Pagina de facebook blocata !

Alexandru Matei

Member
Registered
Full Member
Vi s-a intamplat pana acum sa va blocheze facebookul paginile ? M am trezit astazi cu o pagina blocata...mentionez ca nu fac spam pe ea si are o vechime de cateva luni (6-7 luni)...De la ce ar putea sa fie ?
 

Atașamente

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    20,3 KB · Vizualizări: 24
activeaza 2-step authentification ca prim sfat. Esti 100% sigur ca nu a avut nimeni parola de la cont?
 
Daca nu ai facut spam tu, atunci cineva a dat raport un o postare si ti-a redus accesul pana joi. Si DAAAAAA ne-am intalnit des cu aceasta problema, chiar si cont suspendat. :D
 
Si eu am avut blocate pagini si pe 30 de zile ))) in special astea de filme online pentru dmca si pagini cu continut ''hot'' ca au facut report ))) La astea ce le aveam pt filme le-am si dat delete ca un ultimul timp primeam report dupa report,deja ma plictisisem si nu avea rost sa le tin doar asa de forma nepudand posta pe ele.
 
Daca tu esti sigur ca nu ai facut spam sau nu ai postat ceva ce nu trebuie poti sa faci apel,eu tin minte acum vreo 2 ani tot asa mi-a blocat o pagina si am facut apel si am scoso de sub restrictie.Asta daca te sti in regula doar )))
Eu ma stiu curat :))) Ce fac pe pagina asta fac si pe restul inca vreo 7 - si cu acelea nu am avut probleme....cel putin nu pana acum :))
 
Raspuns de la Facebook, referitor la aceasta limitare (patit si eu la cateva pagini):

Hi,
Thanks for your inquiry. To help keep our policies simple while delivering great social networking experiences to users, our automated systems restrict Pages providing poor user experiences. Our systems use a variety of signals to assess user experience, such as user feedback on a Page's communications and on the Page itself.
We've checked out the circumstances of your Page's restriction, and we found that your Page received strong negative feedback from users and their friends. This denotes a poor user experience and amounts to a violation of our Facebook Page Guidelines (https://www.facebook.com/page_guidelines.php), which is why your Page was restricted. Accordingly, we will not be able to remove the restriction from your Page. Please note that this decision is final and cannot be appealed.
For Pages you'd like to launch in the future, please first make adjustments to ensure you're providing a good user experience and meeting our policies.
Thanks,
The Facebook Team
 
Ceva de genul ca la google: Esti un pericol pentru spiritul Google. :D
E periculos acum, ca muncesti sa faci o pagina, bagi bani, timp si apoi iti suspenda pe motiv de rahat. Mai bine nu...
Poate ar trebui sa incepem promovarea pe google plus care aduce mai multe beneficii.
 
Cel mai sec raspuns de la Facebook, l-am primit la o pagina la care mi-au dat "unpublished" la 2 saptamani dupa ce a fost imbinata.
We have a no-tolerance policy concerning this infraction and your page is ineligible to be republished.
However, you are welcome to create a new page. To be sure your page is not unpublished in the future, please be sure to review the page guidelines.


Pai imi aprobi imbinarea, la care am asteptat vreo 2 zile, toate roz 2 saptamani si apoi imi zici ca nu tolerezi ca oamenii sa-si uneasca paginile cu acelasi nume? :mad:
 
Ceva de genul ca la google: Esti un pericol pentru spiritul Google. :D
E periculos acum, ca muncesti sa faci o pagina, bagi bani, timp si apoi iti suspenda pe motiv de rahat. Mai bine nu...
Poate ar trebui sa incepem promovarea pe google plus care aduce mai multe beneficii.

pentru google plus cum iti poti creste pagina? se poate plati ca si la facebook pentru likeuri?
 
Loading...
Back
Sus