Pareri site filme online

Ozzy

Member
Registered
Full Member
Salut, am doua site-uri de filme online, unul deschis de 2-3 luni dar am inceput sa postez pe el de 2 saptamani si are media de 300+/zi iar al doilea are 2-3 zile, inca nu l-am inscris in google. Vreau sa-mi spuneti despre cum se incarca site-ul, aspectul si daca postarile din punct de vedere seo sunt ok, si alte detalii la care voi va pricepeti mai bine. Sper ca nu este vreo problema daca pun ambele site-uri aici:
Filme Online 2017 Subtitrate (acesta este site-ul cu 300+/zi) si Filme Bune Online 2017 Subtitrate (site-ul nou)
 
Themele sunt slabute pentru anul 2016.
Nu sunt responsive, site-urile au o latime prea mica pentru rezolutiile de acum, culorile destul de nepotrivite.
Viteza de incarcare e irelevanta/neconcludenta la numarul ala de vizite.
 
Themele sunt slabute pentru anul 2016.
site-urile au o latime prea mica pentru rezolutiile de acum
Aici tin sa te contrazic putin, multi utilizatoriu inca au monitoare cu rezolutiii mici, deci o latime de 980px cred ca inca este ok pentru un site.
Chiar acum m-am uitat in analytics pe mai multe site-uri cu nise diferite, iar pe primul loc este rezolutia 1366x768, rezolutia full hd (1920x1080) este deabia pe locul 3.

In rest iti dau dreptate in legatura cu culori, viteza de incarcare si responsive.
 
Nu am idee ce teme sa folosesc, mentionez ca vreau free, deoarece vreau sa le urc si apoi sa investesc in teme.
 
Aici tin sa te contrazic putin, multi utilizatoriu inca au monitoare cu rezolutiii mici, deci o latime de 980px cred ca inca este ok pentru un site.
Chiar acum m-am uitat in analytics pe mai multe site-uri cu nise diferite, iar pe primul loc este rezolutia 1366x768, rezolutia full hd (1920x1080) este deabia pe locul 3.

In rest iti dau dreptate in legatura cu culori, viteza de incarcare si responsive.
0e61e87e88a6847725bd7b159fa4f9e4.png

Daca ne uitam un pic pe tabel o sa vedem ca ~93.5% dintre utilizatori au rezolutia de peste 1280px latime si ~6.5% sub.
Crestera o sa fie in continuare pe 1366x768 si 1920x1080. Nu vad de ce ai face un site sub 1200px latime. Mai ales in conditile in care oricum il faci responsive si va arata bine si pe rezolutii mai mici.
Parerea mea :)
 
Nu am idee ce teme sa folosesc, mentionez ca vreau free, deoarece vreau sa le urc si apoi sa investesc in teme.
Ideea e profund gresita.
Majoritatea themelor folosesc custom fielduri care nu sunt compatibile de la o thema la alta (asta daca nu le "convertesti" tu. dar banuiesc ca daca nu esti dispus platesti pt theme nu esti dispus sa platesti nici pt costumizari).
Structura linkurilor e alta de la thema la thema.
Astea sunt cele mai importante 2 chestii din punctul meu de vedere. In momentul in care schimbi thmea la un site care deja sta bine in serp ai mari sanse sa pierzi din pozitile pe care le aveai anterior ;)
Concluzia: daca vrei sa faci o treaba, fa-o bine de la inceput.
 
Postare facuta pentru backlink. Cont nou, si in loc de link-uri a pus keywords preferate.
 
Postare facuta pentru backlink. Cont nou, si in loc de link-uri a pus keywords preferate.
Cont facut pentru a pune intrebari, pentru backlink (de ce nu? Adica din cauza asta este sectiunea asta aici), dar cel mai important mi-am facut cont pentru tutorialele si informatiile pe care AlexH le-a publicat pe forum!
 
Atunci sa îți dau și eu un sfat. Nu mai posta yaman de la început. Pierzi timp. Eventual poți sa faci postările pentru sezonul 3 de genul Yaman sezonul 3 episodul 1.
 
1. primul arata ok ca are mai multe postari, al doilea doar 2, deci nici nu trebuia postat
2. se incarca bine cu adblok
3. tema este super folosita dar parea fi ok si arata bine
4. nu stiu care sanse vei avea, dar... poti incerca. :D
 
Ideea e profund gresita.
Majoritatea themelor folosesc custom fielduri care nu sunt compatibile de la o thema la alta (asta daca nu le "convertesti" tu. dar banuiesc ca daca nu esti dispus platesti pt theme nu esti dispus sa platesti nici pt costumizari).
Structura linkurilor e alta de la thema la thema.
Astea sunt cele mai importante 2 chestii din punctul meu de vedere. In momentul in care schimbi thmea la un site care deja sta bine in serp ai mari sanse sa pierzi din pozitile pe care le aveai anterior ;)
Concluzia: daca vrei sa faci o treaba, fa-o bine de la inceput.
Sa stii ca imi place sa cumpar teme, dar nu la inceput, nu cand nu am eu acel sentiment ca se merita si nu am sa ies pe -. Asa cum am cumparat si tema de pe al doilea site, asa am sa cumpar cu timpul si alte teme.

@Laurex Merci, totusi am sa raman cu temele acestea la site-uri. Incerc la ambele sa fac postari cat mai unice si cat mai lungi, dar este cam greu sa tin pasul cu doua!
 
Observatiile mele dpdv estetic: mi se par obositoare, intunecate si prea aglomerate. Eu dupa ce le-am deschis, nu as continua sa caut ceva pe ele, pentru motivele de mai sus.
Dpdv al continutului, nu prea stiu cui se adreseaza, dar sunt si seriale/filme pentru oameni normali, nu doar ultracomerciale.
Daca vrei o lista cu sugestii de filme/seriale din partea mea, te servesc.
No offence!
 
Orice sugestie/parere este binevenita. Pot utiliza si varianta pe alb e la al doilea site. Si da, doresc o lita cu sugestii de filme/seriale.
 
Sa stii ca imi place sa cumpar teme, dar nu la inceput, nu cand nu am eu acel sentiment ca se merita si nu am sa ies pe -. Asa cum am cumparat si tema de pe al doilea site, asa am sa cumpar cu timpul si alte teme.

@Laurex Merci, totusi am sa raman cu temele acestea la site-uri. Incerc la ambele sa fac postari cat mai unice si cat mai lungi, dar este cam greu sa tin pasul cu doua!
Sigur, e alegerea ta.Ce am postat eu nu e ****** cu magarii prin scripturi, e de la mama ei, cumparata (nu de mine).Ar fi bine daca ar face cineva un virus scan si sa o ia la purificat, ca sa nu se creada ca sunt eu vreun mare hacker.
Avada e tema de top totusi, n-ar strica s-o iei in considerare.
Succes
 
Sigur, e alegerea ta.Ce am postat eu nu e ****** cu magarii prin scripturi, e de la mama ei, cumparata (nu de mine).Ar fi bine daca ar face cineva un virus scan si sa o ia la purificat, ca sa nu se creada ca sunt eu vreun mare hacker.
Avada e tema de top totusi, n-ar strica s-o iei in considerare.
Succes
Avada nu e thmea de filme si pe termen lung o sa pierzi o gramda de timp daca nu iti importa automat datele de pe imdb.
 
Loading...
Back
Sus