Opinie Pandemie - Planul pentru 2021 care deja este pus in aplicare - covid21

Acum cateva saptamani imagina de mai jos a aparut online, unde majoritatea au spus ca e fake, insa imediat cum am intrat in 2021 am vazut ca au inceputsa puna in aplicare.
Cel putin in Spania si UK, am vazut ca sunt implementate deja.
Vezi atașament 4873

Sa le luam pe rand.

1. Implementarea graduala a restrictiilor de trafic
In Spania si Uk deja au inceput, suntem pentru 14 zile in carantina si poti iesi afara doar pentru cele necesare si ora maxima este 22.00
2. Cresterea numarul de cazuri pozitive.
In prima de zi din acest an doar in zona unde stau eu au fost anuntate cateva mii de cazuri pozite si daca urmarim datele vedem ca peste tot este asa.
3. Acelerarea pentru construirea centre de concentrare/izolare sau achizitionarea de la privat.
Noua zeilanda a inceput construirea de aceste ''centre'' din iulie anul trecut 2020.
In aceste ''centre'' vor merge cei care refuza sa faca testul sau vaccinul si vor fi in afara zonei Verde unde vor locui doar cei care au facut testul si vaccinul.
4. Mutatie covid19 in covid21
Deja in aplicare, in UK se vorbeste din noiembrie despre acesta, apoi in decembrie foarte mult dar fara sa spuna numele de covid21, iar acum in Spania si Uk au inceput sa foloseasca termenul de covid21.
De acesta trebuie sa ne fie frica pentru ca poate fi real si infectia (intentionata) poate duce la probleme grave. Au avut 1 an de zile sa culeaga informatiile din ADN-urile culese si sa faca ceva puternic.
5. Restrictii mai puternice fata de faza 2
deja in aplicare si este doar primul pas.

  1. Reforma si prelungirea de ajutorarea a celor fara locuri de munca.
  2. In aprilie va fie o noua carantina mai strica si cred ca mai lunga decat celelalte. Conform graficului va fi din aprilie pana in Iulie.
  3. Incepand din Iulie armata va fi pe strada, peste tot.

Deci.. se anunta vremuri grele si 2020 ne va parea o nimica toata in comparatie cu ce va veni.


Ce va fi in opinia mea.

Stiti acele filme sau seriale unde lumea este impartita in doua categorii:

  1. clean one sau green zone unde vor trai cei care au facut testele impuse si vaccinul. Aceste zone vor fi ingradite si pazite de armata. Accesul va fi stric controlat si doar anumite persoane pot intra sau iesi.
  2. unclean zone sau salbaticii, locul unde vor trai cei care nu au acceptat testele sau vaccinul. Acestia nu vor avea acces la ajutor medical sau social, locuri de munca si vor fi tratati ce leprosi si teroristi.

Tu in ce categorie crezi ca vei fi?
Eu la ora actuala voi in a doua categorie, insa nu cred ca va fi o decizie usoara pentru ca avem familie si va trebui sa alegem intre a trai cu ei (cu restrictii) sau singuri fara acces la nimic.
Este improbabil să fie așa. Nu are logică. Un miliard de oameni lăsați "deoparte" pot deveni un adevărat adversar. Printre aceștia pot fi profesori, medici, oameni de știință, militari, lideri care pot forma, dacă e nevoie, o nouă națiune, cu o nouă armată, o nouă economie.
 
Este improbabil să fie așa. Nu are logică. Un miliard de oameni lăsați "deoparte" pot deveni un adevărat adversar. Printre aceștia pot fi profesori, medici, oameni de știință, militari, lideri care pot forma, dacă e nevoie, o nouă națiune, cu o nouă armată, o nouă economie.
Dacuta cu cap si nu va iesi nimeni in strada.
In afara de olanda, a mai iesit cineva in strada pana acum sa zica ceva?
Sunt dovezi clare, la orice pas, insa nimeni nu zice nimic.
 
Dacuta cu cap si nu va iesi nimeni in strada.
In afara de olanda, a mai iesit cineva in strada pana acum sa zica ceva?
Sunt dovezi clare, la orice pas, insa nimeni nu zice nimic.
Da, pentru că momentan toți știm că e o pandemie undeva pe afară. Încă există încredere în autorități. Dacă încrederea dispare și liniștea va dispărea odată cu ea. Din păcate încrederea e pe punctul să dispară pentru că, să fim serioși, povestea pangolinului infectat natural nu prea ține. Chinezii mănâncă pangolini și lilieci din aceeași farfurie de sute de ani și nu a apărut niciun virus. Multe dintre articolele apărute inițial, la debutul pandemiei au fost cenzurate. Îmi aduc aminte de un articol care stipula că virusul poate infecta mai repede oamenii decât liliecii. O asemenea "potrivire", atașarea imediată de enzima ACE2 (corpul uman e plin de așa ceva) îl face practic imposibil de evitat. Nu contest existența acestui virus, contest naturalețea lui. Într-adevăr, o teorie conspirationista nu poate fi exclusă dar momentan nu văd scopul acesteia. Acest virus a "evadat" de undeva, nu cred că a fost un "plan" inițial dar e posibil ca un plan să fie dezvoltat pe parcursul pandemiei. Rămâne de văzut.
 
In Spania, Cadiz la un centru de bătrâni de 100 persoane a fost făcut vaccinul la 50.pe data de 12 ianuarie si pana acum din cei 50, 46 au murit.
Vaccinul a fost cel american.

La un alt centru in Cáceres au murit alti 26 de bătrâni dupa același vaccin.
 
In Spania, Cadiz la un centru de bătrâni de 100 persoane a fost făcut vaccinul la 50.pe data de 12 ianuarie si pana acum din cei 50, 46 au murit.
Vaccinul a fost cel american.

La un alt centru in Cáceres au murit alti 26 de bătrâni dupa același vaccin.
Dacă e adevărat ce spui vorbim de genocid.
 
Tot in Spania, in Barcelona un rapper a fost arestat si condamnat la 9 puno închisoare pentru ca a făcut un cântec împotriva covid si a guvernului.

De protestele care sunt acum in Spania.
 
Se poate verifica si nu un caz singular.
Am verificat deja și e adevărat ce spui dar mai important decât asta este că toate cazurile se mușamalizează. Aici este dovada unei intenții clare. Până la urmă "teoriile conspirației" nu sunt doar baliverne. Un adevăr ascuns iscusit există.
 
Planul care se discuta este sa scape de cei intre 80-90 ani, apoi 70-80 si la final 60-70.

In multe tari cei care au pana in 60 ani nu primesc vaccinul.

Mușamalizarea este la nivel mondial si oricine este împotriva lor e ca si mort.

A auzit cineva de cazul acelei femei care a fost aleasă de curand in congresul american si care a îndrăznit sa spuna public ce gândește si ce se întâmplă la nivel înalt legat de toata treabă asta cu covid si altele.

La o zi i-a fost interzis accesul in congres deși era un simplu angajat ci un ales de popor.
Apoi la cateva zile a fost ucisa de homeless parca.

Si nu e singurul caz.

Sa ne aducem aminte de cele doua cazuri de care am scris aici unde in Spania si UK doua persoane au fost arestare pentru ca au postat pe Facebook, pe contul personal ca pandemia este o minciună.
 
Planul care se discuta este sa scape de cei intre 80-90 ani, apoi 70-80 si la final 60-70.

In multe tari cei care au pana in 60 ani nu primesc vaccinul.

Mușamalizarea este la nivel mondial si oricine este împotriva lor e ca si mort.

A auzit cineva de cazul acelei femei care a fost aleasă de curand in congresul american si care a îndrăznit sa spuna public ce gândește si ce se întâmplă la nivel înalt legat de toata treabă asta cu covid si altele.

La o zi i-a fost interzis accesul in congres deși era un simplu angajat ci un ales de popor.
Apoi la cateva zile a fost ucisa de homeless parca.

Si nu e singurul caz.

Sa ne aducem aminte de cele doua cazuri de care am scris aici unde in Spania si UK doua persoane au fost arestare pentru ca au postat pe Facebook, pe contul personal ca pandemia este o minciună.
Definiția populară a morții!
”Nu mai suflă”, așa spune omul de la țară despre unul care a murit. Și în definițile medicinei legale, unul dintre semnele clare de moarte este lipsa suflului (termen popular pentru respirație). Cum vezi asta clar? Pe lângă faptul că nu vezi mișcările respiratorii ale cutiei toracice, ai semnul oglinzii puse în dreptul gurii și nasului subiectului. Nu se aburește, înseamnă că nu suflă, nu mai suflă = a murit.
Ce-i masca decât o împiedicare a respirației normale, una dintre primele acțiuni de a ne lua suflarea, aerul, ca să ne reducă conform planului lor?
Mâna lor criminală a început să ne ia din aerul dat de respirat liber, de către Dumnezeu care a făcut lumea și pe noi toți.
Ei au început să ne taie aerul, gazul, oxigenul, care nu este al lor, ci este al Creatorului. Noi ce facem, stăm și ne uităm cum ne sufocă sau le luăm mâna loc criminală de pe gura și nasul nostru?
Nu înțelegeți că ăștia ne sufocă?
Cum mor oamenii în ATI? Sufocați!
Mai stăm cu mâna lor criminală pe gura și nasul nostru?
 
In opinia mea aceasta prima faza este de 5 ani, pregatirea cum ii spun eu.
Pana in 2025 vom mai avea cel putin 2-3 tipuri de covid.
Stiti acele filme sau seriale unde lumea este impartita in doua categorii:
  1. clean one sau green zone unde vor trai cei care au facut testele impuse si vaccinul. Aceste zone vor fi ingradite si pazite de armata. Accesul va fi stric controlat si doar anumite persoane pot intra sau iesi.
  2. unclean zone sau salbaticii, locul unde vor trai cei care nu au acceptat testele sau vaccinul. Acestia nu vor avea acces la ajutor medical sau social, locuri de munca si vor fi tratati ce leprosi si teroristi.
4873[/ATTACH][/FONT]
Revin cu acest topic in care @AlexH a făcut o premoniție vizăvi de faptul că vor fi mai multe tipuri de covid... și au fost Alfa, Delta ...și sigur vor mai urma.
De asemenea am ajuns și la a 2 premoniție în care lumea este împățită în 2 categorii:
Cei vaccinați și cei nevaccinați!!!
Ce faceți v-ați vaccinat? Urmează doza 3 ...o faceți și pe aia?
Sunt convins că încă mai sunt persoane care spun lucruri de genul... Ce-ai frate sunt doar conspirații guvernul ne vrea binele!!![/font]
 
Întrebare...de ce acum in momentul de față sunt internați la ati numai persoane care și-au făcut vaccinarea completă...
Ce caută aceste persoane care sunt vaccinate, internate în spital si infectate cu acest covrig...
Daca este vaccinul așa de sigur și bun,cum se face ,că tot iei boala și tot la fel o transmiți,chiar dacă ți-ai făcut doza completa de vaccinuri...
Deci în concluzie de ce mă vaccinez daca eu tot nu am libertate,tot trebuie sa port masca,tot pot lua aceasta boala,tot o pot transmite etc...
De ce să mă vaccinez daca pot ajunge mai repede pe patul de spital de la acest vaccin,decât dacă nu m-aș vaccina,și mai nou,cu toți care am vorbit că s-au vaccinat,după vaccinare au durat 3-4 zile in care le-a fost rău, temperatura,etc...
Unde ați mai pomenit voi să îți faci un vaccin și să îți fie rău de la el,iar ca urmare în acel vaccin nu exista prospect cu reacții adverse...adică nici cei care l-au creat nu cunosc reacțiile adverse la acest vaccin...Deci in concluzie despre ce vorbim,ne vaccinam că să ce...că nu ajuta la nimic...doar un singur lucru este sigur,te vaccinezi pentru a fi sigur că ești purtător de acest virus...după cum se vede,cei de sus vrea sa se asigure că ai acest virus prin acest vaccin.
De aici și vaccinarea obligatorie...
Iar oamenii care au avut această boala nu am cunoscut, înafara de o simpla răceală nu a avut altceva,iar testul binenteles că ia arătat că este pozitiv...pe baza asta se și merge , in ziua de azi nu se mai numește răceală, gripă sau cum se spunea pe vremuri guturai,acum se numește covid și automat ai făcut acesta pentru că nu ai fost vaccinat și pe viitor ca sa nu mai faci aceasta răceală/gripă/guturai , trebuie sa te vaccinezi , că sa se asigure ei că dacă ai imunitate buna vei trai,dacă ești mai slab de îngeri de la acest vaccin poți să te duci liniștit la 2 m sub pământ, guvernul nu te plânge,tocmai și-a mai luat niste bani pe spinarea prostiei din capul tau când ai ales sa te vaccinezi...
Fiecare este liber să facă ce vrea,nu sunt pro și nici contra,dar ceva nu miroase a bine în toată povestea asta cu aceste vaccinuri...
Puneți va întrebarea de ce pentru sida și HIV și cancer nu sa inventat un vaccin pentru vindecare de mai bine de 100 de ani,și la acest covrig inexistent,a scos vaccin în câteva luni,fara sa fie testat , fara sa ne aducă la cunoștința adevăratele reacții adverse,și mai rău chiar daca îl faci devii 90% purtător de acest virus...
Din păcate mulți se îmbolnăvește de acest virus din cauza fricii și agresivități televiziunilor care îți implementează in cap acest virus,și cei mai naivi cred ce se spune la TV,iar conștiința lor le spune a pai și mie îmi este puțin rău, înseamnă că am virus fug repede să mă vaccinez poate așa scap,dar este numai în subconștientul lor acest virus implementat de TV...
Și mai ales daca dă și 2 mici și o apa plată de ce nu,când vreodată am mai mâncat eu mici și de când nu am mai băut o apa plată,așa că dacă tot se da in schimbul unui vaccin,și eu nu dau banii nici pe vaccin și nici pe mici,de ce sa nu mă vaccinez,nu mă interesează ce conține vaccinul atât timp cât mănânc mici...păcat că în România , foamea prostiei , ajunge sa triumfe,și din cauza acestor mentalități care se vinde și ascultă la ce îi minte aia la televizor,este nevoie sa sufere încă 3 sferturi dintr-o țară,pentru că sunt ușor de manipulați și nu vor sa se documenteze nici cel puțin ce conține un ser de vaccin care intră în ei...dar daca da mici și apa plată ce mai contează.
 
Întrebare...de ce acum in momentul de față sunt internați la ati numai persoane care și-au făcut vaccinarea completă...
Ce caută aceste persoane care sunt vaccinate, internate în spital si infectate cu acest covrig...
Daca este vaccinul așa de sigur și bun,cum se face ,că tot iei boala și tot la fel o transmiți,chiar dacă ți-ai făcut doza completa de vaccinuri...
Deci în concluzie de ce mă vaccinez daca eu tot nu am libertate,tot trebuie sa port masca,tot pot lua aceasta boala,tot o pot transmite etc...
De ce să mă vaccinez daca pot ajunge mai repede pe patul de spital de la acest vaccin,decât dacă nu m-aș vaccina,și mai nou,cu toți care am vorbit că s-au vaccinat,după vaccinare au durat 3-4 zile in care le-a fost rău, temperatura,etc...
Unde ați mai pomenit voi să îți faci un vaccin și să îți fie rău de la el,iar ca urmare în acel vaccin nu exista prospect cu reacții adverse...adică nici cei care l-au creat nu cunosc reacțiile adverse la acest vaccin...Deci in concluzie despre ce vorbim,ne vaccinam că să ce...că nu ajuta la nimic...doar un singur lucru este sigur,te vaccinezi pentru a fi sigur că ești purtător de acest virus...după cum se vede,cei de sus vrea sa se asigure că ai acest virus prin acest vaccin.
De aici și vaccinarea obligatorie...
Iar oamenii care au avut această boala nu am cunoscut, înafara de o simpla răceală nu a avut altceva,iar testul binenteles că ia arătat că este pozitiv...pe baza asta se și merge , in ziua de azi nu se mai numește răceală, gripă sau cum se spunea pe vremuri guturai,acum se numește covid și automat ai făcut acesta pentru că nu ai fost vaccinat și pe viitor ca sa nu mai faci aceasta răceală/gripă/guturai , trebuie sa te vaccinezi , că sa se asigure ei că dacă ai imunitate buna vei trai,dacă ești mai slab de îngeri de la acest vaccin poți să te duci liniștit la 2 m sub pământ, guvernul nu te plânge,tocmai și-a mai luat niste bani pe spinarea prostiei din capul tau când ai ales sa te vaccinezi...
Fiecare este liber să facă ce vrea,nu sunt pro și nici contra,dar ceva nu miroase a bine în toată povestea asta cu aceste vaccinuri...
Puneți va întrebarea de ce pentru sida și HIV și cancer nu sa inventat un vaccin pentru vindecare de mai bine de 100 de ani,și la acest covrig inexistent,a scos vaccin în câteva luni,fara sa fie testat , fara sa ne aducă la cunoștința adevăratele reacții adverse,și mai rău chiar daca îl faci devii 90% purtător de acest virus...
Din păcate mulți se îmbolnăvește de acest virus din cauza fricii și agresivități televiziunilor care îți implementează in cap acest virus,și cei mai naivi cred ce se spune la TV,iar conștiința lor le spune a pai și mie îmi este puțin rău, înseamnă că am virus fug repede să mă vaccinez poate așa scap,dar este numai în subconștientul lor acest virus implementat de TV...
Și mai ales daca dă și 2 mici și o apa plată de ce nu,când vreodată am mai mâncat eu mici și de când nu am mai băut o apa plată,așa că dacă tot se da in schimbul unui vaccin,și eu nu dau banii nici pe vaccin și nici pe mici,de ce sa nu mă vaccinez,nu mă interesează ce conține vaccinul atât timp cât mănânc mici...păcat că în România , foamea prostiei , ajunge sa triumfe,și din cauza acestor mentalități care se vinde și ascultă la ce îi minte aia la televizor,este nevoie sa sufere încă 3 sferturi dintr-o țară,pentru că sunt ușor de manipulați și nu vor sa se documenteze nici cel puțin ce conține un ser de vaccin care intră în ei...dar daca da mici și apa plată ce mai contează.
1) Unde ai vazut tu ca la ATI sunt doar persoanele vaccinate?

2) Cand se face vaccinul pentru gripa si raceala inseamna ca nu mai faci gripa si raceala, sau sunt forme mai usoare?

3) "Puneți va întrebarea de ce pentru sida și HIV și cancer nu sa inventat un vaccin pentru vindecare de mai bine de 100 de ani"
Ahaahahaha, cica 100 de ani, de exemplu HIV s-a descoperit dupa anul 1980 si tu vrei sa existe vaccin inainte sa se fi descoperit? Exista si in prezent tratament pentru HIV.
Exista deja vaccin impotriva cancerului de col uterin.

4) "și la acest covrig inexistent,a scos vaccin în câteva luni,fara sa fie testat , fara sa ne aducă la cunoștința adevăratele reacții adverse,și mai rău chiar daca îl faci devii 90% purtător de acest virus..."

Imi place ca acele persoane care nu au nicio treaba cu lumea medicala isi dau cu parerea. Nea Gheorghe cu 2 clase primare stie mai bine cum sta treaba decat cercetatorii si microbiologii care au zeci de ani in spate si care au studiat intens.
Dar de ce 90% si nu 100%, sau de ce 90% si nu mai putin?

5) De ce nu te duci matale la o sectie unde se trateaza "astia care au virusul doar in subconstient"? Adica sa faci pe voluntarul fara niciun echipament de protectie sa vezi daca e pe bune sau nu?

6) Vezi ca ai ramas cam in spate cu stirile, micii nu se mai dau deja de cateva luni. Plus ca micii de la "Cocosatu", au facut parte dintr-o campanie de marketing, care a ajuns in toate ziarele si site-urile din Romania.

Daca esti interesat in cateva minute poti afla toate informatiile care te intereseaza. E pacat sa te lasi prostit de tot felul de gunoaie de site-uri pe care le urmaresti tu cu atata patos.
De ce era speranta de viata in anii 1900 la 30-40 de ani (atunci cand nu existau vaccinuri/antibiotice, etc) si in prezent a urcat pana la 70-75 de ani (acum cand deja exista tratamente pentru o multime de boli/ vaccinuri, etc.)? Care e motivul dupa parerea ta?
Daca v-ati pune putin mintea la contributie, probabil nu ati mai crede toate balivernele conspirationiste.
 
Ultima editare:
1) Unde ai vazut tu ca la ATI sunt doar persoanele vaccinate?
Nu ești informat deloc...până și la tv a spus că majoritatea care sunt la ati sunt persoane vaccinate complet,cu toate că eu nu mă uit la TV,până și ei cei care lucrează acolo și-au dat arama pe față și recunosc...
Când m-am referit la sida,HIV etc... m-am referit ca o metaforă că există de atâția ani și nu sa descoperit un vaccin minune ca pentru acest covrig...ce te face sa crezi că eu nu știu când a apărut HIV,sida etc...100 de ani era o metaforă.
Iar cu micii la fel,crezi că eu nu știu că nu se mai da mici și se dă 100 Ron etc...
Aici era vorba de cei care s-au vaccinat pentru acei 2 mici,că îi trage in jos și pe ceilalți...
Ai vrut să dai o replică dar ai cam dat-o in bara,ceea ce ai spus tu,se vede clar că ești spălat pe creier și că tu crezi în toată prostia asta,unde iei fac bani mulți pe spinarea persoanelor ca tine care au asemenea gândiri...de fapt de asemenea oameni are nevoie guvernul să creadă și să dezinformeze lumea,sa nu vadă realitatea,și jocurile care le face ei.
Fiecare cu părerea lui,dar așa cum am spus exista acel semn al întrebări unde foarte multe lucruri nu se leagă , și asta mai mult ca sigur ai văzut și tu dar ți morțiș să ne spună că totul este real...
Numai puneți întrebarea cum se face că acei oameni care susțin că pământul este supra populat,ei susțin că te pot ajuta cu un singur vaccin ? Este o întrebare de grădiniță...înțelege ce vrei,dar sincer îți spun că replica ta la postarea mea ma binedispus pe ziua de azi,chiar nu am mai râs de ceva timp așa de bine cum am râs la postarea ta,țin să îți mulțumesc că mi-ai făcut o zi de luni sa fie mai plăcută...și acum când scriu aici mă bufnește râsul...
Pace...
 
Sunt 1000 de motive care ne fac să fim sceptici vizavi de această așa zisă pandemie.
În primul rând eu nu pot crede în guvern deoarece stim cu toții că timp de 31 de ani ne-au mințit an de an... și cred că toți de pe forum sunt de acord cu mine.

Pe de altă parte nu pot crede intr-un om sau într-un sistem care astăzi spune ceva și mâine altceva.
Totul a început cu imaginile din china unde oamenii cădeau pe stradă săcerați de boală. În Romania nu a căzut nimeni din picioare de această boala. Deci a fost o minciună și toți știți asta ... chiar și cei mai înverșunați pro vaxx. Deci au vrut să ne convingă prin manipulare să ne sperie.

Cum putem avea încredere într-un asemenea om sau sitem care îmi spune că ne vrea binele cu minciuni?

Și nu este singurul lucru... După care au început cu radiografiile din italia cu plămâni perforați.. Tot pentru a ne speria. Din puținele autopsii care s-au fâcut nici unul nu avea plâmânii perforați.
Numai continui cu toate aceste dovezi ci doar vreau să punctez ceea ce au spus autoritățile Române: Cercel de la boli infecțioase a spus ca masca trebuie să o poarte doar cel bolnav după care s-a sucit. Tătaru spunea ca virusul dispare la 20 grade și a fost și 30 grade în Romania și nu a dispărut.

Numai spun de circul care l-au făcut când au adus vaccinurile și tot ce ni se spunea despre acest ser fenomenal că trebuie să stea la - 80 grade iar acum zace prin toate centrele și numai are nimica.

Ni s-a spus să stăm în casă 14 zile... Am stat! Timp de 2 ani de zile am respectat toate aceste indicații... Mai mult decăt atât sunt români care s-au vaxx cu cele 2 doze... Acum numai sunt bune și trebuie și a 3 doză...
Stau și mă minunez la oamenii care ascultă sfat după sfat greșit...la nesfârșit.

Fac un apel la toate persoanele care vor să creem o MIȘCARE DE REZISTENȚĂ

Chiar daca internetul nu este inclus în a 5 putere în stat el este.
Mă adresez webmasterilor și nu numai care vor să ni se alăture să creem o voce a adevărului în online.
Să ne adunăm mai multe persoane care au trafic de 50k + pe lună... că sunt site-uri web, canale de youtube sau pagini de fb.
Sunt acceptate și persoane care au trafic mai mic.
Persoanele care doresc să intre în această mișcare să mă contacteze în privat.

Ne ajută la această mișcare și Diana Paul o tânără foarte inteligentă care vă explică ea cam Ce conține vaccinul AICI Ce conține vaccinul? - Răspunsul meu la provocarea domnului premier Florin Cîțu
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus