Opinie Pandemie - Planul pentru 2021 care deja este pus in aplicare - covid21

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acum cateva saptamani imagina de mai jos a aparut online, unde majoritatea au spus ca e fake, insa imediat cum am intrat in 2021 am vazut ca au inceputsa puna in aplicare.
Cel putin in Spania si UK, am vazut ca sunt implementate deja.
4873

Sa le luam pe rand.

1. Implementarea graduala a restrictiilor de trafic
In Spania si Uk deja au inceput, suntem pentru 14 zile in carantina si poti iesi afara doar pentru cele necesare si ora maxima este 22.00
2. Cresterea numarul de cazuri pozitive.
In prima de zi din acest an doar in zona unde stau eu au fost anuntate cateva mii de cazuri pozite si daca urmarim datele vedem ca peste tot este asa.
3. Acelerarea pentru construirea centre de concentrare/izolare sau achizitionarea de la privat.
Noua zeilanda a inceput construirea de aceste ''centre'' din iulie anul trecut 2020.
In aceste ''centre'' vor merge cei care refuza sa faca testul sau vaccinul si vor fi in afara zonei Verde unde vor locui doar cei care au facut testul si vaccinul.
4. Mutatie covid19 in covid21
Deja in aplicare, in UK se vorbeste din noiembrie despre acesta, apoi in decembrie foarte mult dar fara sa spuna numele de covid21, iar acum in Spania si Uk au inceput sa foloseasca termenul de covid21.
De acesta trebuie sa ne fie frica pentru ca poate fi real si infectia (intentionata) poate duce la probleme grave. Au avut 1 an de zile sa culeaga informatiile din ADN-urile culese si sa faca ceva puternic.
5. Restrictii mai puternice fata de faza 2
deja in aplicare si este doar primul pas.
  1. Reforma si prelungirea de ajutorarea a celor fara locuri de munca.
  2. In aprilie va fie o noua carantina mai strica si cred ca mai lunga decat celelalte. Conform graficului va fi din aprilie pana in Iulie.
  3. Incepand din Iulie armata va fi pe strada, peste tot.

Deci.. se anunta vremuri grele si 2020 ne va parea o nimica toata in comparatie cu ce va veni.


Ce va fi in opinia mea.

Stiti acele filme sau seriale unde lumea este impartita in doua categorii:
  1. clean one sau green zone unde vor trai cei care au facut testele impuse si vaccinul. Aceste zone vor fi ingradite si pazite de armata. Accesul va fi stric controlat si doar anumite persoane pot intra sau iesi.
  2. unclean zone sau salbaticii, locul unde vor trai cei care nu au acceptat testele sau vaccinul. Acestia nu vor avea acces la ajutor medical sau social, locuri de munca si vor fi tratati ce leprosi si teroristi.

Tu in ce categorie crezi ca vei fi?
Eu la ora actuala voi in a doua categorie, insa nu cred ca va fi o decizie usoara pentru ca avem familie si va trebui sa alegem intre a trai cu ei (cu restrictii) sau singuri fara acces la nimic.
 
Sa speram, chiar ma rog sa nu fie asa.
In opinia mea aceasta prima faza este de 5 ani, pregatirea cum ii spun eu.
Pana in 2025 vom mai avea cel putin 2-3 tipuri de covid.
 
Las si eu versiunea in limba engleza. Pregatire se fac de mai multi ani, au incercat cu aviara si cu porcina, acum au cumparat cam toata mass media pe glob si au dat drumul la teroare.
4877
 
Ultima editare de un moderator:
Se pare că mai toate conspiratiile au un mare dram de adevăr.
Important este ce facem noi? Stăm cu mâinile în sân in timp ce ni se ea puțin câte puțin toate libertațile? istoria se repeta. Cei care nu învață din istorie o va repeta.
Din punctul meu de vedere china este suspecta pentru acest dezastru de distrugerea economiilor multor țări printre care și România.
China are cel mai mult de caștigat în momentul de fața... economia ei bubuie in acest moment, ea nu s-a oprit nici măcar o clipă.
Fară distanțare, măști sau vaccin china a scăpat de carcalacul ucigaș. Nu vi se pare suspect faptul că nimeni nu-i trage la raspundere? Totuși este un stat totalitar unde îți este interzis sa ai dreptul la libera opinie.
Vizavi de întrebarea ta în ce grup mă aflu ...evident că tot în grupul 2 si cred ar trebui ca în primul rănd sa facem ceva sa îi convingem si pe cei din grupul 1 ca sunt manipulați și avem nevoie de ei ca să eliminăm restricțiile tot puțin câte puțin.
 
Ultima editare:
Din punctul meu de vedere china este suspecta pentru acest dezastru de distrugerea economiilor multor țări printre care și România.
Eu nu cred asta. China a fost doar un proxy, asa cun este UK acum cu noul covid21.

Daca China era asa puternică nu pierdea tickok pe America sau Huawei.

Problema Huawei a început cand a refuzat sa vanda tehnologia 5g pentru mobil celor de la Apple si cred ca o stiti cu totii.

Va aduceți aminte cand Curtea internațională de justiție cand a vrut sa deschida proces împotriva Americii pentru crime împotriva umanității si conform lor erau dovezi clare, imediat guvernul american a amenințat pe toti din aceasta curte ca le retrage vizele, finantele si ii vor pune sib investigație?

Sau ati văzut la tv ceva despre o curte de justiție din America care dorește sa deschidă proces împotriva autorităților legat de mortile de covid 19?
Au prezentat acestia dovezi cum persoane care au murit in accident de mașină sau alte tipuri de accidente si pusi ca fiind de covid.
 
Eu nu cred asta. China a fost doar un proxy, asa cun este UK acum cu noul covid21.

Daca China era asa puternică nu pierdea tickok pe America sau Huawei.

Problema Huawei a început cand a refuzat sa vanda tehnologia 5g pentru mobil celor de la Apple si cred ca o stiti cu totii.

Va aduceți aminte cand Curtea internațională de justiție cand a vrut sa deschida proces împotriva Americii pentru crime împotriva umanității si conform lor erau dovezi clare, imediat guvernul american a amenințat pe toti din aceasta curte ca le retrage vizele, finantele si ii vor pune sib investigație?

Sau ati văzut la tv ceva despre o curte de justiție din America care dorește sa deschidă proces împotriva autorităților legat de mortile de covid 19?
Au prezentat acestia dovezi cum persoane care au murit in accident de mașină sau alte tipuri de accidente si pusi ca fiind de covid.
Asteptam sa imi dai un raspuns daca poti sau poate altcineva la intrebarea care am pus-o mai sus: De ce china a scapat de carcalac fara masca, distantare sociala sau vaccin si mai mult decat atat ... toate tarile au recurs la starea de urgenta inchizand 2 saptamani dupa care a inceput sa se prelungeasca la nesfarsit... Adica au inchis toata economia... De ce china nu a inchis toata economia?

Sper sa nu te superi insa noi vorbim de inchiderea economiei si nu de tik tok sau alte retele sociale...
Romania prin lock downul facut a pierdut in jur de 10 miliarde de dolari + inca 20 miliarde de care s-a inprumutat.
Insa romania este o tara mica si nu se compara cu economia chinei.
 
Pai la fel cum multe tari care nu au impus restricții la populație, cum ar fi Suedia, Elveția, Gibraltar, Portugalia si multe altele.

Sper sa nu te superi insa noi vorbim de inchiderea economiei si nu de tik tok sau alte retele sociale.
Nu ma supar niciodată pentru un răspuns de gen.
Toate ai legătură si de asta am mai deschis un alt topic unde trebuie sa vezi imaginea de ansamblu.
 
Pai la fel cum multe tari care nu au impus restricții la populație, cum ar fi Suedia, Elveția, Gibraltar, Portugalia si multe altele.


Nu ma supar niciodată pentru un răspuns de gen.
Toate ai legătură si de asta am mai deschis un alt topic unde trebuie sa vezi imaginea de ansamblu.
Am vazut putin imaginea insa e greu de descifrat... O legatura ar putea avea insa eu gandesc pragmatic si oarecum logic. Din toata treaba aceasta cine a avut de castigat si cine a pierdut.
China se pare ca a iesit cel mai bine din aceasta ecuatie alaturi de miliardarii lumii:, facebook, alibaba, google, microsoft, amazon si altii mai mici care sunt companii chineze.... inclusiv cele care produc masti.
Gandeste-te ca toate mastile intr-o proportie uriasa poate chiar 90% au fost importante din china... nu mai spun de alte lucruri.
Nu mai e un secret si cred ca sunteti constienti ca materia prima la mai toate produsele... inclusiv cele de lux din industria masinilor, electronicii si textileoor sunt venite din china. China a mers la intreaga capacitate si poate chiar si mai mult.
Ceea ce mi se pare iarasi suspect este acele imagini cu oameni secerati de carcalac din china... Eu nu am vazut nici unul mort pe strada de covrig ca in imaginile care ne erau difuzate la tv. Adica erau imagini din china cu oameni care lesinau si mureau de covrig in direct. Totul s-a dovedit a fi o micinuna ca eu nu am vazut in romania asa ceva sau in alta tara. In mod clar acele imagini date de guvernul chinez au fost mincinoase ... de ce nu spune nimeni de aceste lucruri?
 
Am vazut putin imaginea insa e greu de descifrat...
La acest topic ma refeream
Dar si celalalt are legatura, pe mine m-a surprins (daca ma pot exprima asa) rabdarea si cunostintele care le poate avea cineva sa faca un grafic de gen.
Din toata treaba aceasta cine a avut de castigat si cine a pierdut.
Numele acestora nu le vom cunoaste niciodata.
Cel mai mare castigator din toata pandemia asta este FMI si FME care au dat bani la greu si in multe situatii cu japca acelor state care nu au vrut.
Daca cauti putin online inca se gasesc info despre state care nu au dorit acesti bani si au spus public, apoi au acceptat si cred ca am mai scris despre asta.
Atat FMI cat si FME au spus ca acele state care nu reusesc sa isi plateasca impurmuturile sau intarzie foarte mult isi vor pierde suveranitatea. Se intelege clar unde se doreste sa ajunga si nu e greu de aflat cine sunt ''sefii' din spatale celor doua institutii financiare.

Gandeste-te ca toate mastile intr-o proportie uriasa poate chiar 90% au fost importante din china... nu mai spun de alte lucruri.
Puteam produce si noi masti dar guvernul nu a dorit, de fapt nici un guvern european (ca suntem in europa) nu a permis productia masiva de masti in propria tara.
Cred ca stiti stirea de prin Aprilie anul trecuta parca cand toti producatorii romani au spus ca pot produce masti, aparate de respirat la un pret mult mai mic decat china insa nu au fost bagati in seama, ba chiar le-a fost interzis.

Boris a facut prin iunie anul trecut o comanda de masti si aparate de respirat , ca apoi la 2 zile sa anuleze comanda si sa cumpere masti din china si aparate de respirat din America, desigur la un pret mult mai mare.

In mod clar acele imagini date de guvernul chinez au fost mincinoase
Aici in Europa nu vei vedea tu imagini date/difuzate de guvernul chinez.
Toate posturile sau ziarele de stiri preiau stirile din la aceleasi agentii de stiri care pe langa faptul ca platesc o groaza de bani sunt obligati sa le prezinte conform scriptului impus de ei. Cred ca intelegi unde bat acum nu?

Uite cum este in suedia

Daca iesim putin din zona verde si accesam site-uri mai putin cunoscute sau retele sociale locale, vedem cum e realitatea din fiecare tara, zona.

de ce nu spune nimeni de aceste lucruri?
Se spune doar ce vor ei si de asa natura incat sa te inebuneasca.
Daca tu esti nervos, esti atent, concentrat pe ceva, vezi restul din jurul rau?
 
La acest topic ma refeream
Am citit si acel topic si e adevarat ceea ce spui si a fost implementat inclusiv in Romania si am sa iti dau cateva exemple...
A fost prezentat la un moment dat un tanar poate chiar adolescent in care era abuzat de politisti ca nu avea masca si pe nas. Persoana in cauza era in metrou. Di punctul meu de vedere era un test (experiment) astfel incat sa stie daca romanii reactioneaza sau nu. Bineinteles romanii nu au reactionat la un nivel "periculos' pentru putere cu iesiri in strada sau proteste.
Un alt test de manipulare a fost cu imaginilile unui politist in care opreste un roman ca avea atasat la masina un stegulet cu drapelul romaniei la masina. Acea persoana a fost amendata ca chipurile masina era catalogata drept gabarit depasit.... Doar pentru un stegulet de 30 centimetri si sa nu uitam cu drapelul romaniei.
Bineinteles testul a fost pozitiv pentru cei care l-au initiat astfel incat romanii nu au luat atitudine...
Exemplele pot continua la nesfarsit... Ei stiu ca noua nu ne pasa sau nu luam atitudine si din acest motiv isi permit restrictii si abuzuri.
 
Am citit si acel topic si e adevarat ceea ce spui si a fost implementat inclusiv in Romania si am sa iti dau cateva exemple...
A fost prezentat la un moment dat un tanar poate chiar adolescent in care era abuzat de politisti ca nu avea masca si pe nas. Persoana in cauza era in metrou. Di punctul meu de vedere era un test (experiment) astfel incat sa stie daca romanii reactioneaza sau nu. Bineinteles romanii nu au reactionat la un nivel "periculos' pentru putere cu iesiri in strada sau proteste.
Un alt test de manipulare a fost cu imaginilile unui politist in care opreste un roman ca avea atasat la masina un stegulet cu drapelul romaniei la masina. Acea persoana a fost amendata ca chipurile masina era catalogata drept gabarit depasit.... Doar pentru un stegulet de 30 centimetri si sa nu uitam cu drapelul romaniei.
Bineinteles testul a fost pozitiv pentru cei care l-au initiat astfel incat romanii nu au luat atitudine...
Exemplele pot continua la nesfarsit... Ei stiu ca noua nu ne pasa sau nu luam atitudine si din acest motiv isi permit restrictii si abuzuri.
Ma bucur a mai exista oameni care vad dincolo de aparente, de cortina.
 
Ma bucur a mai exista oameni care vad dincolo de aparente, de cortina.
Aș putea spune și eu că ma bucur că există oameni ca tine care pot citi printre rânduri. Ai foarte multe postări cu informații prețioase. Din păcate sunt multe dintre ele fără replay, fără opinie. Din anturajul meu de prieteni pe care îi imploram să facem ceva ... la care mulți dintre ei mi-au spus că o să facă ceva cînd va fi armata pe străzi. Profeția ta sau conspirația care ai descris-o în topic cu armata pe străzi ar putea să se adeverească. În cazul în care nu putem schimba nimic acum și o să ajungem în acel punct... Cu militarii înarmați pe străzi ... Ce putem face atunci?
 
Ai foarte multe postări cu informații prețioase. Din păcate sunt multe dintre ele fără replay, fără opinie.
Asta din cauza pentru ca multi le este frica sa isi exprime opinia persoanala. Azi eu, maine tu, peste cateva zile altii si uite aa vom ajunge iar sa avem curajul si puterea sa ne exprimam liber opinia, idiferent care este aceasta.
Cu militarii înarmați pe străzi ... Ce putem face atunci?
Sa speram ca nu se ajunge, dar slabe sanse. ce vom face daca se ajunge?
Pai toti cei care nu suntem de acord, vom deveni teroristi, pentru ca asa ne va clasifica guvernul si sunt sanse de 95% sa se intample asa.
 
Asta din cauza pentru ca multi le este frica sa isi exprime opinia persoanala. Azi eu, maine tu, peste cateva zile altii si uite aa vom ajunge iar sa avem curajul si puterea sa ne exprimam liber opinia, idiferent care este aceasta.
Bine ar fi să fie frica... însă mulți sunt manipulati si în discuțiile pe care le-am avut cu o parte din prietenii mei, riscam să mă cert cu toți si sa fiu marginalizat.
 
Bine ar fi să fie frica... însă mulți sunt manipulati si în discuțiile pe care le-am avut cu o parte din prietenii mei, riscam să mă cert cu toți si sa fiu marginalizat.
Asta mi se intampla des.
Aud mereu expresia:
Daca la Tv spune, inseamna ca e adevarat si cred ca asta spune totul.

Am un amic care sotia lui este pro totul si el contra. Sa vedeti ce discutii ies cand iesim impreuna, ea este la modul extrem.
 
Mai nou acum au pus scanere pentru temperatura cu camera care iti face si poza plus ca trebuie sa pui si ID.
La ce puii mei ai nevoie de poza mea si ID?

Pe langa ce am spus mai sus, cred ca ideea este următoarea.

Vrei o viata "frumoasa" si in siguranță? Atunci accepti regulile noastre, daca nu afara.
Planul nu este pentru toata populația pentru ca resursele sunt limitate la nivel planetar, asa ca un maxim de 30% vor avea acces la "zona verde de siguranță" , restul afara sa se descurce.
Selecție naturală si uite asa se reduce populația in 10-20 ani.
 
O discutie interesanta asta seara cu un tip care lucreaza in armata aici.
Eram lao cafea cu un grup de amici, unde era si un tip care lucreaza in armata. Normal ca a venit vorba si despre covid.

Este usor sa iti dai seama ca nu pun botul la toata propaganda asta, asa ca tipul din armata foarte serios sare in sus.
Cum sa nu crezi, tu stii prin ce am trecut eu si plutonul din care fac parte?
Stai sa iti explic sa vezi cum caram mortii de covid, asta pentru ca eu am spus ca nu exista morti de covid.

Si incepe sa ne povesteasca.
In paviolionul X erau adusi toti mortii de covid. De acolo noi (armata) il scoateam din saci,ii desbracam, spalam si apoi ii duceam la crematoriu.

Am inceput pur si simplu sa rad isteric fara sa vrea.
Pentru a intelege dece, eu am facut armata la Arme de Distrugere in Masa, departamentul Decontaminare.

Sa vedem cine se prinde.
 
AlexH de ce vrei sa razi tot timpul de Noi , si intre timp faci Ban la grada de oameni care NU sumt De acord cu Tine ... Numai caci Tu ai un Un Forum ??? .....
Vezi atașament 4909

Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare ???!!! XD LoL
 

Atașamente

  • us.png
    us.png
    13 KB · Vizualizări: 5
  • ro.png
    ro.png
    6,1 KB · Vizualizări: 5
  • ca.png
    ca.png
    3,9 KB · Vizualizări: 5
  • ch.png
    ch.png
    2,2 KB · Vizualizări: 1
  • hu.png
    hu.png
    5,6 KB · Vizualizări: 2
  • tm.png
    tm.png
    12,2 KB · Vizualizări: 2
  • gb-wls.png
    gb-wls.png
    16,4 KB · Vizualizări: 3
  • br.png
    br.png
    7,9 KB · Vizualizări: 4
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus