pizzaria Google

stely20

Active Member
Registered
Full Member
E de ras sau de plans????----------------------------

– Alo, pizzaria Gordon? –
Nu, domnule, e pizzaria Google.
– Mă scuzați, probabil am format numarul gresit.
– Nu ati format gresit, Google a cumparat pizzaria.
– Ah, am inteles. Puteti sa va notati comanda mea?
– Bineinteles, d-voastra vreti pizza pe care o comandati mereu?
– Cum asa, d-voastra deja lucrati aici, ma cunoasteti?
– În conformitate cu sistemele noastre, ultimele 12 ori ați cerut pizza de pepperoni cu cascaval, crustă groasă și margini umplute.
– Exact, puteti face la fel si acum.
– În loc de asta, pot să-mi exprim libertatea de a sugera o crustă subțire, făină integrală, ricotă și rucola cu roșii uscate??
– Nu, urasc legumele!
– Dar colesterolul d-voastra e foarte ridicat! – Cine ti-a spus asta? Cum stii tu?
– Urmărim examenele de laborator ale clienților noștri și avem toate rezultatele din ultimii 7 ani.
  • Înțeleg, dar vreau pizza obișnuită, iau medicamente care scad colesterolul.
  • Nu le luați în mod regulat, deoarece în ultimele 4 luni ați cumpărat doar o cutie cu 30 de pastile de la farmacia din cartier.
  • Am cumpărat mai multe de la o altă farmacie.
  • "Pe cardul dvs. de credit nu apare."
  • Am plătit cu bani cash.
  • Dar, conform declarației d-voastre bancare, nu ai scos bani de la bancomate in aceasta perioada.
  • Am o altă sursă de venit.
  • Aceasta sursa nu este inclusă în declarația dvs. privind impozitul pe venit, cu excepția cazului în care este o sursă de plată nedeclarată.
  • Ce dracu! M-am saturat sa ma uit la viata mea si sa fie controlata de Google, Facebook, Twitter, WhatsApp, toate astea! Mă duc să mă mut pe o insulă fără internet și fără un telefon mobil, unde nimeni nu mă poate spiona.
  • "Este decizia dvs., domnule, dar vreau să vă informez că pașaportul v-a expirat acum 5 săptămâni ..."
Sursa- facebook
Edit: dacă am postat greșit , rog un moderator sa mute topicul :d
 
Este foarte bun postul tau, pacat ca majoritatea nu constientizam ca se va ajunge acolo. Corporatiile mari vor inghite toate micile firme, de tot felul, vor avea control asupra tuturor. Acolo se va ajunge, pare SF dar va deveni realitate. Pentru ca au totul, bani, resurse, insa nu au controlul total
 
Loading...
Back
Sus