Parerea mea despre cel mai bun site de filme online ro

AsyMax

Sales and Marketing
Registered
Full Member
Salut,
Zilele astea am cautat pe google filme online, si printre primele a aparut si site-ul Filme Online HD, Filme Bune 2019, Filme Online Subtitrate
Observ ca e nou si calitatea si performanta sunt exceptionale. Nu stiu daca persoana care il detine e pe aici, dar vreau doar sa-l felicit. Fara nici o urma de reclama sau alte prostii care incurca.

Legat de asta, imi poate spune cineva ce tema foloseste si cum se face sa aiba propriul player? El detine filmele pe server?

*Nu vreau sa se considere reclama, site-ul nu e al meu si nu am nici o ideea al cui ar putea fi..
 
Observ ca e nou si calitatea si performanta sunt exceptionale. Nu stiu daca persoana care il detine e pe aici, dar vreau doar sa-l felicit. Fara nici o urma de reclama sau alte prostii care incurca.
Ți-am îngroșat 2 chestii în textul tău. NU înțeleg de ce vă agățați de ideea ”NO ADS” în 2019. Sunteți webmasteri și timpul/munca înseamnă bani. Dacă nu vrei reclame atunci ai parteneriate/premium plan ca Netflix

Legat de site, nu are reclame că e nou. E făcut din MAI anul ăsta + că nu stă strălucit la filme. Calitatea și performanța nu e dată doar de ”No Ads” la un site :)
 
Ți-am îngroșat 2 chestii în textul tău. NU înțeleg de ce vă agățați de ideea ”NO ADS” în 2019. Sunteți webmasteri și timpul/munca înseamnă bani. Dacă nu vrei reclame atunci ai parteneriate/premium plan ca Netflix

Legat de site, nu are reclame că e nou. E făcut din MAI anul ăsta + că nu stă strălucit la filme. Calitatea și performanța nu e dată doar de ”No Ads” la un site :)

Nu am vrut sa ma refer la nici un fel de reclama, ma refeream la pop-up care daca esti pe telefon, te duce la disperare. Ma gandesc ca din punctul asta are destul trafic, observ ca filmele bune adaugate fac 5000+ visualizari in cateva ore.. acum nu stiu daca e adevarat, cine stie..

template-ul se numeste toroflix..este facut special pentru filme deci nu poti baga seriale pe el

Nu am auzit de asta pana acum, oricum, nu e mai mare problema cu copyright daca le tii la google?
 
Ultima editare:
Nu am vrut sa ma refer la nici un fel de reclama, ma refeream la pop-up care daca esti pe telefon, te duce la disperare. Ma gandesc ca din punctul asta are destul trafic, observ ca filmele bune adaugate fac 5000+ visualizari in cateva ore.. acum nu stiu daca e adevarat, cine stie..



Nu am auzit de asta pana acum, oricum, nu e mai mare problema cu copyright daca le tii la google?

stai calm, se va umple de reclame cat de curand. Nu face nimeni munca voluntara, mai ales cand sunt si riscuri.

watchserieshd.cc

Site facut complet pe google drive cu peste 100k episoade si aproape 20k filme.
 
Ultima editare:
Salut,
Zilele astea am cautat pe google filme online, si printre primele a aparut si site-ul Filme Online HD, Filme Bune 2019, Filme Online Subtitrate
Observ ca e nou si calitatea si performanta sunt exceptionale. Nu stiu daca persoana care il detine e pe aici, dar vreau doar sa-l felicit. Fara nici o urma de reclama sau alte prostii care incurca.

Legat de asta, imi poate spune cineva ce tema foloseste si cum se face sa aiba propriul player? El detine filmele pe server?

*Nu vreau sa se considere reclama, site-ul nu e al meu si nu am nici o ideea al cui ar putea fi..
din pacate cunosc persoana ce detine siteu nu este aici pe forum din cauza ca nu aproba alex contul
 
Salut,
Zilele astea am cautat pe google filme online, si printre primele a aparut si site-ul Filme Online HD, Filme Bune 2019, Filme Online Subtitrate
Observ ca e nou si calitatea si performanta sunt exceptionale. Nu stiu daca persoana care il detine e pe aici, dar vreau doar sa-l felicit. Fara nici o urma de reclama sau alte prostii care incurca.

Legat de asta, imi poate spune cineva ce tema foloseste si cum se face sa aiba propriul player? El detine filmele pe server?

*Nu vreau sa se considere reclama, site-ul nu e al meu si nu am nici o ideea al cui ar putea fi..
si pentru a obtine player personal trebuie sa ai host de la jwplayer
 
Mda.... Astazi greu se incarca pagina...tind sa incep sa cred ce spunea un domn PE forum :CA,tot ce se posteaza aici in comunitate este flodat.chiar ma uitam la El PE site la cel Putin doua zile..Vezi atașament 3677

Probabil i-a crescut traficul si nu ii tine serverul numarul de vizitatori. Acum pare ok.
Daca o tine tot asa si o sa aiba o librarie importanta de filme + premiere la filme subtitrate , ca nu stiu daca ati observat sau nu dar sursa video este bine protejata si ceilalti nu au decat sa traduca acel film daca il vor pe site.
Intr-un an sau mai putin de atat o sa devina o sursa importanta de filme, poate chiar si singura si o sa ia trafic semnificativ cam de la toata lumea , asta daca ramane pe directia asta de fara reclame si sponsorizat de Gigi Becali si oamenii care ii viziteaza site-ul.
 
Au introdus buton de DONATE. Mare păcat că românii nu folosesc paypal - cred că nici 1% din ei. Șansele să aibă donate și să mențină site-ul așa sunt infime..mai bine făcea cumva și introducea donate prin sms. Ăla e singurul lucru care ar funcționa la noi
 
Au Samsung ultimul model dar nu au PayPal:) problema este urmatoarea mie miar conveni sa donez 10-2o euro per an la El in loc sa platesc10 lunar la Netflix..sau chiar pana50% DACA SI alti ar gandi CA mine ar fi ok pt toti :))
PayPal nu e un serviciu mediatizat la noi. Spune-i tu lu' Xulescu care nu știe să descarce un torent să-și facă cont Paypal, să atașeze cardul și apoi să doneze 10 euro pentru site. Da, noi folosim PayPal dar îl folosim cu un scop și sincer dacă nu am fi/lucra pe online la ce ne-ar trebui paypal? Că plăți poți face direct cu cardul, nu ai nevoie de intermediar.....
Problema nu e că nu ar dona, că s-ar găsi destui să doneze 1-2 euro acolo. Problema e că nu li se oferă o alternativă ușoară.

Statistic vorbind numărul de donatori ar fi mult mai mare la donație prin sms decât donație prin paypal!
 
Dar poti folosii paypal sau card bancar in general la donatiile paypal. Nu doar cont paypal la donatie.
Doar ca tranzactia trece prin ei si comisionul.
 
Nu conteaza cat de usoara este metoda prin care poti dona , conteaza cand donezi ce primesti in schimb , in afara ca te uiti moca la un film. Romanii cu mari pretenii ca cei de pe filelist care doneaza de exemplu , vor un titlu, functii speciale doar pentru ei sa nu se simta jigniti ca au donat si atat.
Sau mai sunt alti in proportie destul de mare care se gandesc "las ca sunt alti fraieri care doneaza , ia sa ma uit eu linistit".
Si cei loiali care doneaza pe premiza "esti cel mai bun ,respect pentru ce faci" , banii respectivi nu ti-ar acoperii painea pe o saptamana.
 
Am gasit tematica si merge perfect...cine o doreste sa imi lase un mesaj privat. Sau @AlexH recomanzi sa o pun in VIP zone?

Demo gasiti aici: Filme online HD - Un simplu sit WordPress

Sunt puse doar prezentari pt ca eu nu ma ocup cu asa ceva, este doar un site de demo unde puteti viziona daca functioneaza tematica sau nu.
 
Eu nu inteleg de ce acest hype. Designul si hostul video sunt singurele pro-uri pt acest site. Lipsa de content insa il trage in jos. Incetati sa faceti mare tam-tam fara motive. Sunt destule site-uri care au acest sistem si un design ok. Nu vreau sa fiu Gica-contra dar nu vad mare lucru incat sa merite un topic pe acest forum.
 
Eu nu inteleg de ce acest hype. Designul si hostul video sunt singurele pro-uri pt acest site. Lipsa de content insa il trage in jos. Incetati sa faceti mare tam-tam fara motive. Sunt destule site-uri care au acest sistem si un design ok. Nu vreau sa fiu Gica-contra dar nu vad mare lucru incat sa merite un topic pe acest forum.

Nu neeaparat...Inainte sa imi spun parerea doresc sa spun ca eu nu detin site-uri de genul, ci doar site-uri cu moduri pt jocuri, adica din alta nisa.

Dar tinand cont ca f multe site-uri de genul pe internet au f multe reclame (extrem de multe unele)...eu zic ca acest site prin design-ul lui are un mare plus fata de altele.....as dori cat mai multe siteuri sa isi scoata pop-urile... (sunt extrem de enervante..). Da, probabil veti spune "a pai foloseste adblock"... nu, pt ca mie imi place ca sa sustin un proiect (gen si cum este roforum.net) dar daca ai zeci de pop-uri in secunda 2 ies de pe site. Eu spun parerea unui vizitator... dar cand sunt zeci de pop-uri mai bn ies.

Sunt siteuri gen skidrowgames sau ceva de genul, au f multe pop-uri, asa ca mai bine aleg sa cumpar jocul decat sa stau sa inchid pop-uri :) (ma enerveaza grav)
 
Nu neeaparat...Inainte sa imi spun parerea doresc sa spun ca eu nu detin site-uri de genul, ci doar site-uri cu moduri pt jocuri, adica din alta nisa.

Dar tinand cont ca f multe site-uri de genul pe internet au f multe reclame (extrem de multe unele)...eu zic ca acest site prin design-ul lui are un mare plus fata de altele.....as dori cat mai multe siteuri sa isi scoata pop-urile... (sunt extrem de enervante..). Da, probabil veti spune "a pai foloseste adblock"... nu, pt ca mie imi place ca sa sustin un proiect (gen si cum este roforum.net) dar daca ai zeci de pop-uri in secunda 2 ies de pe site. Eu spun parerea unui vizitator... dar cand sunt zeci de pop-uri mai bn ies.

Sunt siteuri gen skidrowgames sau ceva de genul, au f multe pop-uri, asa ca mai bine aleg sa cumpar jocul decat sa stau sa inchid pop-uri :) (ma enerveaza grav)
S-a mai discutat treaba asta și am tot zis-o. TU ți-ai spus părerea în calitate de utilizator, dar pune-te în locul celui care are site-ul. Urcă filmul, ocupă-te de site iar după 1 an de muncă zi de zi timp de câteva ore bune îți spun că nu o să mai zici - urăsc popurile. În plus pe nișa asta se plătește extrem de prost, nu poți pune adsense ( cel puțin nu legal) iar native e bătaie de joc.
 
S-a mai discutat treaba asta și am tot zis-o. TU ți-ai spus părerea în calitate de utilizator, dar pune-te în locul celui care are site-ul. Urcă filmul, ocupă-te de site iar după 1 an de muncă zi de zi timp de câteva ore bune îți spun că nu o să mai zici - urăsc popurile. În plus pe nișa asta se plătește extrem de prost, nu poți pune adsense ( cel puțin nu legal) iar native e bătaie de joc.
Stai putin, nu ma intelege gresit spun doar ca urasc pop-urile... nu spun ca nu sunt profitabile sau ca poti castiga wow din aceasta chestie. Da, te inteleg pt ca si eu am platit un website din buzunar din 2012 pana in 2015 (abia atunci a inceput sa produca... si sa se plateasca singur sa zic asa)... dar vezi tu, eu personal am avut si hobby-ul asta, sa fac un site mare etc etc (cand m-am apucat eu de site-uri nu stiam eu de adsense... pe neogen cine mai stie :) )

Bun te intreb ca un prieten si nu mi-o lua in nume de rau, dupa ce ca riscati cu DMCA-ul ala, cu reclamatii etc, de ce nu incercati sa faceti un alt website pe o alta nisa?
 
Loading...
Back
Sus