pareri godaddy pentru filme

Dar te-ai gandit daca hostclean ignora si dmca-ul? :)) Nu mai ridica atat in slavi, ok, am inteles ce este bun, dar gandeste-te si pentru viitor daca ignora dmca-ul si restul, nu doar protectie, majoritatea hosturilor au protectii anti flood, poate ce ai avut tu ai avut ceva ieftin si no-name de care n-a auzit nimeni, va zgarciti la 10-20$ si vreti host de calitate pentru termen lung. Munciti 2-3 luni cu host no-name la 10$ (sunt si hosturi bune la 10$, nu zic ca nu sunt) si apoi vine un ratat si va pica site-ul ca v-ati zgarcit la 10$ sau cat costa o gazduire mai buna. Asta a fost propia mea parere !


Buna ziua,

Legat de partea cu DMCA nu sa primit nici un raport si nu se va primi atat timp ca acele filme nu sunt gazduite pe serverul nostru. Raporutile DMCA la majoritatea acestor site de filme se fac acolo unde este stocat filmul respectiv, nu pe share hosting. Nu am primit nici un raport cu aceasta problema, si char daca se va primi aceste raportuti/reclamatii sunt verificate si se anunta administratorul ca sa ia masura necesara, nu se suspendam contul clientului sau se da terminate la el, cum am mai vazut la diverse hostinguri.

Cu stima,
Ion Robert
Admin HosTCleaN.Ro
 
Raporutile DMCA la majoritatea acestor site de filme se fac acolo unde este stocat filmul respectiv, nu pe share hosting.
Te contrazic aici.

si char daca se va primi aceste raportuti/reclamatii sunt verificate si se anunta administratorul ca sa ia masura necesara, nu se suspendam contul clientului sau se da terminate la el, cum am mai vazut la diverse hostinguri
E doar o chestiune de marketing fara baza reală, sau poate nu aveti multa experiență pe această nisa.
Odata ce a trimis la cei care aveti serverul, aveti 24 ore sa ștergeți acel fisier, hosted sau non hosted, daca nu, la revedere server.
Cu siguranță ma vei contrazice insa fara sanse de câștig pentru ca administrez multe servere pe nisa asta si stiu ce probleme apar.
Ce iti recomand este sa fii sincer pentru ca 9/10 din userii roforum stiu cum e realitate si iti vei pata numele.
 
Te contrazic aici.


E doar o chestiune de marketing fara baza reală, sau poate nu aveti multa experiență pe această nisa.
Odata ce a trimis la cei care aveti serverul, aveti 24 ore sa ștergeți acel fisier, hosted sau non hosted, daca nu, la revedere server.
Cu siguranță ma vei contrazice insa fara sanse de câștig pentru ca administrez multe servere pe nisa asta si stiu ce probleme apar.
Ce iti recomand este sa fii sincer pentru ca 9/10 din userii roforum stiu cum e realitate si iti vei pata numele.
Adevarat,chiar daca fisierul e gazduit sau nu la tine tot se trimite reclamatie la firma de gazduire,uni o fac alti nu si trimit doar la google sa stearga indexarea.
 
Buna seara, AlexH , gabriel55

Pe serverul de share hosting nu sa primit pana acum nici o reclamatie, iar legat de partea cu stersul de care spuneti, este perfect adevarata. Ceea ce am specificat mai sus, vorbesc din experiana mea de cand oferimi servici de gazduire atat share hosting, servere VPS VDS si DEDICATE atat in tara cat si ina fara acesteia. Num am de ce sa spun lucruri de care nu sunt informat sau nu stiu despre ele, nu am intrat pe acest form sa postez aiurea sau sa vin sa dezbat anumite subiecte de care nu am cunostinta de cauza.

Cu stima,
Ion Robert
Admin HosTCleaN.Ro
 
Loading...
Back
Sus