penalizare manuala google

adrian.i

Member
Registered
salut,mi-a fost penalizat manual un site de cate google si la motiv este motivul de mai jos,insa nu prea inteleg bine de ce mi-a fost banat , cunoasteti cumva de ce din acest motiv?

"Conţinut nesemnificativ, cu valoare scăzută sau fără valoare
Acest site pare să cuprindă un procentaj semnificativ de pagini de slabă calitate sau pagini cu conţinut superficial, care nu oferă utilizatorilor informaţii valoroase (cum ar fi pagini ale afiliaţilor, site-uri de tip „tăietor de cookie-uri”, pagini de intrare, conţinut generat automat sau conţinut copiat) pe acest site. "
"
 
Ce fel de continut ai pe site ? E copiat sau cu multe greseli gramaticale ?
Daca mi-ai da adresa web, ma pot uita putin peste.
Penalizarea manuala e destul de urata, am scris mai multe despre penalizari pe blog. (Nu am vrut sa fac reclama, daca se intelege astfel, voi sterge linkul, doar sa fiu anuntat)
 
Asa cum spune si @krystann daca am avea adresa la site, am putea oferi un ajutor mai bun.
1. Google a anuntat inca de acum 3 ani ca va sanctiona site de afiliere care nu ofera nimic in plus.
2. In functie de site se poate scoate sanctiunea de la google.
3. Am avut o problema la fel cu un site, unde totul era original, nimic copiat dar orice am incercat google nu a vrut sa scoata sanctiunea. De aici am ajuns la cloncuzia ca nu e bine sa adaugi orice site in google webmaster. Spun asta ca am testat pe un alt domeniu cu acelasi continut si nu am primit nici o sanctiune de la google. Al doilea, dupa cum bine se intelege nu a fost bagat in google webmaster.
Este topic pe forum undeva despre acest subiect.
am scris mai multe despre penalizari pe blog.
Poti posta orice link atat timp cat este relevant cu discuatia si ajuta.
 
1. presupun ca ti-a dat aceasta sanctiune pentru lipsa la text.
2. vad ca ai peste 3000 link indexate pe google
3. din ce vad stai bine in google la cautare pe numele la site. Vezi img de mai jos.
8DDZtSN.png

4. e posibil sa fi facut abuz la seo pe anumite keyword si te-as scos sau te-a bagat in sandbox
5. in google webmaster mergi la microformat si fa un template la ce este pe site, ca google sa stie si in acest fel poate scoate sanctiunea si te indexeaza mai bine.
 
Loading...
Back
Sus