Paypall - Retragere Instant .

Eu nu am aceasta optiune, retragere instant :(
Nici eu nu am avut-o ... am cont business linkat la un cont bancar si nu la un card ... acum o saptamana cand am dat sa retrag banii mi-a aparut optiunea instant sau normal ... am dat sa vad daca merge instant si a mers fara probleme ...

Acum altceva ... daca dai normal iti ia 5 lei gen(sau 5+ nu sunt sigur) ... sau parca asa ceva ... la retragere ... daca dai instant iti iau FLAT 1% ... daca dai 100E ... iti iau mai putin decat daca ai face normal ... adica undeva la 4.7 lei ... la sume mici iesi in castig versus normal :))
 
Nu stiu care e graba, in 2 zile intra banii oricum, indiferent ca e weekend sau nu. 6lei e comisionul paypal din cate stiu. Daca dai sa scoti dimineata devreme ai sanse si mai devreme de 2 zile = cu metoda clasica.
 
Am retras eu si tot dupa 2 zile au intrat,o sa pun si contul bancar sa vad daca e alta treaba

nu intra instant la bancile din Ro,poate in alte tari , am incercat si la raiffeisen si la bt si la ambele au intrat abia dupa 2zile deci pt Ro nu recomand sa o folositi pt ca ia comisioane fata de retragerea in cont bancar care are fee 0

recomand sa va adaugati contul bancar si o sa primiti intr-o zi lucratoare bani si comision 0 de retragere indiferent de suma
 
La mine arata asa: (poza atasata). Chiar daca dau cu comision imi zice 1-3 zile lucratoare. iar direct pe card imi zice 1-2 zile lucratoare cu comision 0. Nu inteleg!!3978
 
La mine arata asa: (poza atasata). Chiar daca dau cu comision imi zice 1-3 zile lucratoare. iar direct pe card imi zice 1-2 zile lucratoare cu comision 0. Nu inteleg!!Vezi atașament 3978
Pentru instant trebuie sa adaugi un card eligibil.
Eu in pe cardul de UK îmi ajunge instant, pe cel de spania in 1-2 zile.
 
Update: se pare ca merge si la bancile din Romania acesta retragere instanta,am testat cu doua banci si am retras cativa usd la fiecare si bani au intrat in 3secunde deci functioneaza si in Ro
 
La br merge instant in 5 sec ai bani in cont. La mine au bug: a doua zi mai iti mai fac inca o data tranzactia, iar apoi peste inca 2 zile, fac storno. Face plata de 2 ori cand trebuia doar 1 data.

Al doilea bug: pot scoate banii doar instant. Intodeauna selectez normal, nu instant, si mereu imi face instant.
N-am selectat instant niciodata si mereu imi face instant. Este super enervant!

Exista vreo modalitate de a dezactiva instant definitiv?
 
La br merge instant in 5 sec ai bani in cont. La mine au bug: a doua zi mai iti mai fac inca o data tranzactia, iar apoi peste inca 2 zile, fac storno. Face plata de 2 ori cand trebuia doar 1 data.

Al doilea bug: pot scoate banii doar instant. Intodeauna selectez normal, nu instant, si mereu imi face instant.
N-am selectat instant niciodata si mereu imi face instant. Este super enervant!

Exista vreo modalitate de a dezactiva instant definitiv?
asa am patit si eu,am primit dupa o zi inca odata la Bt si vad ca azi mi retrasera aia bagati dublu,la raiffeisen nu am patit asa ceva deci e ceva de la Bt eroare
 
La br merge instant in 5 sec ai bani in cont. La mine au bug: a doua zi mai iti mai fac inca o data tranzactia, iar apoi peste inca 2 zile, fac storno. Face plata de 2 ori cand trebuia doar 1 data.

Al doilea bug: pot scoate banii doar instant. Intodeauna selectez normal, nu instant, si mereu imi face instant.
N-am selectat instant niciodata si mereu imi face instant. Este super enervant!

Exista vreo modalitate de a dezactiva instant definitiv?
nu poti ,retrage pe banca ca intra intr-o zi si e fee 0
 
Aveti vreo idee daca se poate dezactiva conversia automata? De exemplu pe paypal am suma in USD si vreau sa transfer fondurile prin banca (IBAN) si imi face conversia in euro, ma deranjeaza ca au rata de schimb foarte proasta. Daca dau transfer din USD sa ii primesc in contul de USD de la BT. Vreo idee?
 
Loading...
Back
Sus