Opinie Pandemie - Planul pentru 2021 care deja este pus in aplicare - covid21

Cunosc foarte mulți care s-au vaccinat si acum 1 an de zile erau total împotriva, nici morti nu se vaccinau, insa daca acum le aduc aminte mai sa mă omoare pentru ca nu e adevărat si nu au spus asa ceva.
Cu siguranță aveti si voi astfel de cunoștințe.
Eu am astfel de cunoștințe.... Eu unul am fost șocat când am aflat că un amic de-al meu s-a vaccinat. Începuse să îmi explice că sunt câteva miligrame și ce rău ar putea să îi facă. Cică s-a vaccinat ca sa poată pleca afară din țară.
Eu unul nu voi accepta niciodată să fiu vaccinat din 6 în 6 luni așa cum pare să se vrea.
Dar ce suntem noi găini sau oi? Pai se făcea mișto de babele care votau cu PSD că votau pentru un litru de ulei.... Dar nici cu aștia nu mi-e rușine să de vaccinezi pentru 3 mici... Cel puțin babele sunt mult mai istețe deoarece în cabina de vot votează tot cu cine vrea ele...
Deci pe mine nu mă mai surprinde nimic... și mă pot aștepta ca vaccinații să facă chiar și crimă pentru binele comun...
Deci se pare că covidul este o nouă religie!!!
 
Ultima editare:
Începuse să îmi explice că sunt câteva miligrame și ce rău ar putea să îi facă.
Te uimește explicațiile lor si com vor sa te convingă acum si pe tine sa te vaccinezi.

Cică s-a vaccinat ca sa poată pleca afară din țară.
Da... Toti au o explicație foarte buna si ma amuză foarte mult.
Acum sa va spun eu ceva cat se poate de real.
Faptul ca esti vaccinat nu îți aduce nici un avantaj cand vine vorba de travel, indiferent unde este, extern sau intern.

Iubita mea s-a vaccinat special pentru a putea călători din Anglia in Spania si invers.
Surpriza mare la ora realității. Trebuie sa treacă prin același proces ca si mine care nu sunt vaccinat. Plus ca ea trebuie sa mai aiba o hârtie, dovada de la NHS ca este full vaccinata.

Nu mai spus ca un dus si întors pe langa bilet a trebuit sa cheltuiască peste 300 euro in test PCR.

Mai sus cineva a spus ca nu e adevărat faptul ca majoritatea cazurilor de covid sunt cu cei full vaccinați.
Daca va aduceți aminte acum 2 luni parca acel scandal cu document secret din guvernul României unde se arata ca pana la data cand a fost făcut acel document numarul celor care au murit de covid full vaccinați a fost de +500, iar cei nevaccinați a fost de 227.

Deci...
 
Dumnezeu să-i odihnească pe cei care au ars de vii astăzi la spitalul din Constanța!
In nici un mandat nu au ars atatea spitale cate sunt in aceasta si nimeni nu spune nimic.
Scuze de offtopic.
 
In nici un mandat nu au ars atatea spitale cate sunt in aceasta si nimeni nu spune nimic.
Scuze de offtopic.
Eu am ajuns la concluzia că este totul premeditat. Este al 2 lea spital de covid unde ard oamenii de vii.
Cred că vor să verifice gradul nostru de toleranță. Am fost și eu la un moment dat în spital unde am avut anestezie totală însă când m-am trezit mișunau oamenii pe acolo, deci nu are cum acele locuri să nu fie supravecheate.

Mai ales secțiile covid unde cadrele medicale sunt plătite cu sume de la 5000 la 30000 de euro...bineînțeles cu un contract de confidențialitate ce nu apar pe statele de plată.
Practic cele 10 miliarde de euro înprumutate anul trecut s-au dus doar către medici ca să susțină pandemia și pe alocuri achizițiile de tot râsul: izolete, măști si teste.

Trăim în țara lui Papură vodă. Odată ajuns la putere poti face absolut ce vrei că nu te va trage nimeni la răspundere!
 
Ultima editare:
Efectul pandemiei incepe sa se vada. In ultimul an peste 61000 bătrâni au murit care au salvat statul si globul de foarte multi bani.
 
Efectul pandemiei incepe sa se vada. In ultimul an peste 61000 bătrâni au murit care au salvat statul si globul de foarte multi bani.
Nu trebuie să uităm nici de cei cu boli grave care au murit datorită faptului că nu li s-a permis accesul la tratament. În Romania din 50000 de bolnavi de cancer, 80% din ei au murit doar anul trecut... Deci sunt 40000 de bolnavi de cancer care au murit ... bineânțeles cu pensie de boală.

Este genocid la propriu si mai nimeni nu au nici cea mai mică empatie...

Eu sunt stupefiat ... cu câtă nonșalanță aproabă toate aceste reguli care au fost aplicate și a dus la moartea atâtor oameni care și așa se chinuiau cu boala.

Și ca să fiu mai concis... chiar mă deranjează foarte mut pe aceea care nu doar că aprobă fără conștiință ”regulile” ce au dus la moartea acestora, dar vor să iasă și în evidență prin atacuri sau luare la mișto.
 
Austria a anunțat ca este in căutare de "Vanatori de anti-vaccinati".
Treaba lor este sa caute, identifice cei care nu vor sa se vaccineze. Cei gasiti vor fi dusi în lagăre de concentrare unde fie accepta vaccinul sau stau acolo pe termen nelimitat.
Problema este ca odata adus in lagărul de concentrare vei fi vaccinat cu forța.
 
Loading...
Back
Sus