PHP Vibe 6 - Lansat sau bataie de joc ?

MarianVIP

Active Member
Registered
Full Member
Folosesc acest CMS de ceva timp si am licentele cumparate nu luate aiurea de pe net. Ieri au anuntat ca Php Vibe 6 a aparut si eram curios sa vad ce noutati au adus scriptului! Si ce credeti ? Dupa instalare apare urmatorul mesaj:
Hi guys!
It seems some of you have scooped up this website and belived it is the new Vibe6.
It is just a partial, as I am aproaching my team's changes in different ways, ways I belive are better.
Since they have yet to sign the papers with the previous owners, I took the liberty to make some changes to their/previous owners work and some results will get to work, hoping they'll be commited in v6.
I know it's hard to wait, but it's harder for us, we've spent 40.000 euro and made no income so far. :(
Hope this gets released soon.
Sorry I've blocked out traffic, but this build may be misleading in some ways.
Din punctul meu de vedere care sunt client si astept asta in folosul muncii mele mi se pare o bataie de joc acest lucru! Pai ori publicam o versiune noua ori pacalim oamenii si le aratam ca noi am cheltuit mii de euro si nu s-au semnat nu stiu ce documente. Pai cum sa anunti peste tot ca ai preluat un proiect daca nu semnezi preluarea? Cum ar fi ca nea gigi sa anunte ca l-a luat pe ronaldo la steaua dar aia de la madrid sa nu stie despre ce e vorba. Nu ar fi o bataie de joc pentru oamenii care folosesc si urmaresc steaua? Cam asa si cu scriptul asta si ma face sa regret ca am vrut sa fiu corect si sa nu folosesc versiuni pirate de pe net si sa cumpar licenta pentru script... Voi ce credeti ?
 
1. Mi-am cam dat seama ca nu sunt seriosi dupa ce tot au modificat data de lansare
2. Acetele au fost semnate si eu primit tot ce au platit, asta conform anuntului facut de ei
3. Campania pe facebook a fost de tot rasul, se dau mare companie si nu sunt in stare sa faca o amarata de campanie pe facebook
4. Au anuntat ca va fi o super noua versiune modificata de la zero pentru ca este prima versiune sub noua firma, dar se pare ca doar vorbele sunt de ei.
5. Eu tot cred ca este vechea echipa sub o alta denumire
6. Se plang ca nu fac bani si e normal daca nu stiu ce este ala marketing, sa stabileasca prioritatile. Au peste 30.000 licente vandute si tot atatea cereri de custom work care le-au refuzat imediat. Nu stiu ca banii cei mai multi vin din custom work, plugin, theme si altele elemente.
7. Prima versiune a fost cea mai buna, tinea 600 online pe un shared de 1$, fara ca macar sa-l simta. Ce a venit dupa este o incercare obraznica de a face ceva foarte naspa.
8. Acum l-am pus la instalat si voi vedea care este treaba.

Cu astfel de mesaje si tactici nu vor face nimic si cred ca va disparea. Nimeni nu da 40k euro fara o analiza completa la produs, apoi conform celor spuse de ei, au incalcat chiar contractatul, pentru ca suma platita este secreta.
 
Daca instalezi o sa primesti mesajul ce l-am primit si eu atat in front cat si in backside :) Vedem ce se alege de ei... Momentan merg pe ultima lor versiune pana cand indexez siteul sa pot aplica pentru adsense video :)
 
Eu am instalata cum si nu imi apare nimic de genul.
Vad ca sunt doua versiuni lansate, la tine care este?
La mine este PHPVibes 6.
 
Cum 2 versiuni ? Eu am descarcat aseara de pe site arhiva si am instalat si mi-a dat asa. O iau acum din nou si urc iar fisierele sa vad :)
 
Cum 2 versiuni ?
PHPVibes 6 si PHPVibe 6
Eu m-am uitat peste tot si nimic din ce ai primit tu. Poate l-au scos intre timp.
Ce nu am gasit este, unde sa setezi datele de plata la Premium.
 
Loading...
Back
Sus