Pagini de facebook - impact mare / impact scazut

AndreeaElena

Member
Registered
Full Member
Buna ziua ,

Detin un anumit numar de pagini de facebook ...Problema mea este ca de exemplu daca postez de pe contul actual unde le detin impactul postarilor este aproape de 0 ., in schimb daca fac un nou cont de facebook si ii dau contului acces la pagini , postez iar impactul este foarte mare...Ideea este ca de pe fiecare cont nou nu pot posta decat o singura data pe pagini pentru ca dupa acel cont imi este inchis ...

Intrebarea mea este cum as putea sa postez de pe un cont nou de mai multe ori , sau de ce de pe contul meu impactul este aproape de zero , iar de pe alte conturi paginile merg foarte bine ?
 
Buna ziua ,

Detin un anumit numar de pagini de facebook ...Problema mea este ca de exemplu daca postez de pe contul actual unde le detin impactul postarilor este aproape de 0 ., in schimb daca fac un nou cont de facebook si ii dau contului acces la pagini , postez iar impactul este foarte mare...Ideea este ca de pe fiecare cont nou nu pot posta decat o singura data pe pagini pentru ca dupa acel cont imi este inchis ...

Intrebarea mea este cum as putea sa postez de pe un cont nou de mai multe ori , sau de ce de pe contul meu impactul este aproape de zero , iar de pe alte conturi paginile merg foarte bine ?
e detectie de conturi false. chiar ei au zis ca au facut detectie astfel incat daca detecteaza conturi false ca posteaza pe pagini sa fie restrictii.si am o cunostinta care folosea 2-3conturi false ca sa posteze pe paginile lui si ii penaliza postarile din cauza asta, iti recomand sa postezi cu un cont old pe pagina... si eu am patit-o cu un cont neverificat pe o pagina ,incepuse sa numai aibe impact si cand am inceput sa bag iar cu contu meu real verificat ce sa vezi impact normal.facebook numai tolereaza conturile false si noi si au facut destule restrictii
 
Fa-ti cateva conturi false. Incalzestele bine, 1-2-3 prieteni pe zi, likeuri la postari etc etc etc , dupa o saptamana adauga pe rand conturile , verificale cu nr de telefon si incerca dupa sa postezi , dar poseaza de inceput imagini NU LINKURI. In timp posteaza linkuri dupa ce le-ai mai facut vechime.

Si daca contul real ti-a fost luat in vizor....cam greu mai scapi .
 
Incearca sa dai acces la un cont real si vechi ... :)

Am facut o data asa si imi sterge postarile de pe pagini pe motiv de spam...
 
Iti trebuie cont vechi si incearca sa dai acces pe pagini din business manager, si nu pe toate paginile in acelasi timp, asteapta 1-2 zile inainte de a posta pe pagini.
 
Legat de asta, de pe mobil daca postez pe 20 grupuri odata, nu am probleme, insa daca dau share de pe desktop pe 3 grupuri sunt probleme.
Deci incearca sa postezi doar de pe telefon si vezi care sunt rezultatele.
 
Loading...
Back
Sus