Pagina facebook!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Care a mai intampinat aceasta problema? De exemplu din anul 2018, daca postez un link spre un banc... nu mai am asa mare reach-ul, cam vreo 58 maxim reach people... asta la o pagina de peste 12000 de vizitatori. Nu cred ca este penalizarea deoarece, am observat ca oameni pot da like, dar reach-ul nu mai este asa mare ca inainte... de vreo 2000 reach....
 
Care a mai intampinat aceasta problema? De exemplu din anul 2018, daca postez un link spre un banc... nu mai am asa mare reach-ul, cam vreo 58 maxim reach people... asta la o pagina de peste 12000 de vizitatori. Nu cred ca este penalizarea deoarece, am observat ca oameni pot da like, dar reach-ul nu mai este asa mare ca inainte... de vreo 2000 reach....
Pentru ca a mai scazut fata de cat era inainte. O sa ajunga ceva de genul : Vrei sa vada cei care au dat Like la pagina postul ==== Atunci Platesti.
 
Pentru ca a mai scazut fata de cat era inainte. O sa ajunga ceva de genul : Vrei sa vada cei care au dat Like la pagina postul ==== Atunci Platesti.
Deci nu ii, in functie de cate likeuri ai? De exemplu daca cumperi likeuri de la facebook, nu este mai bine, ajuta la ceva like-urile cumparate prin intermediul facebook?
 
Deci nu ii, in functie de cate likeuri ai? De exemplu daca cumperi likeuri de la facebook, nu este mai bine, ajuta la ceva like-urile cumparate prin intermediul facebook?
Ajuta si nu ajuta... Eu am luat de la facebook si diferenta intre cumparate din alta parte si de la facebook nu era asa de mare.. Am urmarit like-urile si unele conturi nu mai aveau postate nimica de 2 ani. Deci greu de crezut ca acea persoana o sa fie buna pentru pagina.

Si mai depinde de cati vorbesc despre pagina ta.

Vezi pozavb.png . Pagina asta imi are impact maricel la cei mai 7K de like, da doar daca postez despre ce e pagina. In rest mai putin.
 
o mare tampenie... parerea mea... platesti likeuri, dar trebe sa platesti si sa iti vada cineva articolul... atunci iti faci pagina cu 0 likeuri postezi, promovezi si esti mai castigat...
 
stiu ca s-a vorbit aici pe forum despre costul preturilor la likeuri pe facebook, insa nu gasesc linkurile, poate nu scriu eu corect... @AlexH imi poti oferi te rog acele linkuri? Multumesc!
 
Care a mai intampinat aceasta problema? De exemplu din anul 2018, daca postez un link spre un banc... nu mai am asa mare reach-ul, cam vreo 58 maxim reach people... asta la o pagina de peste 12000 de vizitatori. Nu cred ca este penalizarea deoarece, am observat ca oameni pot da like, dar reach-ul nu mai este asa mare ca inainte... de vreo 2000 reach....
---
incearca sa postezi cu alta metoda.de ex daca postai poza + link,incearca preview acum...am patit si eu la o pagina postam cu preview si dintro data numai aveam reach la postarile cu preview decat 40-60 max per postare,pana cand am bagat poza+link si facea ca inainte normal...si numai posta doar postari cu linkuri,posteaza si poze zilnic...ajuta...
 
Loading...
Back
Sus