";

// Cunvintele pe care doresti sa le stergi
$filter_words = array("are", "mere", "pere");
$replace = str_replace($filter_words, array(), $string);

// returneaza 'Ana si'
echo $replace;

Problema este ca scriptul il vreau in neoskip si treabs sta asa. Daca pagina creata din short link contine un text in care sa zicem ca apare un cuvant precum scaun, sa fie eliminat din toate paginile (exista un singur .php)
 
o simpla solutie:
introduci codul in headerul pagini!
JavaScript:
<script>
$(document).ready(function(){

var str = $('#simpleid').html(); //selecteaza div cu id 'simpleid'

var kw = ['gen', 'ana', 'scaun']; // array de cuvinte interzise

document.getElementById('simpleid').innerHTML = str.replace(new RegExp(kw.join('|'), 'g'), ''); // inlocuieste si introduc noul cuvand (se lasa '' daca nu se doreste cuvant nou)

})
</script>

Elementul in care cauta are id-ul 'simpleid' sau ce vrei tu.
HTML:
 <div id="simpleid">Test stergere cuvinte gen scaun dintr-un text afisat de ana browser!  </div>

Edit: Am sters varianta encodata deoarece uitasem ca trebuie modificat de el.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus