Pareri schimbare domeniu www cu www1

raresfranky

Active Member
Registered
Full Member
Salut! Detin mai multe site-uri pe care am primit dmca la multe seriale... am schimbat link-urile sa se indexeze din nou dar degeaba.
Daca as schimba domeniul din www in www1 sau sa pun "www" unde nu este as rezolva geva?
Astept niste raspunsuri pro si contra daca e bine sau nu pentru "sanatatea site-ului".
Multumesc!
 
Daca as schimba domeniul din www in www1 sau sa pun "www" unde nu este as rezolva geva?
Un mare DA. La toti clientii mei am recomandat si facut asta. Totul a mers bine, in unele cazuri traficul chiar a dublat.
Mai depinde si de site, noroc si altele.

La un client am ajuns la www121 acum si am inceput de la www. :D
 
Un mare DA. La toti clientii mei am recomandat si facut asta. Totul a mers bine, in unele cazuri traficul chiar a dublat.
Mai depinde si de site, noroc si altele.

La un client am ajuns la www121 acum si am inceput de la www. :D
Multumesc mult! Un tutorial ceva pentru a face asta? Ma descurc putin, dar vreau sa fac totul bine din prima! :D
 
Se poate face asta cu cloudflare? ma refer la redirecturi .... daca ai domeniu.com si il ai deja prin cloudflare, sa ii pui un cname sau ceva sa il schimbe? sau trebuie sa modifici si din server?
 
Am mutat site-ul pe www1, merge perfect tot dar cand am sters din Webmaster tools site-ul si l-am bagat din nou imi da eroarea : "Solicitarea de indexare a fost respinsă" atunci cand vreau sa indexez cateva pagini.
Stie cine cum se poate rezolva?
 

Atașamente

  • downloafefefefd.png
    downloafefefefd.png
    19,3 KB · Vizualizări: 21
Cu un tutorial ma poate ajuta cineva? Am cautat dar nu prea am gasit si nu vreau sa fac ceva gresit!
Ma poate ajuta cineva?
Respect!!!
 
Am mutat site-ul pe www1, merge perfect tot dar cand am sters din Webmaster tools site-ul si l-am bagat din nou imi da eroarea : "Solicitarea de indexare a fost respinsă" atunci cand vreau sa indexez cateva pagini.
Stie cine cum se poate rezolva?
Dupa circa 48 de ore de la schimbare, sitemap poate fi citit si indexat. Incearca dupa 24-48 de ore sa stergi sitemap si sa il adaugi iar.
Am patit acelasi lucru la cel putin 3 domenii, iar dupa 48 de ore a mers sa citeasca si sa indexeze sitemap. E vb de propagarea cname www1 ce dureaza pana la 72 de ore de la finalizarea modificariilor.
 
Dupa circa 48 de ore de la schimbare, sitemap poate fi citit si indexat. Incearca dupa 24-48 de ore sa stergi sitemap si sa il adaugi iar.
Am patit acelasi lucru la cel putin 3 domenii, iar dupa 48 de ore a mers sa citeasca si sa indexeze sitemap. E vb de propagarea cname www1 ce dureaza pana la 72 de ore de la finalizarea modificariilor.

Poti sa imi spui oare cum pot sa fac acest lucru, sa trec site-ul pe www1. Multumesc frumos!
 
Pai se poate dupa acel exemplu sa fac cu www1? adica in loc de www. sa pun www1.?

Deci.
Pasul1: Faci un subdomeniu cu numele ww1 in Cpanel.
Pasul2: Copiezi fisierele din File Manager (alea din root) cu wordpress sau ce ai tu. Si dupa le bagi in fisierul subdomeniului ww1.
Pasul3: Te duci in wordpress si setezi adresa principala site(sunt 2) pui cu ww1.(site-ul tau). Sau din php My admin. la wp-options.
Pasul 4: Faci faza aia cu cloudflare. Redirect 301 de la domeniu principal la subdomeniul "ww1".
Pasul 5: Stergi cache, stergi din webmasters tools si astepti 24-48 ore ca sa mearga iarasi WBT.
 
Loading...
Back
Sus