Parere Site

Eva

New Member
Registered
Buna tuturor,

Dintr-o pasiune veche pentru film, mi-am facut un site cu ajutorul worpress.
Fiind incepatoare, m-ar ajuta mult cateva pareri despre
Cod:
www.reallywatching.com
De asemenea, voiam sa va intreb ce as putea sa fac mai mult, sa ridic site-ul..
Postez pe toate retelele de socializare inclusiv pe pagina de facebook Really Watching, mi-am instalat plughin-ul Yoast SEO pentru a ma ajuta pe partea asta. Si cam atat.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri si pentru timpul acordat!

P.S Felicitari pentru forum. Este prima oara cand am dat de el.
De maine cu siguranta o sa il urmaresc.
 
1. Arata bine si e frumos scris
2. Vad ca e facut pentru afiliere
3. Postarea aici e facuta pentru backlink si poate ceva vizite
4. Cu siguranta de maine vei sta doar pe forum. :D
 
1. Foarte bine scris si destul de bine structurat.
2. Am observat ca se incarca destul de greu si mai ales pe mobil, ar fi ok sa schimbi thema cu una mai clean ( te ajuta si la seo putin ).
3. Din afiliere nu prea cred ca o sa faci mare lucru pe nisa asta.
4. Ar fi ok sa faci recenzii la filme mai populare ( mai ales cele care urmeaza sa apara ), articole de vreo 600 cuvinte cu trailer si imagini si ai sanse sa le faci cat de cat virale.
5. Stiu ca iti poti incarca si tu trailere pe conturile proprii ( cu anumite conditii ), te poate ajuta la promovare.
6. De retinut ca este o nisa aglomerata si ar fi bine sa vi cu ceva inovator.
 
1. Arata bine si e frumos scris
2. Vad ca e facut pentru afiliere
3. Postarea aici e facuta pentru backlink si poate ceva vizite
4. Cu siguranta de maine vei sta doar pe forum. :D
Multumesc frumos pentru raspuns si apreciere.
DA nu stiu daca afilirea e cea mai buna dar mi-a fost cea mai la indemana.
:)
 
Multumesc frumos pentru raspuns si apreciere.
DA nu stiu daca afilirea e cea mai buna dar mi-a fost cea mai la indemana.
:)
Nu ai pe afiliere mai nimic pe acest segment, poate ceva carti dar comisioanele sunt destul de mici. Cred ca cel mai bine este sa folosesti un adsense dar iti trebuie foarte mult trafic ca sa simti ceva.
 
Probabil baietii au vrut sa fie draguti cu tine si te-au luat mai usor pentru ca esti fata :)

Feedbackul meu:
- domeniul e ales prost. daca continutul siteului era pe engleza mergea cat de cat, presupun ca vine de la "really worth watching", dar continutul fiind romanesc.. parerea mea e ca nu se potriveste deloc plus ca e foarte greu de tinut minte.. Deci returning visitors spre 0.
- designul e slab (scaunele alea te defocuseaza rau de la continut, distanta mare intre header si continut etc), structura siteului si pagina principala e destul de haotica. De ex. ce rol mai are sectiunea "blogul meu". De ce nu e integrata direct in site?
- thema nu e tradusa complet
- ai multe linkuri interne inserate in articole care nu functioneaza (ex. aici, aici etc). Probabil ai schimbat la un moment dat structura url-ului..
- ai butoanele de share de 2 ori
- ai sectiunea de articole related de 2 ori
- meniu de 2 ori (in top si siderar)
- sidebar mult prea incarcat

De apreciat totusi continutul unic :)
Succes
 
Probabil baietii au vrut sa fie draguti cu tine si te-au luat mai usor pentru ca esti fata :)

Feedbackul meu:
- domeniul e ales prost. daca continutul siteului era pe engleza mergea cat de cat, presupun ca vine de la "really worth watching", dar continutul fiind romanesc.. parerea mea e ca nu se potriveste deloc plus ca e foarte greu de tinut minte.. Deci returning visitors spre 0.
- designul e slab (scaunele alea te defocuseaza rau de la continut, distanta mare intre header si continut etc), structura siteului si pagina principala e destul de haotica. De ex. ce rol mai are sectiunea "blogul meu". De ce nu e integrata direct in site?
- thema nu e tradusa complet
- ai multe linkuri interne inserate in articole care nu functioneaza (ex. aici, aici etc). Probabil ai schimbat la un moment dat structura url-ului..
- ai butoanele de share de 2 ori
- ai sectiunea de articole related de 2 ori
- meniu de 2 ori (in top si siderar)
- sidebar mult prea incarcat

De apreciat totusi continutul unic :)
Succes


Multumesc pentru feedback si timpul acordat.
Ai vazut niste questii care mie mi-au scapat (ex. ai butoanele de share de 2 ori, ai sectiunea de articole related de 2 ori...)
Asta cu link-urile o patesc si pe pagina mea de facebook. La fel, nu mai pot accesa un link postat sa zicem acum o saptamana. Dar nu am schimbat ceva in url
sau fac eu ceva si nu-mi dau seama...
 
Domeniul e putin cam lung, totusi nu are rost sa-l schimbi macar pana nu vezi daca poti sau nu face profit din site-ul asta ...

Dar design-ul il poti schimba foarte usor. Sunt o multime de teme pe net mult mai premium si sunt gratis. Eu in locul tau as cauta una mai frumoasa ...
 
Loading...
Back
Sus