PayPall Romania job

badegrassl

Member
Registered
De curand am aplicat la un loc de munca publicat pe un site de job-uri. Dupa cateva zile am primit pe mail urmatorul mesaj
PayPall Romania

17:54 (Acum 16 ore)


către mine
cleardot.gif

Buna ziua,

In urma analizei CV-ului dumneavoastra ati fost selectat pentru a doua etapa a preselectiei pentru ocuparea postului din cadrul companiei PayPall Europe Romania. Pentru cele doua posturi oferite pentru punctul de lucru din orasul tau au fost selectate 4 persoane urmand ca doua dintre ele sa ocupe efectiv aceasta pozitie.
Pentru a va inregistra dosarul in vederea sustinerii interviului "face to face" in sesiunea din luna martie (24 martie 2017) cu angajatorul PayPall, o sa fie nevoie sa-mi furnizati o copie de pe ultimul act de studii, o copie de pe actul de identitate si sa achitati taxa de obtinere cazier UK & Europe (CRB Check) in valoare de 30 lei. Cazierul "CRB Check" este in fapt formularul 115 emis de Autoritatea britanica pentru supravegherea persoanelor din spatiul comunitar si nu contine date cu caracter personal - contine doar mentiunea in clar daca persoana este inregistrata cu fapte de natura penala pe teritoriul UE. Angajatorul doreste si este obligat de legislatia britanica (acolo este sediul central pentru Europa) sa obtina acest formular pana in data sustinerii interviului. Astfel va verifica daca ati desfasurat activitati ilicite la vreun alt operator economic din alt stat european sau daca ati savarsit vreo fapta de natura penala pe teritoriul UE.
In cazul in care nu veti fi angajat, taxa achitata se va restitui sub forma unui bon valoric (in valoare de 100 ron) care sa acopere ziua de lucru pierduta cat si eventualele cheltuielile de deplasare pana la locatia unde se va desfasura interviul.
Plata taxei de cazier se va realiza in contul companiei Google Wallet de bitcoin. Acest lucru este relativ usor de realizat oriunde in Romania iar suma se va achita in lei la bancomatele xxxx- acestea se gasesc in fiecare market xxxx dar si in alte locatii publice), dar si la bancomatele xxxxx locatii - aici gasiti locatiile acestor bancomate larg raspandite pe intreg teritoriul tarii). Depunerea se face in Lei. Urmati instructiunile afisate de bancomat dupa ce ati selectat plata Bitcoin.
Chitanta ce demonstreaza achitarea taxei de cazier cat si celelalte copii se vor trimite prin e-mail si se vor atasa la dosarul candidatului, colegii mei urmand sa va contacteze telefonic pentru a va trimite invitatia personalizata la interviul ce se va desfasura in data mentionata anterior. Locatia desfasurarii interviului va fi prezentata in invitatia primita de fiecare candidat.

Intrebarea mea este: - exista paypall cu doi de LL?
- este bine de trimis actele 9 in copie) atata timp cat personal nu stiu nimic despre aceasta firma?
 
1. Paypal este scris cu un singur "l"
2. Platesti in bitcoin pana la urma ceea ce inseamna ca nu poti urmarii unde se duc banii tai.
3. Compania google wallet de bitcoin ???
4. Ai depus vreun CV pe paypal.com?
 
Este depus pe e jobs.
Daca e ce cred eu atunci este o noua forma de pacaleala.(Sper sa nu gresesc)
La 30 lei/candidat ( cine stie cati candidati au) se aduna o suma frumusica.
 
Este teapa curata. Cazierul acum e gratis.
PayPal este cu in singuri L.
Google wallet bitcoin nu am auzit.
Presupun CA ti-am day o address btc, care poate fi verificata online si este topic aici pe forum legat de asta.
Din pacate zilnic apar astfel de inselatorii PE site Mari de joburi si nimeni nu face nimic.
 
Vorbeam zilele trecute cu un amic. A primit un telefon și a spus ca a fost acceptat ptr Green card și a început sa ii ceara datele. Pana a urma prietenul i-a închis telefonul când trebuia sa ii zică datele de pe card. Și vorbeam cu el... daca vreodată îți pune Dumnezeu mana în cap și primești vreun telefon/mail ca ai fost acceptat undeva, gen Greenland., angajat paypal, google etc.... și va trebuie sa plătești vreo taxa mica ceva gen 2 euro, nu o vei face din cauza tuturor escrocilor. Pe asta se și bazează escrocul. Sa ajungi sa spui "bag p00l4 în ei 30 lei... da dacă e adevarat"... peste tot, unde te duci ce vrei sa faci dai de cate unu care vrea sa te păcălească...
 
Loading...
Back
Sus