PayIvy a fost cumparat de Newnote Financial

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Astazi am primit un e-mail in care eram anuntat ca PayIvy are un nou proprietar pe nume Newnote Financial. Cred ca cele doua parti au batut palma acum 3 saptamanii, cand PayIvy a trimis mai multe e-mail ca vor sterge toate conturile care vand produse ilegale si facand referire in special la conturil netflix.

Pentru cei care nu stiu PayIvy este o platforma ecommerce multi vendor care iti permite sa vinzi produse digitale sau servicii online care are inclus si un serviciu de afiliere.
Eu l-am folosit o vreme pentru unele produse. In general este folosit de hackeri sa spun asa, cam tot ce este underground pe piata online, dar e folosit si de unele nume mari din lumea online.

Conform datelor oferite de PayIvy, pe platforma lor se generau tranzactii de peste 200.000$ lunar. Ce era frumos pe PayIvy e faptul ca este gratis. Sunt cateva servicii care necesita vip, dar pentru vanzarile normale nu iti trebuie.
Sistemul in sine este foarte simplu si usor de folosit. Cei care sunt pe forumuri straine si au facut cel putin o tranzactie au auzit si folosit PayIvy.

Acum cateva luni am cunoscut pe autorul acestui site pe uun forum strain. Nu pot stiu exact daca el este, dar dupa discutiile de pe forum tind sa cred ca ele era.

Proiectul a fost lansat anul trecut si dupa 1 an a fost vandut cu 260.000$ cash plus actiuni la Newnote Financial. Cred ca este o tranzctie destul de buna, ceea ce ne arata ca oricare dintre noi poate face o afacere de gen online, daca este serios in ceea ce vrea sa faca si investeste timp si munca.

Newnote Financial detine mai multe sisteme pe piata online, unele dintre ele le cunoasteti foarte bine cred.
Bitcoin exchange: www.cointrader.net
Payment processing: www.coinpayments.net

Y4sBLaB.png


Info despre tranzatie aici:
Cod:
http://finance.yahoo.com/news/newnote-financial-acquires-100-interest-130200766.html
 
Loading...
Back
Sus